Skocz do zawartości

studnia - woda na różnych głębokościach


chineseBox

Recommended Posts

Powierzchnia działki wynosi 1300 m2 studniarz & różczkarz (w jednej osobie) określił gdzie jest żyła wodna oraz jej głębokość na podstawie studni wcześniej wykonanej w odległości ok. 300m na 18-20m. Okazało się, że na mojej działce jest woda, lecz bardzo słabo napływa (praktycznie nie można z niej korzystać) przy wykorzystaniu pompy ręcznej tzw. Abisynki, a tym bardziej głębinowej.

PYTANIE – czy na w/w działce woda może występować na różnych głębokościach bo studniarz twierdzi, że jest woda w tym miejscu lecz przypuszczalnie na 60m skoro jej nie było na 18-20

PYTANIE – czy jest sens zatrudniania radiestety, aby rozstrzygnąć na jakiej głębokości ta woda rzeczywiście jest. Jaka jest odpowiedzialność radiestety za wydaną opinię?
Link do komentarza
Parokrotnie widziałem trafne odwierty po różczkażach taka średnia 3 na 2 nietrafione.
Napewno niektóży z nich umieją trafić na wodę tylko nie ma wytycznych którzy.

Woda może w jednym rejonie znajdować się na różnych głębokościach zależnie od warstw wodonośnych , może być nawet różnej jakości icon_cool.gif .

Studniaż powinien dać ci wyrys z warstw z twojego odwiertu ( przekrój warstw geologicznych) i tu można by porównać do tej drugiej studni w co trafiliście .

Na studnie i uzdatnianie niema ściśle określonych reguł icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Niestety ale z wlasnego doświadczenia wiem ze różdzkaże etc to ludzie którzy biorą kasę i nie dają żadnej gwarancji a to co mówią rzadko sie sprawdza...Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest pokręcenie sie po sąsiadzach i potpytanie co i jak maja z głębokością jeśli maja studnie wierconE.mUSZE Cię zmartwić.Jeśli masz studnie kopaną(w kręgach) to możliwe jest to że dalej idzie w gruncie glina i dlatego łapano w kręgach wode która na chwile obecną w tej ilości co napływa Ci nie starcza.Jedynym rozwiązaniem jest zrobienie odwiertu próbnego w kręgach do ustawowych 30 metrów p.p.t. a jeśli będzie szła ciągle glina lub suchy piach to zamiast wiercić w ciemno i wydawać pieniądze lepiej zainwestować w mapki geologiczne.Koszt kilku tysięcy złotych ale masz 99.9% pewności z mapki na ilu metrach etc będzie woda.
Odnośnie drugiego pytania:
Tam może zajść sytuacji gdzie w każdym innym miejscu na działce woda jest na różnych głębokościach lub wody wogole nie bedzie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...