Skocz do zawartości

A Wy wpuścilibyście ciężki sprzęt na swoją działkę, aby dotarł na budowę sąsiada?


Recommended Posts

Już po pierwszej wizycie kierownika nowej firmy stało się jasne, że zwężająca się droga prowadząca do działki, z trzema coraz ciaśniejszymi zakrętami, uniemożliwi dojazd dużym wywrotkom i "gruszce" z gotowym cementem. Aby nie wylewać fundamentów, a potem stropu przy użyciu taczek, trzeba było najpierw zapewnić ciężkiemu sprzętowi dojazd.

Małżeństwo szukało zrozumienia u sąsiadów. Jednego zapytało o możliwość położenia na jego polu kilku płyt żelbetowych i poszerzenie zakrętu, ale odmówił. Drugiego poprosiło o okresowe rozgrodzenie narożnika jego działki, ale również się nie zgodził. Udało się dopiero z trzecim sąsiadem, któremu nie przeszkadzało zdjęcie siatki.

Fragment artykułu: Budujesz dom? Miałeś większego pecha?

A Wy wpuścilibyście ciężki sprzęt na swoją działkę, aby dotarł na budowę sąsiada?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nie dziwię się...

Po tym co Zakład Usług Komunalnych zrobił z ogrodzeniem i wjazdem sąsiada do przyłączenia wody SAM bym nie wpuścił i nie wyraził zgody na przyłącza podziemne jak i przejazd sprzętu ciężkiego.
Aczkolwiek tak jak mi betoniarki jak i transport mat. budowlanych zlikwidowały perz na działce... w sumie czemu nie ;)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gdyby to był przejazd 2 - 5 gruszek z betonem lub kursów z cegłą itp. to pewnie tak. U mnie sąsiad chciał przez moją niezagospodarowaną działkę - stawiam właśnie ściany nośne, bo swoją już ma zagospodarowaną ale bez kostki jest sobie zamieszkany przez niego dom, działkę ma przejezdną. chciał przewieść skromne 1500m3 gliny wywrotkami. Czyli lekko licząc skromne 150 dużych czteroosiowych wywrotek. Nie zgodziłem się. Mam 4m przejazdu między budynkiem a jeszcze nieustabilizowaną skarpą 1,3m wysokości - ziemia nasypowa. Obraza była przez min. 2 tygodnie jaki to ja jestem nie uczynny icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Co będzie dalej?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A Wy wpuścilibyście ciężki sprzęt na swoją działkę, aby dotarł na budowę sąsiada?



tak,pod warunkiem,ze nie groziloby to trwalym uszkodzeniem mojego terenu - np ewentualne oberwanie skarpy jak pisze jeden z forumowiczow.
W kazdym innym przypdku nie widze przeszkod,ale zawsze pod warunkiem doprowadzenia dzialki potem do porzadku

Cytat

Nie dziwię się...

Po tym co Zakład Usług Komunalnych zrobił z ogrodzeniem i wjazdem sąsiada do przyłączenia wody SAM bym nie wpuścił i nie wyraził zgody na przyłącza podziemne jak i przejazd sprzętu ciężkiego.
Aczkolwiek tak jak mi betoniarki jak i transport mat. budowlanych zlikwidowały perz na działce... w sumie czemu nie ;)



Do ZUK-u nalezy wystosowac pismo (a nie konczyc na rozmowach "na gebe") i maja obowiazek doprowadzenia do stanu pierwotnego. Na pismo musza odpowiedziec i nie maja wyboru. U rodzicow zakladali wode i kanalizacje w zeszle wakacje i po dwoch miesiacach rozmow nie doprowadzili dzialki (wjazdu z kostki) do porzadku. Po jednym pismie trwalo to dwa tygodnie jak wszystko ladnie ulozyli,zasypali ziemia i posiali trawke.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...