Skocz do zawartości

Odkurzacz przemysłowy do 1200 złotych


DawidC

Recommended Posts

Napisano

Witam, poszukuje jakiegoś w miare przyzwoitego odkurzacza do sprzątania po robocie, tj. sprzątanie pyłu po szlifowaniu gipsu, zbieranie trocin z elektronarzedzi, czy pyłu z wiercenia itp. Oglądałem Karchera WD 3500 ale ma on worki papierowe które kosztują 50 złotych za 5 sztuk, a na odkurzenie pyłu po szlifowaniu niewielkiego domku (80m2) poszło takich worków 15. Z szybkiego przeliczenia wychodzi że po trzech takich domkach wartość worków przekroczy wartość odkurzacza. Czy są w tej cenie jakieś odkurzacze bezworkowe godne polecenia? Spodobał mi się odkurzacz Milwaukee AS 250 ECP, ale nie wiem czy działa on w technologii bezworkowej. Może moglibyście polecić coś półprofeslonalnego?

Napisano
Proponuje poszukać bardziej profesjonalnych firm które zajmują się tylko i wyłacznie sprzętem do sprzątania.
Polecam CLEANFIX.
Jest to szwajcarska firma która zajmujesię nie tylko odkurzaczami ,a worki można dokupić od polskiego producenta, z dużo niższymi cenami.
Sam posiadam model SW 20 i od 14 lat nawet nie jęknął ,a raz czy dwa spadł ze schodów.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Również polecam Cleanfix, występujące również pod marką Ghibli. Co do worków, to praktycznie żaden nie nadaje się do odkurzania pyłów pogipsowych i budowlanych. Obecnie pojawiają się worki z mikrowłókniny (jednorazowe), które wytrzymują do 40% więcej od papierowych. Cudów nie ma, każdy materiał filtracyjny zapycha się podczas odkurzania. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w doborze worków to proszę pisać, ponieważ zajmuję się tym zawodowo - pracuję w firmie produkującej worki do odkurzaczy.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Jeśli polecono go do użytku domowego, to jest to jeden z najbardziej wdzięcznych odkurzaczy Philipsa. Z doświadczenia wiem, że seria Triathlon i Athena to jedne z lepszych odkurzaczy tej firmy. Jeśli chodzi o budowę, to od razu uprzedzam, że wydasz majątek na worki, żeby nie uszkodzić tego odkurzacza - 5-15 min odkurzania pyłu budowlanego i worek do wyrzucenia - brak wymiany worka w tym czasie równa się pęknięciu worka i potencjalnej naprawie odkurzacza. Odkurzacz jak najbardziej tak, ale nie na budowę - zresztą w instrukcji prawie każdego odkurzacza napisane jest, że pyły budowlane równają się utracie gwarancji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na drugim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...