Skocz do zawartości

Smrodek z syfonu


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc


Dom jest podpięty pod ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Na piętrze wszystko jest OK. Jednak po spuszczeniu wody w toalecie na piętrze lub po opróżnieniu wanny, zasysa mi wodę z syfonu w kabinie prysznicowej na parterze. Smrodek jest intensywny i niestety zostaje z nami na dłużej. Z pionu kanalizacji mam wyprowadzone odpowietrzenie na dach 50-ką, ale po drodze jest kilka kolanek 90tek. To odpowietrzenie zrobiłem sam kilka dni temu bo firmie która mi robiła instalację coś się o tym zapomniało. Miałem nadzieję na rozwiązanie problemu ale dalej jest coś nie tak. Czytałem coś o napowietrzaczach ale gdzie się je montuje i czy to ma sens skoro syfon w kabinie jest najniższym punktem w odpływie do kanalizacji.

Może jakiś fachowiec coś mi doradzi?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.
Link do komentarza
Cytat

Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.



Dziękuję za pomoc

Na wymianę rury odpowietrzającej na większą niestety było już zbyt późno, tzn rura została zabudowana drogą mozaiką i tylko w ostateczności zdecydowałbym się na demolkę. Pomysł z zaworem napowietrzającym przeanalizowałem z instalatorem i jest to zdecydowanie najmniej inwazyjne rozwiązanie, problem jest bardziej natury estetycznej i tutaj jeszcze czeka nas trochę pracy projektowej.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...