Skocz do zawartości

help!! stół w kuchni czy jadalni??


monika292

Recommended Posts

Witam prosze o rade:)szybko opisze, Mam mieszkanie 100m na poddaszu, salon z kuchnią otwarty. Salon 25m i kuchnia ok 20, jest duża. aktualnie w kuchni mam duży stół 160cm z krzesłami, ale planuje remont i wstawienie stołu do salonu. nie wiem czy jest sens aby dać tam stół jadaniany skoro mam duża kuchnie... z drugiej str czesto mamy gości i wiadomo...w salonie jest narożnik i większa ława. A stoł by był poprostu wygodny aby usiąść i wygodnie np.zjesc...cięzko za kazdym razem przenosci ten stół z kuchni bo jest szklany i cięzki....więc zastanawiam się czy kupić 2 komplet stołu i dać do salonu, czy na stałe przenieść ten z kuchni a zamiat do niego w kuchni ustawić mniejszy stloł kuchennym. mam dylemat! bo 2 duże stoły w mieszkaniu to chyba przesada!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

ścianka ta oddziela kuchnie od saloniku, rozebranie jej nie wchodzi w gre.. szkoda kamienia dekoracyjnego ktory ma zaledwie 3 lata!!a inne propozycje.?w miare rozsądne..



hmm.. w takim razie ustalmy, jaki zakres tego remontu planujesz?

bo wiesz.. jeśli tak Ci zależy na tym kamieniu, to podejrzewam, że możnaby go zdjąć bez szkód i wykorzystać w innym miejscu, np. na ściance telewizyjnej..

innym pomysłem byłoby wstawienie do kuchni małego, kwadratowego stolika, do wypicia kawy, szybkiego śniadania.. a ten duży przestawić do pokoju. ale gdzie, to pojęcia nie mam, bo nie znamy wymiarów i ustawienia innych mebli.
Link do komentarza
tak właśnie myśle, zeby w kuchni taki stół mały okrągły wstawić( bo mam taki z jyska)icon_smile.gif salon ma 0k 25m tj 5x4,5 jest to jak już pisałam poddasze tylko jedna ściana obstawna na przeciw narożnika na ktorej jest komplecik mebli z BRW. Zamiast narożnika planuje sofke 2 i 3 os. stół tez by się chyba zmieścił bo zostaje mi wolnego jakies 2,5 m od ścianki do sofki ktora by tam stała. Kurcze sama nie wiem....remont kierowany nudą po 3 letnim zamieszkaniu:)
Link do komentarza
Ja bym się zastanowiła nad tym wyburzeniem kawałka ścianki...tzn. zlikwidować wejście i część na prawo, czyli pod skosem. Zostanie piękny słupek podwyższający pomieszczenie i duuuużo miejsca na spory stół, który będzie łącznikiem między kuchnią a salonem. Można pokusić się ewentualnie /w miarę możliwości/ o "przeniesienie" owego kawałka ścianki w głąb kuchni, aby oddzielić część roboczą od gościnnej/jadalnianej, zachowując wzorzec widokowy.

Skoro jednak właścicielka nie planuje aż tak drastycznych zmian, to manewr z kolorem będzie ok.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Też borykałem się z tym problemem przy wymianie mebli, ale postawiłem na duży do kuchni. Nie mam jadalni, a w kuchni zawsze się przyda dodatkowe miejsce. W salonie za to udało się dostać stół rozkładany, który po złożeniu pełni rolę zwykłej kawowej ławy. Mam ten stolik już z jakiś rok, więc może go nie być w ofercie, ale warto sprawdzić, bo wiele sklepów oferuje takie stoliczki.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...