Skocz do zawartości

Jak prawidłowo zamontować grzejnik?


Recommended Posts

Gość legionczyk
Napisano
.w systemie pex oprucz wyginania istnieja takze kolana.
  • 2 lata temu...
Napisano
Ile ma być haków oraz jak zaznaczyć na ścianie miejsca aby je prawidłowo wkręcić
przy montażu grzejników aluminiowych?
Napisano
Przeważnie trzy haki wystarczą,a żeby dobrze je wymierzyć najlepiej przyłożyć grzejnik do ściany i zaznaczyć.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Czy musza byc haki przy kaloryferze aluminiowym, czy moze on sie trzymac na samych bocznych rurkach?
Napisano
Cytat

Czy musza byc haki przy kaloryferze aluminiowym, czy moze on sie trzymac na samych bocznych rurkach?


Muszą.
  • 1 rok temu...
Gość zimno w domu
Napisano
Witam, mam przerabiane centralne ktore po wymianie polowy grzejnikow z gornym zasilaniem na dolne(v-tzw.fałki) bardzo zle dziala.Mam instalacje na gorne zasilanie,moje pytanie to czy wlasnie te grzejniki z dolnym maja wplyw na zlą prace calego systemu?
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Dla zimno w domu. Można odpowiedziec na pytanie ale potrzebuje min informacji czy centralne zostało połączone starego typu tech. z nowym ciękoprzekrojowym, czy jest grawitacyjne czy nie . Grzejniki z dolnym zasilaniem mają minimalnie mniejszą sprawność ale praktycznie niezaówazalną w instalacji z pompką
  • 9 miesiące temu...
Gość adrian_keys
Napisano
Jak włączysz je bez pompy i będzie grawitacja czyli obieg wody to jest grawitacyjne.Ale przy małej średnicy to bardzo w to wątpię .Cienkie średnice to instalacja gwiżdże, szumi bulgoczą bańki powietrza szczególnie jak przy kotle małe średnice..Grawitacyjne są najczęściej z górnym rozdziałem aby wykorzystać ciśnienie słupa wody do wymuszenia krążenia.
Eksperymentowanie bez wiedzy nie popartej doświadczeniem albo słuchanie głupiomądrego instalatora to wywalenie kasy na próżno.
Musi być jeszcze zawór kulowy zwrotny który w przypadku braku prądu i pracy pompy otwiera się i woda cyrkuluje a podczas pracy pompy samoczynnie się zamyka i tym samy pompa ma obieg wody .Dochodzą kwestie prawidłowego dobrania średnic oraz wykonanie sprzęgła cieplnego. A przy piecu węglowym wspaniałym rozwiązaniem jest duży ocieplony zasobnik .Wtedy można palić bezdymowo z górnym spalaniem ,nie mieć sadzy w kominie nie dymić ,zaoszczędzić sporo paliwa węgla koksu i nie wachtować przy kotle jak piesek.
Wiedza kosztuje a paproki tylko wyciągają kasę z klientów. Mądrochołkowanie odradzam . Doradzam szczegółowe poznanie wiedzy w temacie CO .
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Tomek W.
Napisano
Witam. Bardzo proszę o pomoc, Mam pytanie. Mam grzejnik w pokoju z zasilaniem dolnym bezpośrednim, rury pex idą od razu prostopadle do ściany i potem są w podłodze, jedynie są widoczne odcinki które mają jakieś 6 cm. Chciałbym zrobić dodatkowy grzejnik na korytarzu, który byłby oddalony 3 metry od tego grzejnika w pokoju i byłby zamieszczony jakieś 120 cm poniżej poziomu wysokości tego grzejnika w pokoju. Chciałbym zrobić jakieś rozgałęzienie od tego pokojowego do tego na korytarzu, rodzi się więc kilka pytań. Węzeł cieplny, skrzynka z zaworami i piec gazowy jest na tym piętrze, na którym jest ten grzejnik pokojowy.
1. Czy będzie to działało skoro jest różnica wysokości, ten drugi grzejnik byłby 120 cm niżej?
2. CZy możliwe byłoby zrobienie gałązek od tych rurek, które wystają tylko na 6 cm?
3. Czy jest szansa żeby to chulało
  • 1 rok temu...
Napisano
Czy istotne jest odpowiednie poziomowanie, niewielki spadek
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Ma pytanko co do wymiarowania grzejnika. Dokładnie chodzi mi o wysokość grzejnika. Jeśli od podłogi do spodu parapetu mam 67 cm. Parapet wystaje na max 5 cm, a po wymianie może z 2-3 będzie wystawał. To jaki najwyższy grzejnik panelowy mogę wstawić? Są jakieś prawne, czy budowlane wytyczne?
Napisano

Pomiędzy podłogą i grzejnikiem oraz pomiędzy grzejnikiem i parapetem należy zostawić nieco wolnej przestrzeni (przynajmniej 5-7 cm) żeby umożliwić cyrkulacje powietrza i przekazywanie ciepła przez konwekcję. W efekcie grzejnik powinien być przynajmniej 10 cm niższy niż wysokość od podłogi do parapetu. Montaż większego utrudni ruch powietrza i faktyczna moc grzewcza grzejnika będzie niższa od katalogowej. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu jak najwyższej mocy, lepiej będzie założyć grzejnik niższy o 10-15 cm ale za to grubszy, z 3 płytami i ożebrowaniem konwekcyjnym.

Napisano

Wysokość grzejników stopniowana jest co 5 cm - standardowo wynosi 60 cm, ale w tym przypadku można założyć grzejnik np. 55 cm. Nieznaczne osłonięcie grzejnika parapetem nie wpływa na konwekcję, a większy odstęp od podłogi ułatwi sprzątanie. Przy nieznaczny zmniejszeniu wysokości praktycznie nieco niższa moc grzewcza nie wpłynie na komfort ogrzewania.

  • 2 lata temu...
Gość Bartek
Napisano
Cześć mam problem kupiłem mieszkanie i mam problem z odpowie trzeniem odpowietrzam na ostatnim grzejniku który mam w łazience zauważyłem że grzejniki mają spadek znaczny skoro widać gołym okiem i strona odpowietrzająca jest pod poziomem pokrętła Pytanie: Dopóki nie wypoziomuje grzejników nie odpowietrze obwodu ???

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...