Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

hobbykominki

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O hobbykominki

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam. Na podstawie tego co widuje to powiem tak kolorystyka, aranżacja i wyposażenie bardzo powszechne i modne obecnie.
 2. Moja sugestia jest taka, podwyższyć komin i ocieplić go.
 3. A ile punktów tego rozprowadzenia, jakie odległości od kominka??
 4. Witam. Problem trudno jest rozwiązać na odległość. Ale może kilka sugestii lub "a może". No i tak komin na ścianie zewnętrznej więc może jest zimny co też może powodować że będzie odwrotny przepływ powietrza. Komin jest poniżej kalenicy co też może być przyczyną zawiewania lecz piszesz że masz założonego strażaka który powinien zabezpieczyć kanał dymowy przed tym zjawiskiem. zbudowałem szczelne zamknięcie komina na dachu ale mimo tego dalej było czuć nieprzyjemny zapach więc zasuwę zdemontowałem hmmm, może zapach nie pochodzi w wyniku zaciągania powietrza od góry, może komin jest gdzieś rozszczelniony poniżej kominka (parter, piwnica jeżeli istnieje), może to być nie zamknięta wyczystka, wtedy kanał przytkany od góry strażakiem będzie zaciągał powietrze wyczystką i wydmuchiwał nawet częściowo przez kominek... bo chyba do tego samego kanału kominowego nie jest podłączony jeszcze jedno urządzenie? A moje dodatkowe sugestie, odetkaj tą kratke wentylacyjną dla własnego i Twojej rodziny zdrowia, jeżeli ona wyciąga powietrze to dobrze ma to robić a u Ciebie to powietrze jest zanieczyszczone, dodatkowo poza dorowadzeniem powietrza bezpośrednio do wkładu, zrób jeszcze jedno rozszczelnienie bezpośrednio w zabudowę. Powiem jeszcze jedno wezwij kominiarza niech dokładnie sprawdzi komin
 5. Nie wiesz jak wybrać?? Najepsza jest poczta pantoflowa. Jeżli u kogoś już coś robili to masz po pierwsze jego opinie a po drugie jeżeli ten ktoś bedzie uprzejmy może Ci zaprezentować u siebie jak tej firmy wykonanie wygląda.
 6. Witam. Czyli zamkniesz się w 7000 zł. Jak już bedzie gotowy kominek to może się pochwalisz wtedy pooceniamy
 7. Witam Jest tak część modeli wkładów nie ma przystawki do podłączenie powietrza bezpośrednio do wkładu a część ma. Jeżeli Twój wybrany wkład nie posiada tej przystawki to wystarczy doprowadzić powietrze w zabudowie najlepiej centralnie za wkładem, wyjście równo z posadzką.
 8. Witam Co do doprowadzenie powietrza powiem tak (może juz kogoś powtórze): - pomieszczenie w którym stoi urządzenie grzewcze czyli także kominek musi być rozszczelnione oraz musi posiadać wentylacje, a to ze względów bezpieczeństwa mieszkańców czyli Twojego, a wentylacja tylko wtedy działa gdy jest dopływ i odbiór powietrza. Nie zawsze przecież okna będą rozszczelnione; - jeżeli masz planowane rozprowadzenie gorącego powietrza doprowadzenie wpływa na prawidłowe działanie tego sytemu bo powietrze ogrzane nie będzi pobierane tylko z pomieszczenie w którym stoi kominek (nie nastąpi jego deficyt) a uzupełniane będzie powietrzem z zewnątrz; - czasem przy braku doprowadzenie powietrza z zewnątrz występują problemy np z odwrotnym ciągiem (zaciąganie powietrza przez kanał wentylacyjny), lub problemami przy rozpalaniu w kominku (mały ciąg w kanale dymowym); Moje zdanie jest takie dmuchając na zimne zrobić doprowadzenie takiego powietrza. Nie koniecznie musi być ono z zewnątrz, może być z innego pomieszczenie lub piwnicy jeżeli taka istnieje ale pod warunkiem ze nie może to być garaż, kotłownia, a piwnica powinna być sucha i też rozszczelniona.
 9. Witam. Powiem tak moc grzewczą określa producent przez odpowiednie badania. Zabudowa nie jest integralną częścią wkładu kominkowego. Jest ona wykonywana indywidualnie lecz musi być wykonana z zachowaniem pewnych zasad. Pęknięcia o podanej przez Ciebie wielkości nie powinny sie pojawiać na zabudowie i to po okresie miesiąca. Wygląda na to, że zabudowa się przegrzewa. Dodatkowo zabudowa tylko z G-K (mam na myśli duże płaszczyzny) jest za mało sztywna. Aby kominek prawidłowo funkcjonował i nie ulegał uszkodzeniom powinien mieć odpowiednio duży dopływ powietrza (niektórzy producenci w instrukcji wkładu podają jaki) średnio około 500-600cm2 i odpowiednio wielki wylot nagrzanego powietrza około od 800 do nawet 1200 cm2 (zależy to oczywiście od wielkości i mocy władu). Dodatkowo przepływ powietrza powinien być swobodny, odległości wkładu od zaizolowanych ścianek zabudowy i od ściany też muszą mieć zachowane minimalne wartości. No i jeszcze jedno izolacja wewnątrz kominka powinna być wykonana w sposób ciągły z unikaniem mostków czyli jak u Ciebie wyizolowane muszą być nie tylko płyty G-K ale także stelaż konstrukcji.
 10. Witam. Dobre pytanie. Jeżeli ma być to tylko skrzynia bez uwieszonych na niej elementów kamiennych to może i starczy. Natomiast chyba lepszym, mocniejszym rozwiązaniem jest wykonanie elementów nazwe nośnych zabudowy jako murowanej np. bloczków gazobetonowych. Z płyt G-K powszechnie stosuje się na wykonanie górnej części kominka nazywanej okapem. Oczywiście wszystkie elementy kominka można też wymurować z izolacyjnych płyt krzemianowych.
 11. Pisząc "z pustaków z keramzytu" masz chyba na myśli kominy systemowe z rurami ceramicznymi. Na pewno takie kominy są szybsze w budowie, a to też oszczędność. Trzeba jednak uważać by nie popełnić kilku błędów przy ich budowie.
 12. O tym że kiedyś produkowali korpusy dla SPARTHERMA to słyszałem. Nawed wygląd wkładów jest podobny a nawet prawie identyczny.
 13. Witam Jeżeli kominek ma być ozdobą Twojego domu, i nadawać mu ciepły klimat to wybór masz wielki. Nie ogranicza cię wielkość i moc wkładu kominkowego, zabudowę na pewno można sobie dobrać tak aby pasowała do wielkości wkładu, układu i wielkości pomieszczenie, oraz jego wystroju. Tylko właśnie najlepiej dopaść jakąś firmę która wszystko poprowadzi od początku do końca i weźmie za to odpowiedzialność. Znam pewną firmę która buduje kominki na terenie całego kraju. Mają duży wybór kominków, robią indywidualne projekty, doradzają. Aby nie być posądzonym o reklamę tej firmy na forum, chętnym mogę przesłać namiary priv. Pozdrawiam
 14. Sorki że tak pytam i pytam Nie miałem styczności z tymi wkładami. Może znasz o nich opinie bo w jakiś sposób padł Twój wybór na tą markę. Jak wyglądają cenowo.
×
×
 • Utwórz nowe...