Skocz do zawartości

Jak ocieplić poddasze?


Pomocnik

Recommended Posts

Większość budujących dom Polaków wybiera taki z poddaszem użytkowym. Mieszkanie na poddaszu może być komfortowe, o ile zostanie ono prawidłowo ocieplone. Niestety, na tym etapie prac łatwo o błędy, za które później trzeba będzie słono zapłacić.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/14-jak-ocieplic-poddasze

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Jak to jest, że na zdjęciach jest tak czysto i bez pyłu. Ocieplanie wełną jest masakryczne. Pyli, kłóje, rwie się i wcale tak łatwo i równo nie tnie. Robiłem też rockwoolem. Niestety te wełny dostępne w marketach to sa dużo gorsze serie.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Konsultant Zona Sort

Dzień dobry, Również uważam, że warto ocieplić garaż. Wprowadzenie takiego rozwiązania doceniamy dopiero wtedy, gdy wsiadamy do garażowanego samochodu zimą. Różnica jest kolosalna. Ale jaki materiał wybrać? Polecam celulozową izolację termiczną Jej atuty to między innymi wysoka ochrona przed wahaniami temperatury dzięki nieprzepuszczającej powietrza, włóknistej strukturze, dobra ochrona przed pożarem dzięki zdolności utrzymywania odpowiedniej temperatury (material osiąga maksymalnie 95°C w przegrodzie), a także ochrona przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci i zdolności do transportowania jej w kierunku pomieszczenia, przy zbyt małej wilgotności lub w kierunku przeciwnym przy zbyt dużej wilgotności w przegrodzie, a za pomocą przewietrzania nadmiar odprowadzony jest do atmosfery (tzw. oddychanie celulozy). Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Izolacja dachu poszła u mnie amerykańską pianką QuadFoam 500. Przewaga płyt OSB ogólnie, więc adhezja w tym przypadku wzorowa. Właściwości techniczne najwyższe z możliwych, a tabele produktu (certyfikowane na marginesie) zgadzają się z rzeczywistością. Dystrybutor, jedyny na kraj tej amerykańskiej pianki https://doskonalaizolacja.pl/. Mają też listę zaprzyjaźnionych wykonawców, więc pod region ci prawdopodobnie coś doradzą. Stronkę zostawiam w celach poglądowych. Jest jeszcze kalkulator https://doskonalaizolacja.pl/kalkulator/, więc od razu ocenisz, co i jak w kwestiach budżetowych. Oczywiście kalkulator poglądowy, ale mniej więcej daje obraz inwestycji. O tyle ciekawe, że w minusowych temperaturach leją piankę, bez utraty wartości. Gwarancja dożywotnia, lekko ograniczona, ale zawsze. Wiem z dobrego źródła (od zaprzyjaźnionej ekipy budowlanej), że faktycznie dotrzymują. Komfort psychiczny :)
Link do komentarza

Po natrysku pianką nie ma w zasadzie możliwości ponownej modyfikacji warstwy izolacji. Rozwiązanie to jest może skuteczne ale można je wykonać raz a dobrze. Dodatkowo po latach nie wiadomo czy izolacja nadal będzie tak skuteczna jak w momencie aplikacji.

Chyba juz lepszym rozwiązaniem są płyty z pianki PIR/PUR. Przykładem jest tu firma Recticel Insulation.

Link do komentarza

Czy mamy dyskutować z botem ?

W pierwszej kolejności sprawdzenie parametrów danego materiału - deklaracje, aprobaty, certyfikaty.

Trzeba przeczytać zalecenia producenta i branżowe np. Instrukcją ochrony zdrowia i bezpieczeństwa gospodarki produktami dla natryskowej pianki poliuretanowej https://sipur.pl/wp-content/uploads/2018/07/61_1_.pdf

Skoro nazywa się "doskonała" to warto się doskonale z tym produktem zapoznać :-)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...