Skocz do zawartości

Czy wystarczy??


Recommended Posts

Witam,

Plan to zbudowac to:

http://gotowe-projekty-domow.pl/dom_przy_malowniczej.htm

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien) i drzwi oraz okna na najdłuższej ścianie (północna strona)
Działka jest, media na działce, trochę kosztów odpada (projekt po adaptacjach, po geodecie - czekam na pozwolenie), drewno na szalunki mam własne.

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze - standard bez szaleństw. Wg wstępnych wyliczeń powinienem zmieścić się w 2.200-2.300 za m pu. - z rezerwą 200 pln za m.

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??

Ogrzewanie to piec gazowy + kominek z płaszczem (wspomagający) i podłogówka po całosci, dach raczej blachodachówka

pozdrawiam Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
mam kilka spostrzeżeń... icon_rolleyes.gif

Cytat

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien)



a co zamiast? czym doświetlisz poddasze?

Cytat

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze



nie licz na to, że wyjdzie dużo mniej bo piszesz że tylko dwie sypialnie na piętrze chcesz wykończyć ....
wykończenie to tylko farba i panele - TYLKO .... bo musisz na całej górze docieplić dach i skosy plus płyty k-g , rozłożyć instalacje , otynkować , zrobić schody na górę i hol na gotowo ... pozostała na górze do roboty jedna sypialnia i łazienka to pikuś - Pan Pikuś... takie groszowe sprawy .... icon_wink.gif

Cytat

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??



270.000zł systemem gospodarczym - nierealne ....
życzę jak najbardziej sukcesu , zaczynaj skoro już zdecydowałeś , ale już teraz zastanawiaj się jak zdobyć pozostałą kasę...
może zdeczka to okrutne, ale obstawiam, że się nie zmieścisz ...
chyba , że robocizna za free lub bardzo tanim, kosztem ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

ja mam mniejszy i prostszy domek
miało mi wystarczyć 200k
a już przekroczyłem 300k i jeszcze końca nie widać icon_evil.gif
u mnie bez żadnych szaleństw


Prefabrykacja to jedno wielkie szaleństwo ;)
Mój dom wyceniany był przez Abakon na 350tys.zł za stan deweloperski a mam zamiar za 250tys.zł wprowadzić się i jest to na dobrej drodze ku temu ;)
Co najmniej stówka oszczędzona icon_smile.gif
Także,komu nie zalezy na kasie a chce szybko wybudować to idzie w keramzytowe praefabrykacje bez narzekania ;)
Jeśli ktoś zamierza tanio wybudować to nigdy nie polecę budowy z prefabrykatów !!! Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...