Skocz do zawartości

zmiana urzytkowania


Recommended Posts

witam w zasadzie nie pada żadna rada powiem więcej obecnie płace podatku za ziemie budowlaną 1000zł za ziemie rolną 600zł z tym że od 2012płacić będę 400zł więcej gdyż z8800 ewidencja przekształciła mi 1500m2 na budowlaną bez mojej zgody czyli razem 2000 nie wliczając podwyżek które przyjdą czy ktoś wie jak można odwrócić by cała ziemia była rolna
Link do komentarza
Cytat

witam w zasadzie nie pada żadna rada powiem więcej obecnie płace podatku za ziemie budowlaną 1000zł za ziemie rolną 600zł z tym że od 2012płacić będę 400zł więcej gdyż z8800 ewidencja przekształciła mi 1500m2 na budowlaną bez mojej zgody czyli razem 2000 nie wliczając podwyżek które przyjdą czy ktoś wie jak można odwrócić by cała ziemia była rolnawybacz, ale nie rozumiem cię tak do końca...wielu ludzi by chciało, żeby im przekształcili ziemie rolną na budowlaną...
Link do komentarza
Cytat

witam mam pytanie czy ewidencja gruntów ma prawo mi wprowadzić zmianę użytkowania ziemi z B R na B bez mojej wiedzy nie jestem rolnikiem choć posiadam 8800m2 ziemi rolnej i 2000 budowlanąNiby „małe” pytanie, a wiele możliwych odpowiedzi.
1. To nie ewidencja gruntów wprowadza zmiany, tylko MPZP – sprzeciw, możliwy był tylko na etapie uchwalania MPZP (no ale kto sprzeciwia się podnoszeniu wartości gruntu ?).
2. Gmina ma obowiązek naliczania podatku (rolnego lub od nieruchomości) zgodnie z ewidencją gruntów.
3. Teoretycznie możesz stać się rolnikiem ustawowym – czyli posiadać 1 ha gruntów rolnych w danej gminie (zgodnie z ewidencją), co spowoduje, że za cały grunt (także ten pod zabudową) będzie można naliczać podatek rolny.
4. W 2012r opłaty za grunty rolne, także wzrosną, bo wzrosła cena żyta (o ponad 100%).


Niezbyt jasno piszesz, ale najprawdopodobniej w ewidencji nie nastąpiła zmiana z „BR” na „B”, tylko naliczono podatek za całość działki jako „B” (do czego gmina ma prawo), a nie tylko jej część – bo musiałby się zmienić MPZP.
Jeśli tak jest, to posiadasz wystarczający areał użytków rolnych (wg. ewidencji gruntów) aby spełnić wymagania rolnika ustawowego.
Link do komentarza
witam bajbaga odpowiem ci u mnie gmina nie posiada mpzp ,zmianę wprowadziła geodezja i ewidencja gruntów a działka budowlana nie zalicza się do rolnej więc brakuje mi ale mogę mieć w innej gminie kawałek ziemi wyjaśnię resztę co piszesz moja działka o pow. 5500 składa się z 4000 rolnej kl 6 a 1500 była BR kl 5 którą zmieniono na B a teraz opisze działkę działka znajduje sie w lesie 2 kilometry od asfaltu kiedyś była wioska teraz jest 5 domków drogi niema jest droga gruntowa przez las a w dodatku służebność nikt nie chce jej odśnieżyć a co dopiero naprawić
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...