Skocz do zawartości

DekorLid

Uczestnik
 • Posty

  87
 • Dołączył

 • Ostatnio

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  42

DekorLid's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

3

Reputacja

 1. Dokładnie - panel a deska to zupełnie cos innego.
 2. Ja prononuję w takich sytuacja farbę lateksową a w miejscach bardzo narażonych na wodę i tłuszcz - dekoracyjny fartuch z płytek lub szkło hartowane.
 3. Dokładnie - tutaj za wiele samemu się nie zrobi - dopoki nie bedzie projektu.
 4. Ja bym był ostrozny co do tapety. Klej jak najbardziej ale skoro to ma być na stałe to warto tapetę zedrzeć w tym miejscu.
 5. Jak najbardziej może być zapowietrzona.
 6. istotą długoletniego efektu podczas malowania ścian i rur jest to, zeby dokładnie przygotowac sobie powieszchnię. Warto zwrócic tutaj uwagę, ze przygotowanie powierzchni pod malowanie zarówno farbami emulsyjnymi jak i ftalowymi nie polega tutaj na przetarciu ich szmatką, ale pozbyciu się wszelkich luźnych i zardzewiałych elementów. Przy malowaniu ściany prawidłowym jest odpowiednie zmoczenie ściany, tak aby sprawdzić, czy farba nie dostaje pęcherzy. Nieprawidłowym jest równiez skrobanie szpachelką po gładzi - robienie w niej dziur poprzez zbyt mozne skropbanie spowoduje również ściągniecie farby - jednak ta farba nie zawsze okazuje się słabą powierzchnia. Warto jest też zagruntować ścianę preparatem gruntującym. Podczas remontu dużo ludzi nie przywiązuje do tego uwagi. Co do malowania rur i rdzy... rdza jest efektem działania wilgotnego powietrza... dlatego też często właśnie w łazienkach obserwowany jest ten efekt... Warto przy tym zwrocic uwagę na wentylację gdyż ona jest niejednokrotnie przyczyną powstawania rdzy lub pecznienia farby właśnie w tych miejscach.
 7. DekorLid

  Gładź na farbę

  Podziwiam. Ja na farbę lateksową nie odważyłbym się położyc gładzi.
 8. Musisz uważać na to żeby nie szorować jej. Farba zmywalna nie oznacza farby odpornej na szorowanie.
 9. Proponowałbym zółty lub złamaną biel.
 10. @bobiczek dzięki za odpowiedź. A co do fazówek - to były źle zrobione - czy w ogóle ich nie powinno być?
 11. @bobiczek czyli jednak tylko i wyłącznie tradycyjna robota od nowa? W opis, że jest tak dziwacznie zrobione? - jak zajrzałem pod te płytki to dopiero po odgrzebaniu błota zauważyłem że są kamyki i cement. Z wierzchu to wyglądało jakby płytki były położone na ziemi. Nie chcę jej naciągać i dlatego szukałem alternatywy. Dzięki wszystkim za pomoc. Bo ta sprawa przerosła moją wiedzę i doświadczenie.
 12. Dokładnie rzecz biorąc zajmuję się remontami - byłem dzisiaj obejrzeć tą robotę. Kwestia jest taka, czy da się zrobić coś poza skuciem betonu - na tym najbardziej zależy klientce. @daggulka Na najniższym poziomie jest lity beton - natomiast na tym stopniu - czyli na gornej i największej części tarasu jest to coś co stworzył ten płytkarz. To wygląda tak jakby połączył cement z paskiem i ziemią. Nie wiem nie widziałem nic takiego wcześniej. Stąd prośba o pomoc. @mhtyl to też podejrzewam, na pierwszy rzut oka. jest pełno przecieków z betonu - wyglądających na strumienie płynace podczas deszczów - jednak klientka na fakturach ma zakup hydroizolacji po płytki. @daggulka z cementu i pasku robi się beton - więc dlaczego nie kłaść na to płytek? przecież z betonu klasy C robi się warstwy wyrównawcze.
×
×
 • Utwórz nowe...