Skocz do zawartości

gdzie wybrać działkę?


Marek Kos

Recommended Posts

Napisano
praktycznie większość z was ma już wybrane działki i się na nich buduje! ale mam takie pytanie czy jak mielibyście ponownie wybierać działki to wybralibyście je w tych miejscach co je macie czy np w górach , nad morzem lub innej lokalizacji? wiem również że niektórzy mają działki nad morzem i w górach tak jak mój były szef ale to ewenement - posiada 3 domy! icon_smile.gif
Napisano
W górach lub nad morzem to myślę, że można miec działkę na letni lub zimowy wypoczynek. Ja gdybym miała ponownie wybierać to bym wybrała z lepszym dojazdem do miasta. Bo mam blisko teoretycznie 6 km do granic miasta, ale niestety jest to jedna droga dojazdowa na którą wyjezdżają mieszkańcy okolicznych wiosek tzw.wąskie gardło. Ale już niedługo zostanie otwarty nowy most i nowa droga, oby do czerwca.
Napisano
Cytat

ja osobiście wybrałbym ponownie działkę ale w górach!


A mógłbyś przenieść tam całe swoje życie? Bo ja niestety nie...Za stara już jestem na takie akcje icon_cry.gif
Napisano
powiem tak ! nic poza pracą którą mogę zmienić nic mnie tu nie trzyma! icon_smile.gif zawsze można sprzedać wszystko i zacząć od początku! icon_smile.gif znajomy tak zrobił sprzedał dwa mieszkania i kupił dom w górach parę lat temu i jest zadowolony! ale on pracuje w domu więc mógł sobie na to pozwolić!!! icon_smile.gif
Napisano
Cytat

powiem tak ! nic poza pracą którą mogę zmienić nic mnie tu nie trzyma! icon_smile.gif zawsze można sprzedać wszystko i zacząć od początku! icon_smile.gif znajomy tak zrobił sprzedał dwa mieszkania i kupił dom w górach parę lat temu i jest zadowolony! ale on pracuje w domu więc mógł sobie na to pozwolić!!! icon_smile.gif


Wszystko można zrobić tylko kwestia czy ma sens? W moim przypadku nie bardzo. Praca przede wszystkim. Również pracuję w domu, ale zleceniodawcę mam tutaj. Mniejsza miejscowość mniejsze możliwości. Kolega małżonek - zmiana pracy raczej nie wchodzi w grę. Nie zarobi w małej mieścinie tyle co tutaj, zmiana branży odpada, nic innego nie potrafi robić. No i rodzice, którzy młodsi już raczej nie będą i coraz cześciej będą potrzebowali naszej pomocy. Kilka lat temu myśleliśmy o wyjeździe z Polski ( w związku z pracą męża) ale spękaliśmy.
Napisano

Praca zdalna. Fajna perspektywa. Osobiście dobrze jest mi tu gdzie jestem. Pewnie chciałbym mieć działkę w górach lub nad morzem, do tego odpowiednio autko 4x4,skuter/quad/skuter wodny/motorówka/jacht,ale proza życia... ehh icon_smile.gif
Jak się dorobię to na emeryturę wyprzedam wszystko i kupię sobie takie cuś....
Brak obrazka

z taką sypialnią icon_smile.gif
70%20Sunreef%20Power%20-8.jpg

No może wcześniej jak zacznę grać w lotka^^

Napisano
Cytat

ja osobiście wybrałbym ponownie działkę ale w górach!






W górach trochę strach ze względu na osuwiska podczas ciągłych opadów deszczu grunt się uplastycznia i spływa , ale generalnie jednak gdzieś na wyżynach ,teren na jakimś wzniesieniu bo opady są coraz gwałtowniejsze .


  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

a może coś takiego : mieszkasz i jedziesz gdzie tylko chcesz!? icon_smile.gif

"Życie to tylko chwile" icon_cool.gif


Na pierwszy rzut oka wygląda baaardzo atrakcyjnie.
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Jako ekspert marki OSMO chciałbym podzielić się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi prawidłowego olejowania tarasu drewnianego. Temat wraca co sezon, a odpowiednie zabezpieczenie drewna jest kluczowe, by cieszyć się jego wyglądem i trwałością przez lata. Dlaczego warto olejować taras? Taras to miejsce narażone na intensywne działanie słońca, deszczu, śniegu i zmian temperatury. Drewno bez odpowiedniego zabezpieczenia zaczyna szarzeć, pękać i chłonąć wilgoć. Olejowanie, szczególnie z użyciem specjalistycznych olejów do drewna zewnętrznego, chroni powierzchnię i pozwala zachować jej naturalne piękno. Oleje OSMO – co je wyróżnia? Produkty OSMO do tarasów, np. OSMO Olej tarasowy, są na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. W przeciwieństwie do lakierów, nie tworzą szczelnej powłoki, lecz wnikają w drewno, pozwalając mu oddychać. Olej nie łuszczy się i nie wymaga szlifowania przy odnawianiu – wystarczy oczyszczenie i ponowne nałożenie produktu. Krok po kroku: jak olejować taras Przygotowanie powierzchni: Drewno powinno być czyste, suche i odpylone. W przypadku starych powierzchni – zalecamy dokładne mycie oraz szlifowanie papierem o gradacji 80–100. Wybór oleju: OSMO oferuje kilka wariantów olei do tarasów  – zarówno bezbarwne, jak i pigmentowane (np. Bangkirai Teak, Szary). Pigmenty dodatkowo chronią przed promieniowaniem UV. Aplikacja: Olej nakładamy cienką warstwą pędzlem lub aplikatorem (np. OSMO Floor Brush 150 mm). Po 12 godzinach schnięcia można nałożyć drugą warstwę – tylko na surowe drewno. W przypadku renowacji zwykle wystarcza jedna warstwa. Warunki pogodowe: Olejować należy przy temperaturze powyżej +10°C, bez deszczu przez minimum 24h po aplikacji. Pielęgnacja i renowacja Regularna kontrola stanu powłoki – zwłaszcza po zimie – pozwala szybko zareagować. Jeśli kolor blaknie lub powierzchnia traci hydrofobowość, wystarczy ją oczyścić i nałożyć nową warstwę oleju. Chętnie odpowiem na pytania – zarówno dotyczące doboru produktu, jak i techniki aplikacji.   Pozdrawiam serdecznie, Ekspert OSMO 
    • Olej Ochronny UV Osmo 420 to wysokiej jakości preparat przeznaczony do zewnętrznej ochrony drewna. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni drewnianych przed szkodliwym wpływem promieni UV, co zapobiega procesowi szarzenia drewna i wydłuża jego trwałość.   Zastosowanie Powierzchnie pionowe na zewnątrz: drzwi, okna, parapety, wiaty garażowe, fasady drewniane, płoty, pergole, altany. Ochrona przed promieniowaniem UV: spowalnia proces szarzenia drewna o faktor UV 12 w porównaniu z niezabezpieczonym drewnem. Jako powłoka wykończeniowa: na istniejące już powłoki pigmentowe, wydłużając czas pomiędzy koniecznymi pracami renowacyjnymi.  Właściwości Bezbarwna powłoka o jedwabistym połysku: podkreśla naturalny wygląd drewna. Mikroporowata struktura: pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Hydrofobowość: chroni powierzchnię przed wodą i brudem. Odporność na pękanie i łuszczenie: nie pęka, nie łuszczy się, ani nie odpryskuje. Łatwa aplikacja i renowacja: nie wymaga szlifowania ani gruntowania. Skład i bezpieczeństwo Na bazie naturalnych olejów roślinnych: bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Zawiera biocydy: chroni przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Przeznaczony do użytku zewnętrznego: ze względu na zawartość biocydów.  Aplikacja Przygotowanie powierzchni: drewno musi być czyste, suche i wolne od śladów zmrożenia (maksymalna wilgotność 20%). Narzędzia aplikacyjne: pędzel Osmo lub wałek z mikrofibry. Ilość warstw: dla skutecznej ochrony należy nałożyć 2 warstwy powłoki. Czas schnięcia: ok. 10–12 godzin w normalnych warunkach (23°C / 50% wilgotności względnej). Wydajność: 1 litr wystarcza na pokrycie ok. 18 m² przy jednej warstwie. Uwagi Efekt na białych powierzchniach: ze względu na wysoką zawartość olejów, bezbarwny Olej Ochronny UV może powodować lekkie zażółcenie na białych powierzchniach. Do wykończenia drewna barwionego na biało zaleca się użycie Lazury Olejnej do Ochrony Drewna w kolorze białym (900).  
    • Dzięki za odp.   Mam właśnie bardzo złe przeczucie ze jak przegadam temat z radca to okaże się ze prawo to jedno a urzędy i tak mogą chcieć dokumentów.   Na ten moment nie mam nawet działki - próbuje się rozeznać ogólnie w temacie.   Ogólne informacje da się jakoś znaleźć, ale szukając detali następuje niestety zderzenie ze ścianą.
    • Odpowiedź może być tylko jedna. Metalowe! Może je zniszczyć tylko siła fizyczna. Plastyk zniszczy nawet promieniowanie słoneczne UV.
    • Muszę wymienić rynny i zastanawiam się, czy iść w te plastikowe, czy może zainwestować w metalowe? Plastikowe są tańsze, ale boję się, że słońce i mróz szybko je zniszczą. Metalowe z kolei są droższe, ale podobno niezniszczalne. Jakie macie doświadczenia z jednymi i drugimi? Które rynny są łatwiejsze w montażu i które wymagają mniej konserwacji? Chciałabym podjąć dobrą decyzję, żeby nie żałować za parę lat.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...