Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
majka80

Działka - jak najlepiej sprzedać?

Recommended Posts

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie działki, która posiadam, chciałabym na poczatku napisać czego dokładnie jestem posiadaczką i poradzić się Was co najlepiej w związku z tym zrobić.

Działa jest o powierzchni 2 hektarów, w akcie notarialnym jest zapis, i tutaj cytuję:
"brak aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy wyżej wymieniona działka jest przeznaczona pod funkcje rolnicze (łąki i pastwiska), w strategii rozwoju Miasta i Gminy przeznaczona jest pod funkcje rolnicze, nie wszczęto procedury planistycznej, nie przewiduje się w sąsiedztwie elektrowni, telefonii, oczyszczalni, dróg szybkiego ruchu, dróg krajowych, autostrad, nie wpłynął do gminy wniosek o zmianę przeznaczenia działki w planie (brak planu), nie wydano decyzji o warunkach zabudowy ani lokalizacji inwestycji celu publicznego"

to tak w skrócie. Szukałam różnych informacji w internecie i dowiedziałam się, że jeśli działka leży w obrębie miasta, to na takiej działce można wybudować dom.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś pomysł co z taką działka zrobić? Chętnie bym ją sprzedała, bądź podzieliła na mniejsze, mam większy kredyt do spłacenia i byłoby mi to najbardziej na rękę. Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działkę trzeba odrolnić. A z tym często są spore problemy. Najbardziej zyskach jeśli uda się ją jednak odrolnić, podzielić np na 2 i sprzedać jako działki budowlane bez mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radziłabym dowiedzieć się dokładnie w Urzędzie. Być może wystarczy tylko wydanie warunków zabudowy, tak jak w naszym przypadku, a może trzeba będzie odralniać.
No i tez trzeba się dowiedzieć czy może nie wprowadzono planu zagospodarowania przestrzennego w czasie od spisania aktu do teraz. Ja bym po prostu podjechała do Urzędu i tam się wszystkiego dowiedziała. icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Odrolnić” może tylko MPZP lub (w określonych warunkach) WZiZT.

W omawianym przypadku istnieje studium, które co prawda nie ma statusu obowiazującego „przepisu” , nie mniej jednak „pośrednio” decyduje o przeznaczeniu tego terenu – a on jest wybitnie rolniczy.

Jedyne wyjście, to spełnić wymagania i wystąpić o WZiZT dla zabudowy zagrodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzieki wszystkim za odpowiedzi. Nie znam się na tych prawnych sprawach, ale chyba po świętach trzeba będzie się wybrać do urzędu.

DOdam, że w okolicy jest stadion/boisko sportowe, a z kolei z drugiej strony działki sąsiad ma dom. W okolicy są domy jedno rodzinne i jest to ten sam "obręb".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Majka!!!
Ty chyba w gumę ....z nami grasz....


Nie rozumiem o co chodzi.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat gruntu, który znaduje się w obrębie miasta? Czy nie są one jakoś specjalnie uprzywilejowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję wystąpić o warunki zabudowy- to praktycznie nic nie kosztuje. Najpierw niewielka mapka ze starostwa , potem warunki przyłącza elektrycznego , lub promesa z elektrowni i występujesz o WZ. Jeżeli jak piszesz obok jet dom to powinnaś uzyskać zgodę na zasadach "dobrosąsiedztwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
  • Gość Radomir
   Milwaukee bym brał w ciemno. Znam tę firmę od dawna, już niejedno narzędzie od nich kupowałem na RG Narzędzia (chyba najlepsze ceny) i naprawdę jakość jest nie do porównania.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×