Skocz do zawartości

Sufit podwieszany


many

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam wszystkich forumowiczów :
Obecnie mam problem i obawy co do mojego projektu ale myślę ze z waszą pomocą mi się uda to zrealizować , a mianowicie chodzi mi o to :
Za nie długo będę miał pokój na poddaszu i tam wszystko zrobione jest z re gipsów a sufit również będzie on z re gipsów na takich metalowych "szynach" czy jak to się tam nazywa i chce zawieść pod sufitem kwadrat również zrobiony z rigipsów za pomocą łańcuszków czy sznurka albo może macie jakiś fajniejszy pomysł to proszę pisać.Kwadrat taki 100x100cm o grubości 10cm nie wiem ile będzie to ważyć i jak to zawiesić by nie było zagrożenia ze mi to spadnie na głowę, myślałem aby wkręcić jakieś kołki w te metalowe "szyny" ale czy to będzie bezpieczne??Nie mam dostępu do stropu ponieważ to jest stare budownictwo , zwracam się z prośbą do was by rozważyć owy projekt.Głownie chodzi o to by miedzy sufitem a owym kwadratem była "luka" z 10 cm bo mam zamiar w tym kwadracie zrobić efektywne oświetlenie mojego pokoju..

Pozdrawiam Edytowano przez many (zobacz historię edycji)
Napisano
Aha ale boje się ze z czasem płyta się może wygiąć czy coś bo to tylko re gips
Myślę o wkręceniu się w metalowy profil który jest jako konstrukcja nośna sufitu czy to jest dobry pomysł???
i czym się w to wkręcić jakimś blachowkrętem ???
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Blachowkrętem do stalowej szyny (ceownika)? Pewnie masz strop kleina?
Wg. mnie musiałbyś najpierw nawiercić dziurę pod gwintownik a potem ją nagwintować, tylko ze to "ciężka" pozycja do takiej pracy.
Wkręć zwykłe kołki rozporowe - takie trochę dłuższe - w przestrzeń pomiędzy szynami i po robocie.
Powinieneś trafić w jakąś cegłę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nieprawda. Gruba przesada. Ukąszenie szerszenia niewiele różni się od pojedynczego ukąszenia pszczoły czy osy. Chodzi mi o ilość i jakość jadu. Poza tym szerszenie tak samo jak i osy oraz pszczoły, nie są agresywne same z siebie. a jedynie wtedy, gdy czują się zagrożone i w samoobronie. Ja z osami na podwórku już się polubiłem, szczególnie w lecie, Kiedyś je tępiłem, a teraz lubię i w lecie robię im poidełka, w których mogą zaczerpnąć wody. Ważne wtedy aby ścianka takiego poidełka była ukośnie zbliżona do poziomu, bo woda szybko paruje i np. z wiaderka jest im trudno nabrać wody bez ryzyka utopienia się. A w takim poidełku, nawet jak poziom wody się cofa (z powodu parowania), to i tak mogą bezpiecznie podejść i skorzystać. Ktoś te nasze kwiatki zapylać musi, a pszczoły miodnej coraz mniej...   PS. Zrób im inną możliwość zakładania gniazda, to dom zostawią w spokoju. Jak? Znajdziesz w necie.
    • Zawsze możesz zostać badaczem, chyba taka mieszanka nie zaszkodzi, nawet jakby miała nie pomagać. Tylko czy taki olej da się rozmieszać (połączyć) z wapnem? Może i emulsji dodać?
    • W sprawie bielenia drzew i drzewek. Nie wiem na ile to prawda, ale gdzieś podsłuchałem, że do roztworu wapna dobrze jest dodać Miedzian oraz olej parafinowy. Podobno taka mieszanka jest najskuteczniejsza. Olej parafinowy oprócz poprawienia przyczepności wapna (nie spływa po deszczu), pomaga zwalczać zimujące jaja mszyc, przędziorków, ochojników czy bawełnic. Miedzian wiadomo - działa zabójczo na grzyba i bakterie. Spotkaliście się kiedyś z taką mieszanką? Może ktoś już stosował? @Elfir jak myślisz? Dobry pomysł?  
    • Nie calkiem, czekam, az zima troche odpusci. Ale ona uparcie trzyma, wiec pomyslalam sobie (), ze to dobry moment na letnie wspomnienia. Bo dzialka latem ma jedna, wielka zalete - mozna smazyc ryby na zewnatrz .                     Niestety, sa rowniez minusy, ktore nazywaja sie szerszenie. Dzialka jest wystarczajaco duza i nie przeszkadzaly mi, dopoki nie zdecydowaly sie zamieszkac w narozniku domku. Zauwazylam najpierw na kanapie drobinki styropianu i chyba plyty osb. Najpierw myslalam, ze to myszy, ale obeszlam domek i zobaczylam, jak wlatuja pod okapem. Z bolem seca wezwalam specjalistow, bo przyjezdzaja do mnie goscie z dziecmi i nie moglam ryzykowac. Poprzedniego roku zrobily gniazdo w domku z serduszkiem...     20240730_173614.mp4     Piekne i straszne zarazem. Gdyby byly wieksze, to chyba nie mielibysmy zadnej szansy jako gatunek...      
    • Witam. Czy da radę na podstawie tego planu ustalić, czy ściany zaznaczone na czerwono są nośnymi?  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...