Skocz do zawartości

Czy wystarczy??


Recommended Posts

Witam,

Plan to zbudowac to:

http://gotowe-projekty-domow.pl/dom_przy_malowniczej.htm

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien) i drzwi oraz okna na najdłuższej ścianie (północna strona)
Działka jest, media na działce, trochę kosztów odpada (projekt po adaptacjach, po geodecie - czekam na pozwolenie), drewno na szalunki mam własne.

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze - standard bez szaleństw. Wg wstępnych wyliczeń powinienem zmieścić się w 2.200-2.300 za m pu. - z rezerwą 200 pln za m.

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??

Ogrzewanie to piec gazowy + kominek z płaszczem (wspomagający) i podłogówka po całosci, dach raczej blachodachówka

pozdrawiam Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
mam kilka spostrzeżeń... icon_rolleyes.gif

Cytat

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien)



a co zamiast? czym doświetlisz poddasze?

Cytat

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze



nie licz na to, że wyjdzie dużo mniej bo piszesz że tylko dwie sypialnie na piętrze chcesz wykończyć ....
wykończenie to tylko farba i panele - TYLKO .... bo musisz na całej górze docieplić dach i skosy plus płyty k-g , rozłożyć instalacje , otynkować , zrobić schody na górę i hol na gotowo ... pozostała na górze do roboty jedna sypialnia i łazienka to pikuś - Pan Pikuś... takie groszowe sprawy .... icon_wink.gif

Cytat

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??



270.000zł systemem gospodarczym - nierealne ....
życzę jak najbardziej sukcesu , zaczynaj skoro już zdecydowałeś , ale już teraz zastanawiaj się jak zdobyć pozostałą kasę...
może zdeczka to okrutne, ale obstawiam, że się nie zmieścisz ...
chyba , że robocizna za free lub bardzo tanim, kosztem ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

ja mam mniejszy i prostszy domek
miało mi wystarczyć 200k
a już przekroczyłem 300k i jeszcze końca nie widać icon_evil.gif
u mnie bez żadnych szaleństw


Prefabrykacja to jedno wielkie szaleństwo ;)
Mój dom wyceniany był przez Abakon na 350tys.zł za stan deweloperski a mam zamiar za 250tys.zł wprowadzić się i jest to na dobrej drodze ku temu ;)
Co najmniej stówka oszczędzona icon_smile.gif
Także,komu nie zalezy na kasie a chce szybko wybudować to idzie w keramzytowe praefabrykacje bez narzekania ;)
Jeśli ktoś zamierza tanio wybudować to nigdy nie polecę budowy z prefabrykatów !!! Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...