Skocz do zawartości

Działka - jak najlepiej sprzedać?


majka80

Recommended Posts

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie działki, która posiadam, chciałabym na poczatku napisać czego dokładnie jestem posiadaczką i poradzić się Was co najlepiej w związku z tym zrobić.

Działa jest o powierzchni 2 hektarów, w akcie notarialnym jest zapis, i tutaj cytuję:
"brak aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy wyżej wymieniona działka jest przeznaczona pod funkcje rolnicze (łąki i pastwiska), w strategii rozwoju Miasta i Gminy przeznaczona jest pod funkcje rolnicze, nie wszczęto procedury planistycznej, nie przewiduje się w sąsiedztwie elektrowni, telefonii, oczyszczalni, dróg szybkiego ruchu, dróg krajowych, autostrad, nie wpłynął do gminy wniosek o zmianę przeznaczenia działki w planie (brak planu), nie wydano decyzji o warunkach zabudowy ani lokalizacji inwestycji celu publicznego"

to tak w skrócie. Szukałam różnych informacji w internecie i dowiedziałam się, że jeśli działka leży w obrębie miasta, to na takiej działce można wybudować dom.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś pomysł co z taką działka zrobić? Chętnie bym ją sprzedała, bądź podzieliła na mniejsze, mam większy kredyt do spłacenia i byłoby mi to najbardziej na rękę. Proszę o rady.
Link do komentarza
Radziłabym dowiedzieć się dokładnie w Urzędzie. Być może wystarczy tylko wydanie warunków zabudowy, tak jak w naszym przypadku, a może trzeba będzie odralniać.
No i tez trzeba się dowiedzieć czy może nie wprowadzono planu zagospodarowania przestrzennego w czasie od spisania aktu do teraz. Ja bym po prostu podjechała do Urzędu i tam się wszystkiego dowiedziała. icon_smile.gif
Link do komentarza
„Odrolnić” może tylko MPZP lub (w określonych warunkach) WZiZT.

W omawianym przypadku istnieje studium, które co prawda nie ma statusu obowiazującego „przepisu” , nie mniej jednak „pośrednio” decyduje o przeznaczeniu tego terenu – a on jest wybitnie rolniczy.

Jedyne wyjście, to spełnić wymagania i wystąpić o WZiZT dla zabudowy zagrodowej.
Link do komentarza
Hej, dzieki wszystkim za odpowiedzi. Nie znam się na tych prawnych sprawach, ale chyba po świętach trzeba będzie się wybrać do urzędu.

DOdam, że w okolicy jest stadion/boisko sportowe, a z kolei z drugiej strony działki sąsiad ma dom. W okolicy są domy jedno rodzinne i jest to ten sam "obręb".
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Proponuję wystąpić o warunki zabudowy- to praktycznie nic nie kosztuje. Najpierw niewielka mapka ze starostwa , potem warunki przyłącza elektrycznego , lub promesa z elektrowni i występujesz o WZ. Jeżeli jak piszesz obok jet dom to powinnaś uzyskać zgodę na zasadach "dobrosąsiedztwa"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Taśma dekarska odpowiada jedynie za połączenie pod gąsiorami, więc oczywiste, że nie uszczelnia całego dachu.
    • retrofood - znasz mój wątek posadzki, bo udzielałeś się w nim  deweloper mi nie powiedział o tym procesie wygrzewania i ostatecznie ściągnąłem podłogi i listwy decydując się na przeprowadzenie książkowo procesu wygrzania posadzki z uwagi na fakt, że wszędzie jest podłogówka. Uznałem, że nie będę ryzykował, a cały proces przebiegł pomyślnie, brzegi jastrychu nie opadły, posadzka nie popękała.       Ta fałdka na ścianie to akryl od listwy po jej demontażu, widać też okrągłe miejsca po oderwaniu listwy. Ściana jest sucha, higrometr pokazuje wartość 9-10 w skali, gdzie suche oznacza wartość od 0-30.   Co do wyglądu ściany pod listwami, to można oględnie powiedzieć, że majster od wykończeniówki nie przykładał zbyt dużej wagi do wyglądu i czystości miejsc jakie finalnie zostaną zakryte...  
    • Daje się taśmę, albo szczotkę kalenicową,itd. Jednak te wszystkie elementy razem warstwą krycia wstępnego dopiero dają jąkąś gwarancję szczelności.   W dachu pomiędzy warstwą krycia wstępnego a warstwą krycia głównego powinna być też wentylacja tej przestrzeni. Wentylacja osusza elementy składowe tej przestrzeni, nie tylko chodzi o nawiewanie, dachówka też się poci, dochodzi do kondensacji, czasami też pęknie.        Może jest dobrze wykonane, a może leje się w wełnę, nikt tego nie widzi.    Nie stosuje się membrany pod dachówkę, membrana jest materiałem, który powinno się montować pod blachodachówkę, blachę trapezową itd.     Materiały z blachy stalowej starzeją się podobnie  i w analogicznym czasie dojdzie do remontu wymiany na nowe pokrycie.   Jak ktoś stosuje membranę pod dachówkę to z niewiedzy, albo inwestor próbuje oszczędzać, czy też  wykonawca próbuje więcej zarobić.    Odetniesz konstrukcję dachu od wentylacji, osuszania i dojdzie do szybszego gnicia. 
    • A dlaczego musiałeś wygrzewać posadzki???  Dwa pierwsze zdjęcia mało wyraźne, ale trzecie przedstawia widok niepokojący. Pęknięcia są na obydwu ścianach, ale ich dół jest jak po powodzi. Dlaczego nie ma na nich farby? Już masz grzyba? Czym są te jasne paski na ścianach? Daj fotkę ze zbliżeniem tego. Tam tez jest pęknięcie, oddzielające zawilgocenie?   Normalne to na pewno nie jest.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...