Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

szymol

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O szymol

 • Ranga
  Początkujący
 1. szymol

  Ogrzewanie domu

  od nowego roku gaz będzie tańszy !!!
 2. szymol

  Pseudo fachowcy

  prosimy o nazwę firmy i informacje z jakiego miast to na pewno unikniemy takich "fachowców"
 3. Dlaczego, chcąc przewietrzyć po prostu nie otworzyć okna? odpowiedź z ciekawej strony z nawiewnikami Uchylone okno, nawet małych rozmiarów może dać powierzchnię przelotu ponad 10 razy większą niż wielkość otworu który jest wymagany podczas stosowania nawiewników okiennych. Konsekwencja jest prosta - tracimy dużo ciepła i pieniędzy nie wspominając o nieprzyjemnych przeciągach, możliwości zalania mieszkania przez deszcz oraz hałasie z zewnątrz. Podczas otwierania lub uchylania okna w pomieszczeniach wyposażonych w zawory termostatyczne zakłócamy ich działanie powodując zwiększenie przepływu przez grzejniki. Oszczędność i bezpieczeństwo zapewnia nawiewnik okienny ponieważ prawidłowe wietrzenie odbywa się tu w sposób kontrolowany przy całkowicie zamkniętym oknie !!!
 4. szymol

  ytong - gubość ściany

  nie jestem zadowolony z systemu YTONGA ponieważ obecnie w wielu miejscach na ścianach pojawiają się pęknięcia.
 5. dużo informacji na temat nawiewników okiennych można uzyskać także na nawiew.eu w dziale galeria są pokazane piękne grzyby ;)
 6. szymol

  Meble "Bodzio"

  Tak mam !!! W czasie jazdy samochodem już z kilometra słychać samochód firmowy Bodzio ponieważ łożyska szumią bardzo głośnio w Lublinach !!!! to nie żart )) (z odległością przesadziłem
 7. szymol

  Gospodarka odpadami

  Miałem problem z zaleganiem śmieci ale zainwestowałem w kompostownik i okazało się że dużo odpadów można usuwać do kompostowniki z korzyścią ponieważ nawóz otrzymujemy za darmo !!!
 8. szymol

  Jaki styropian?

  Dzieki za potrzebną informacje pod podanym linkiem
 9. szymol

  Dlaczego... kostka brukowa?

  Ładne wykonanie. Kamień naturalny jest piękny i trwały !!!
 10. szymol

  Prosze o pomoc

  Ja wykonałem na podsypce cementowej ze wzgledu na możliwość jazdy samochodem osobowym. Natomiast "fachowcy" twierdzą, iż nie wykonuje się przy trawnikach ponieważ przy dużych upałach beton pije wilgoć z gleby !!!!
 11. W swoim domu od roku mam zamontowane nawiewniki okiennej brytyjski firmy Titon. Jestem bardzo zadowolony ponieważ wcześniej pojawiał się na ścianach oraz w szafkach ciemny nalot (grzyby) oraz miałem ciągle zaparowane okna. Stosowałem wiele preparatów z chlorem w celu eliminacji przebarwień ale za każdym razem walka była przegrana. Przed montażem nawiewników myślałem że na każde okno musi być zamontowana 1szt. natomiast okazało się inaczej. Firma osusz.eu która wykonała w/w usługę po obliczeniu wielkości pomieszczeń zamontowała nawiewniki mechaniczne oraz automatyczne higrosterowalne. Opłaty za ogrzewanie nie zwiększyły się mimo dostarczenia świeżego powietrza do wewnątrz. Zamontowałem higrometr w celu kontrolowania wilgotności w pomieszczeniu. Obecnie wilgotność w mieszkaniu wynosi 53%.
 12. szymol

  Biały nalot na trawie ?

  Po zaleganiu śniegu na trawie przez ok 2 miesiące pojawił się biały nalot na powietrzni trawy. - Czy to jest grzyb ? - W jaki sposób można sobie radzić z takim problemem ?
 13. szymol

  problem z chrzanem na trawie

  Po zastosowaniu Roundapu po chrzanie ani śladu ))))
 14. szymol

  wybór koloru elewacji domu

  na Śląsku na pewno sie brudzi
 15. szymol

  problem z chrzanem na trawie

  Dziekuje za podpowiedź ,właśnie posmarowałem pędzlem liście chrzanu roundapem nie rozcieńczonym mam nadzieje że zadziała. Czekam na efekt
×