Skocz do zawartości

plamy po malowaniu


Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie, z góry przepraszam za mało fachowy język ale po prostu się nie znam, dom mam wybudowany z pianobetonu - siporeks - na piętrze pojedyncze ściany nie były tynkowane tylko została założona siatka i została naciągnięta gładź szpachlowa. przed tym wszystkim została położona instalacja elektryczna. teraz mój problem po pomalowaniu ścian w miejscach gdzie idą przewody elektryczne pojawiają się brzydkie przebarwienia dokładnie pokazujące jak idą przewody elektryczne, co trzeba zrobić żeby tego nie było widać, dodam jeszcze że ściany na których są takie przebarwienia były malowane już 4 razy, rożnymi farbami - dulux, dekoral
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich serdecznie, z góry przepraszam za mało fachowy język ale po prostu się nie znam, dom mam wybudowany z pianobetonu - siporeks - na piętrze pojedyncze ściany nie były tynkowane tylko została założona siatka i została naciągnięta gładź szpachlowa. przed tym wszystkim została położona instalacja elektryczna. teraz mój problem po pomalowaniu ścian w miejscach gdzie idą przewody elektryczne pojawiają się brzydkie przebarwienia dokładnie pokazujące jak idą przewody elektryczne, co trzeba zrobić żeby tego nie było widać, dodam jeszcze że ściany na których są takie przebarwienia były malowane już 4 razy, rożnymi farbami - dulux, dekoral


Najprawdopodobniej przebijają Ci bruzdy bo był użyty kiepskiej jakości materiał 9podejrzewam że gips budowlany) do zatynkowania tych bruzd a druga sprawa to za cienki masz ten niby tynk. Tynk powinien być grubszy co najmniej 1 cm wtedy nie było by widać śladów po instalacji elektrycznej.
Link do komentarza
Problem prawdopodobnie spowodowany jest różną chłonnością wilgoci materiałów - bloczków betonu komórkowego i wypełniającego spoiny gipsu.

Gips ma własności higroskopijne i "ciągnie" wilgoć z przylegającego suporeksu. W efekcie różnic w wilgotności i przy cienkiej warstwie tynku, która nie zapewnia równomiernego rozprowadzenia wilgoci na powierzchni ściany, w miejscach przebiegu przewodów powstają ciemniejsze smugi.

Taki stan może utrzymywać się przez długi czas, gdyż beton komórkowy trudno
wysycha po wbudowaniu, a także może wystąpić wtórne zwiększenie wilgotności spowodowane np. niedostateczną wentylacją pomieszczenia. Można spróbować na fragmencie ściany zamalowania smug dość szerokim pasem 10 - 15 cm tzw. farbą izolującą plamy, a następnie pomalować powierzchnie zwykła farbą. Ograniczona paroprzepuszczalność farby izolującej wyrówna wilgotność ściany i smugi powinny zniknąć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  Mam prośbę czy ktoś by mógł mi pomóc ponieważ nie mogę uzyskać odpowiedzi. Sytuacja wygląda następująco. Mam działkę na której chce postawić dom który w pierwszym założeniu miał być drewniany i letniskowy (zgłoszenie 21 dni) ale okazało się że nie będę mogła go sprzedać w przyszłości (takie niby są przepisy) To nie ma być docelowe miejsce mojego życia.... Wstępnie chce mieć coś własnego. W przyszłości chce kupić coś np nad morzem a ten dom letniskowy sprzedać. Do czego zmierzam po rozmowie z architektami i kierownikami budowy wszyscy mnie namawiają na dom mieszkalny którego nie chciałem budować. Myślę że chcą na mnie zarobić strasząc mnie że nie będę mógł sprzedać domu letniskowego drewnianego na zgłoszenie (21 dni zgłoszenie nie po jednym dniu). Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić co najlepiej mam zrobić ? 
    • Dziękuję! O coś takiego mi chodziło. Mam nadzieję, że to rozwiąże spór.
    • I tu masz calkowita racje, ale... Wszak o tym domku z serduszkiem mowie od samego zalozenia tego watku . I on bedzie, ale dopiero, jak budowa bedzie zakonczona. Wtedy wybiore ostateczna lokalizacje, zeby potem nie zalowac, ze ten dolek pod wychodek moglby byc z pol metra w inna strone. Poza tym, budowa trwa, panowie wywijaja roznymi materialami w rozne strony, domek z serduszkiem moglby teraz troche przeszkadzac. A tak w ogole, to mam zamiar obsadzic go wiciokrzewem, ale podobno na wiciokrzewach bardzo lubia mieszkac mszyce. Ale to zabawa na przyszlosc 
    • To co jest teraz, to nie jest wentylacja grawitacyjna. Tu w ogóle nie ma pionowych przewodów wentylacyjnych wentylacji grawitacyjnej.   Zastosowanie ma tu norma PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej – Wymagania wraz ze zmianą PN-83/B-03430/Az3 luty 2000    Pogrubienia dodałem sam. Polecam zwrócić szczególną uwagę na punkt 5.1.2, który jednoznacznie rozstrzyga sprawę.   2.1.8. Odpływ powietrza z kuchni, łazienek, ustępów oraz pomocniczych pomieszczeń bezokiennych powinien być zapewniony przez otwory wywiewne, usytuowane w górnej części ściany i przyłączone do pionowych przewodów wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej zgodnie z 2.1.4. Do poszczególnych pionów wentylacyjnych powinny być przyłączone tylko pomieszczenia o tym samym charakterze (kuchenne, sanitarno-higieniczne itd.). Nie dopuszcza się wykorzystywania pionów obsługujących mieszkania do usuwania powietrza z pomieszczeń niemieszkalnych (piwnice, pralnie, suszarnie itp.).   Ponadto mamy tam:   2.2.7. Inne pomieszczenia (np. usługowe, techniczne itp.), znajdujące się w budynkach mieszkalnych, powinny być wentylowane zgodnie z wymaganiami rozdziału 4 lub z ewentualnymi szczegółowymi wymaganiami technologicznymi.   Zastosowanie ma ten fragment rozdziału 4:   4.6. Odpływ powietrza z pomieszczeń nie przeznaczonych do pobytu ludzi powinien być zapewniony bezpośrednio przez przewody wywiewne wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej.   Natomiast w rozdziale 5.1 opisano jak mają być prowadzone takie pionowe przewody wywiewne wentylacji grawitacyjnej.   5.1. Wentylacja grawitacyjna (…) 5.1.2. Przewody wywiewne. Powietrze z pomieszczeń należy odprowadzać za pomocą przewodów indywidualnych, wyprowadzonych ponad dach budynku.   5.1.3. Prowadzenie przewodów. Przewody wywiewne należy prowadzić pionowo przy ścianach wewnętrznych. Dopuszcza się odchylenie przewodów od pionu do 30°.Wyloty przewodów ponad dachem powinny być zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi oraz przed nawiewaniem powietrza w wyniku działania wiatru.   5.1.4. Otwory wentylacyjne łączone z przewodami wywiewnymi powinny być usytuowane tak, aby odległość górnej krawędzi otworu od sufitu nie przekraczała 150 mm. Otwory te powinny mieć wyposażenie umożliwiające redukcje wolnego przekroju do 1/3, obsługiwane z poziomu podłogi. Obudowa otworu powinna umożliwiać zabudowę stałej przesłony (kryzy) dla dławienia nadmiaru ciśnienia.   Co do nawiewu powietrza to dopuszczalne będzie zarówno wykonanie w tym pomieszczeniu nawiewnika okiennego jak i ściennego. Napływ powietrza z pomieszczeń przyległych nie wchodzi w grę, gdyż zaburzałby działanie wentylacji w pozostałych wnętrzach. Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna nie byłaby już wentylacją zrównoważoną.  
    • Też mi tak myśl przeszła przez głowę dlatego założyłem temat. Czy jest ktoś jeszcze w stanie się wypowiedzieć w temacie ? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...