Skocz do zawartości

Smrodek z syfonu


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc


Dom jest podpięty pod ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Na piętrze wszystko jest OK. Jednak po spuszczeniu wody w toalecie na piętrze lub po opróżnieniu wanny, zasysa mi wodę z syfonu w kabinie prysznicowej na parterze. Smrodek jest intensywny i niestety zostaje z nami na dłużej. Z pionu kanalizacji mam wyprowadzone odpowietrzenie na dach 50-ką, ale po drodze jest kilka kolanek 90tek. To odpowietrzenie zrobiłem sam kilka dni temu bo firmie która mi robiła instalację coś się o tym zapomniało. Miałem nadzieję na rozwiązanie problemu ale dalej jest coś nie tak. Czytałem coś o napowietrzaczach ale gdzie się je montuje i czy to ma sens skoro syfon w kabinie jest najniższym punktem w odpływie do kanalizacji.

Może jakiś fachowiec coś mi doradzi?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.
Link do komentarza
Cytat

Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.



Dziękuję za pomoc

Na wymianę rury odpowietrzającej na większą niestety było już zbyt późno, tzn rura została zabudowana drogą mozaiką i tylko w ostateczności zdecydowałbym się na demolkę. Pomysł z zaworem napowietrzającym przeanalizowałem z instalatorem i jest to zdecydowanie najmniej inwazyjne rozwiązanie, problem jest bardziej natury estetycznej i tutaj jeszcze czeka nas trochę pracy projektowej.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • @retrofood Teraz zajmuje się prawą stroną kuchni (zdjęcia: kuchnia_prawa_strona.jpg/kuchnia_prawa_strona_2.jpg), gdzie mam ściankę działową 6 cm(bez tynku), chciałbym tu zastosować płytkie puszki lub bardziej prawdopodobnie nadtynkowe gniazda ukryte w meblach. Zastosowałem tu rurki RLM 16 mm, ponieważ nie wiem jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądała moja kuchnia. Po pierwszych materiałach dot. instalacji dowiedziałem się, że najlepiej robić ją jak ma się już wybraną kuchnię, niestety nie mam na to czasu i nie wyobrażam sobie, że w środku remontu będę wybierał kuchnię, więc nastawiłem się tutaj na elastyczność. Jak już będę miał większe rozeznanie w kuchniach, to będę wprowadzał przewody... Niektórych pewnie nie wprowadzę. Natomiast w każdą rurkę wsadzę swojego pilota. Pytanie tylko czy prowadzenie przewodów można uznać za prawidłowe, wychodzą z górnej strefy? I tak od lewej mamy: - Przewód do roboczych gniazdek (w blacie), który będzie koło zabudowanego pionu, wyjście będzie pod blatem. - Ewe. zabudowany ekspres do kawy. - Przewód 12/24 V światła nadblatowe LED w dole górnych szafek. - Ewe. zabudowana mikrofalówka. - Podłączenie górnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek), koncepcja jest taka, że nie wiem jeszcze na jakiej wysokości on się znajdzie. I dzięki rurce mogę w dowolnym miejscu go wyciągnąć (przy dostawaniu się do tego miejsca przewód będzie wycofany) i zainstalować gniazdko nadtynkowe. - Przewód 12/24 V dolna strefa LED, pod dolnymi szafkami. - Podłączenie dolnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek) prawdopodobnie zmywarka.
    • 1. Poszukać lokalu o lepszym standardzie.   2. Wspomnieć  właścicielowi, że będziesz musiał poszukać innego mieszkania z powodu grzyba.   3. Kupić farbę przeciwplesniową, pomalować. https://allegro.pl/oferta/farba-przeciw-plesni-i-grzybom-galvi-9810352181   4. Kupić osuszacz na prąd, lub pochłaniacz wilgoci do łazienki i wymieniać co pewien czas wkłady. https://allegro.pl/oferta/duzy-pochlaniacz-wilgoci-osuszacz-powietrza-xxl-pilot-led-cichy-90w-2200-ml-14869498575   5.Pozostawiać klamkę w oknie w pozycji  rozszczelnienia - mikrowentylacja okna.     6. Wypić z co najmniej 10 schnapsów  i ręcznie wytłumaczyć szwabowi.  
    • Mieszkam na stałe w Niemczech, tu nie ma niestety takiego prawa…
    • Czyli jest to łazienka wygospodarowana w jakimś fragmencie innego pomieszczenia? Bo wg. prawa budowalnego łazienka bez wentylacji nie ma prawa istnieć. Właściciel takiej samoróbki jak to sobie wyobrażał funkcjonowanie takiej łazienki? IMHO - ty, jako wynajmujący powinieneś, zgodnie z prawem olać temat i zażądać naprawy od właściciela mieszkania. Bo zwalczanie grzyba to nie jest bieżące utrzymanie. To wada lokalu. Piszesz pismo o usunięcie usterki.
    • Czesc!Masz rację, elewacja drewniana to świetny wybór, który dodaje uroku każdemu domowi.Przy wyborze drewna warto zwrócić uwagę na jego odporność na warunki atmosferyczne oraz sposób konserwacji.Architekt pomoże dobrać odpowiedni gatunek i kolor, co jest kluczowe dla estetyki. ;)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...