Skocz do zawartości

Kominek z piaskowca


karolinka

Recommended Posts

Napisano
Postawiłam kominek z piaskowca. Jest prześliczny. Obawiam sie tylko jednego - jak zacznę w nim palić, to że niestety wszystko zacznie się w niego wchłaniać. Wpadłam na pomysł aby piaskowiec polakierować, co go zabezpieczy. Mam teraz tylko problem jaki lakier wybrać. Na pewno ognioodporny ale czy ktoś może mi coś konkretnego poleci???
Napisano
Piaskowca nie należy lakierować a jedynie zaimpregnować preparatem do ochrony kamieni o porowatej strukturze. Impregnację należy przeprowadzić 2 - 3 krotnie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.
Napisano
A może jakiś konkretny i sprawdzony produkt Szanowna Redakcjo? Jestem kobietą, jak wskazuje imię i nie bardzo się znam na tych produktach, a chciałabym zrobić to sama...
  • 1 rok temu...
Napisano

Ja kupiłam gotową obudowę kominka w Castoramie - właśnie z piaskowca - są to chropowate płytki o nieregularnym kształcie bardzo kruche - myślisz że nie są zaimpregnowane? To w takim razie jak je teraz wyczyścić żeby zaimpregnować? Zawsze tylko odkurzałam kominek - nigdy go nie czyściłam inaczej ponieważ jest bardzo nierówna powierzchnia - która to - mam wrażenie że pod wpływem wody zacznie się ścierać i zostaną plamy. Co o tym myślisz?
Napisano
Szkoda karolinko , że nie masz zdjęcia swojego kominka. Jak słyszę prześliczny to od razu chcę zobaczyć. Zawsze misię wydawało, że właśnie piaskowiec jest zbyt porowaty by się sprawdzić jako budulec kominka i zastanawiałam się cczego by tu żeby nie za dużo sprzątać. Atu się okazuje że wystarczy zaimpregnować.
  • 9 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Szkoda karolinko , że nie masz zdjęcia swojego kominka. Jak słyszę prześliczny to od razu chcę zobaczyć. Zawsze misię wydawało, że właśnie piaskowiec jest zbyt porowaty by się sprawdzić jako budulec kominka i zastanawiałam się cczego by tu żeby nie za dużo sprzątać. Atu się okazuje że wystarczy zaimpregnować.



icon_biggrin.gif a ja robie kominki z piaskowca i dodam ze ciesza sie one duzym powodzeniem icon_biggrin.gif
grunt to solidne wykonanie i odpowiednie fugi, potem impregnat (nie podam nazwy firmy środków bo to kryptoreklama) i mozna uzywac latami icon_biggrin.gif
piaskowiec jest najlepszy na kominki icon_biggrin.gif
w razie gdyby ktos sie zdecydował na kominek, badz jakas rzeźbę czy fontannę i szukał wykonawcy podaje swoj mail icon_biggrin.gif dc152@interia.pl

icon_biggrin.gif Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Napisano
Karolinka
Ja stosuję środki do impregnacji sarsila mają dobrą serie swoich produktów do kamienia a w zasadzie do piaskowca a na dodatek mają całkiem spoko cenę.
Ja stosuję je do impregnacji kamienia, który jest narażony na warunki atmosferyczne, ale z serii H lub innej na pewno mają impregnaty do wewnątrz i ognioodporne.

W mieszkaniu z impregnatami warto uważać, bo strasznie śmierdzą i po impregnacji w zamkniętym pomieszczeniu możesz być bardzo rozweselona icon_smile.gif Wiec nie zapomnij o masce by za bardzo się nie naćpać no i okna po otwieraj icon_smile.gif
A jeśli już mieszkasz w domku, w którym masz kominek do impregnacji to raczej szukaj innego środka, który szybciej się wchłania i szybciej odparują rozpuszczalniki.
Bo sarsil potrafi długo cuchnąć nawet kilka dni :/


Pozdrawiam

Ps wklejam foto opakowania icon_smile.gif

DSC01446.jpg

  • 6 miesiące temu...
Napisano
ja mam piaskowiec przy kominku i po kilku latach niestety jest juz brudny.Od nowości nie był niczym zabezpieczany.Może ktoś doradzi jak można go wyczyścić ?
Napisano
Cytat

ja mam piaskowiec przy kominku i po kilku latach niestety jest juz brudny.Od nowości nie był niczym zabezpieczany.Może ktoś doradzi jak można go wyczyścić ?


Na płytkich zabrudzeniech zazwyczaj sprawdza się zeszlifowanie powierzchni. Bierzesz kawałek piaskowca i na mokro zwilżając pisakowiec szlifujesz powierzchnie, a następnie mokrą gąbką lub pędzlem zmywasz piaskowiec. Ale jak mówiłem sprawdza się to przy płytkich zabrudzeniach. Jeżeli są głębsze no to już inny problem.
  • 2 lata temu...
Napisano
Proponuję różnego rodzaju impregnaty, środki do czyszczenia piaskowca. Obecnie w sklepach i internecie jest tego cała gama od wyboru do koloru. Środki łatwe i przyjazne w użyciu
  • 4 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
przerabiałem juz kominki z piaskowca. Mam namiary na gościa który ściąga impregnaty prosto z Włoch. Super sprawa i kominki wyglądają jak nowe icon_smile.gif
Te impregnaty w Castoramie za 30zl to nic innego jak preparaty gruntujące, szkoda się męczyć co pół roku z takimi zabiegami... Facet ma takie impregnaty ze po 4 latach od postawienia kominka to tylko sciereczką kurz się zbiera icon_smile.gif

Sprawdzałem cały internet i nigdzie nie można dostać tego preparatu. Na priv mogę podać namiar na faceta który takim czymś się zajmuje. Edytowano przez kazelek (zobacz historię edycji)
Napisano
To akurat racja,na większość powierzchni,w tym również taką z piaskowca można szlifować i wtedy częstotliwość zabrudzenia będzie o wiele mniejsza. Ale mimo wszystko będzie jeśli ustawimy go tuż obok kominka. Wiem co pisze,bo w naszym sklepie sprzedajemy kominki oraz wkłądy.
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...