Skocz do zawartości

Wanny z hydromasażem - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Gość janek servisant
witam napalonych na ten przybytek,jako iz montowalem naprawialem i servisowalem tego typu sprzet ,pozwole sobie wyrazic moja opinie a co za tym idzie opine moich klientow! nigdy bym czegos takiego sobie nie zamontowal nawet gdybym dostal za darmo,sami klienci mowia iz nigdy drugi raz takiej glupoty nie popelnia! po zakupie euforia -cala rodzina testuje...bajka! po tygodniu dochodza do wniosku ze jednak shower -jest szybki,bezproblemowy i tanszy-w efekcie raz lub dwa razy do roku jak rodzinka sie zwali to oczywiscie musza sprubowac,no chyba ze zona wyjechala do matki na pare dni to moze sasiadka skorzysta !-ot taka niepraktyczna fanaberia. pozdrawiam jasko...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
ja mam w łazience prysznic i mam też dużą wannę z hydromasażem. nie zgadzam się ze taka wanna to fanaberia. po dniu ciężkiej pracy naprawdę relaksuje i wieczorem miło spędzić romantyczny wieczór z mężem w wannie z bąbelkami :).
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość filomena
Wannę hydro /woda i powietrze/ mam od pond 20 lat i nie zamieniłabym jej na zwykłą. Mimo upływu lat jest nadal sprawna i wszystkie regulatory w niej działają, a była kupiona z najwyższej półki, więc dlatego jest nadal sprawna. jej stan z 10 punków oceniam na 9 pkt, bo na jednej rączce - chwytaku jest kilka minimalnych mało zauważalnych odbarwień chromu, a powłoka samej wanny jest na 10 mimo upływu lat i 4-5 razy w tygodniu jest używana. Pozdrawiam wszystkich malkontentów i jednak polecam zakup takiej wanny, bo utraconego zdrowia po ciężkiej pracy nikt Wam nie da - chyba że masażysta, ale jemu też trzeba za to zapłacić, a tu macie swojego i o każdej porze dnia.
Link do komentarza
35 minut temu, Gość filomena napisał:

Pozdrawiam wszystkich malkontentów i jednak polecam zakup takiej wanny, bo utraconego zdrowia po ciężkiej pracy nikt Wam nie da - chyba że masażysta, ale jemu też trzeba za to zapłacić, a tu macie swojego i o każdej porze dnia.

Można też zmienić pracę na mniej ciężką, chociaż kto wie... teraz to już chyba nie ma takiej, wszyscy pracują ciężko jak cholera! Jak mi ktos znajdzie w jakiejś publikacji albo programie tekst, w którym ktoś mówi "mam lekką pracę" to wyślę kasę na flaszkę. Ja czegoś takiego już od wieków nie spotkałem. Wszyscy ględzą jaką to mają ciężką pracę. Od proboszcza wiejskiej parafii począwszy do panienki w nocnym klubie włącznie. Wszyscy pracują baaaaaaardzo ciężko...

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Sławek
Witam, proszę o pomoc nie mogę dostać nigdzie instrukcji do wanny astra sx z leroy, problem polega na tym że wanna działała a teraz nie było jakiś czas prądu, teraz nalewam wodę i gdy ona przykryje dyszę czujnik poziomu wody się nie świeci co za tym idzie nie działa hydromasaź. Pytanie co trzeba zrobić żeby ją uruchomić czy pompe trzeba jakoś zalać wodą?
Link do komentarza
Gość Sławek
Spróbuję zamieścić zdjęcie jak to wygląda bo szczerze mówiąc miał być u mnie elektryk ale mnie wystawił i chciałbym tylko wiedzieć czy pod względem elektryki jest wszystko ok, zaznaczę że wcześniej sam podłączyłem i było dobrze ale warte uwagi też jest że pompa zassała mi gąbkę usunąłem ją i chodziło później postanowiłem wymienić kabel na dłuższy i od tej pory amba. Dziwne jest to że jak delikatnie smyram kablami że tak to nazwę dioda czujnika na krótko mignie więc obstawiam coś z instalacją ale szcserze mówiąc nie wiem nawet nie mam jak ściągnąć instrukcji do tej wanny bo nigdzie nie ma. https://www.fotosik.pl/zdjecie/d9a10526096421ca https://www.fotosik.pl/zdjecie/ae6323be75c5c077
Link do komentarza
Może styki zaśniedziały od zalania wodą, lubod wilgoci. Przeczyścić styki preparatem Kontakt 60, a później przemywasz dokładnie wodą demineralizowaną, lub lepiej alkoholem izopropylowym.
Link do komentarza
Teraz podłącz pompę na krótko ale już w instalacji, zalej wodą wannę, do wysokości czujnika i przeczyść cały obieg dysz, sprawdź drożność wszystkich przewodów. Następnie musisz przyjrzeć się skrzynce sterowniczej, czy jest tam wewnątrz czysto i sucho, sprawdź bezpieczniki, przed otwarciem musisz wyłączyć zasilanie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Patryk R
Część z tego to same głupoty, dotyczą zwłaszcza używania mydła itd, prysznic przed wanną??!! Posiadam 1 wannę od 18 lat i jeszcze nigdy nic się nie stało. Najciekawsze jest to że nadal jest w sprzedaży(dokładnie taka sama). Przecież dezynfekujesz wannę to jakie ma znaczenie czego w niej używasz? przecież żaden płyn do kąpieli ani sól nie rozpuści ani nie uszkodzi pompy a i tak wszystko idzie w kanał ściekowy. Kulki do kąpieli??? Nie raz mi wpadały różne rzeczy do wanny i gdzie je znaleść? przy sitku gdzie pompa zasysa wodę, chyba że sitko jest wykonane z mydła to nie. Montaż przez elektryka? podpięcie 3 wtyczek do gniazdka z uziemieniem. najważniejsze jest aby było podgrzewanie wody, bo moje kąpiele trwają około 3h jednorazowo. Jeśli myślicie że ściemniam to dlaczego żaden producent nie pisze aby nie myć głowy?przecież włosy wypadają i też powinny uszkodzić pompy. Używać jak zwykłą wannę i nic się nie stanie. Ogólnie bardzo polecam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Monika
Dzień Dobry. Czy każda wanna ma ściągną obudowę. Posiadamy wannę dwuosobowa z szybą w wannie. Obudowa ściąga się tylko po bokach a na środku w miejscu łączenia z szybą wygląda jak byłaby połączona klejem. Jak więc ściągnąć ta obudowę? Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam. Mam problem odnośnie czujnika wody. Otóż w/w czujnik przestał wykrywać poziom wody, mimo że wszystkie dysze są zalane jak zawsze. Wyskakuje informacja o niskim poziomie wody. Dodam, że wanna kilka miesięcy nie była używana. Moje pytanie brzmi: gdzie jest ten czujnik? Czy mógł ulec awarii? Czy to coś innego?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Włodek
Apel do potencjalnych nabywców wanny z hydromasażem, rozważyć/przemyśleć sens zakupu ! zwłaszcza że pełno nowoczesnych parków wodnych dookoła. Kupiłem kilka lat temu taką wannę/dobrej marki, drogą/ i .. chętnie zamieniłbym na zwykłą wannę !!, Mało praktyczna w codziennej eksploatacji, upierdliwe i b.drogie czyszczenie.
Link do komentarza
Czy wiecie aby co znaczy napełnianie wannyb250 litrami wody? Normalna duża wanna ma 90 l a w malej można wykąpać się zużywając zaledwie kilkanaście litrów tj. dwa wiaderka. Te duże wanny z masażem pochłaniają 1200 i więcej litrów. Dodatkowo każdy kto do niej wchodzi musi wcześniej wziąć prysznic i dokładnie się umyć. Jaki ma to sen dla kilku minut frajdy? Nie wspominam tu o ekologii bo pomysł samego zakupu jest dyskusyjny a używanie jej jest zabójcze dla przyrody. Na szczęście dla środowiska rzadko kiedy widzę aby właściciele brali w nich kąpiel częściej niż kilka razy w roku. Normalnie stają więc bezużytecznie od serwisu do serwisu. Potem uszkadza się jakiś drobny czujnik i pozostaje zdecydować czy kupować nowa czy zmienić cała aranżację łazienki. Przemyślcie więc dobrze, czy ma sens taki zakup. Jeden z właścicieli pisze tu w komentarzu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...