Skocz do zawartości

Odpowiedni odkurzacz basenowy


Recommended Posts

Witam,

Posiadam basen o wymiarach 10 x 6 x 2m. Niestety, po kilku latach użytkowania, być może nieodpowiedniej konserwacji basen jest w kiepskim stanie, na ścianach i dnie pojawił się trudny do usunięcia nalot, zastanawiałem się jak poradzić sobie z tym problemem. Obliczyłem, że mam do czyszczenia powierzchnie 124 m^2. Kwestia tylko, czy taka inwestycja mi się opłaca?

Czy taki odkurzacz poradzi sobie z trudnymi zanieczyszczeniami?
Link do komentarza
Witam serdecznie,

Jeżeli basen został zaniedbany należy upuścić z niego wodę i należycie go umyć odpowiednimi środkami (w zależności czy ma Pan basen wykładany folią, płytką a może mozaiką).

Czasem bywa tak że trudno jest doczyścić ściany lub dno wtedy pozostaje nam osad lub szorujemy nieckę tak mocno że możemy ją po prostu uszkodzić.

Odkurzacz automatyczny służy do czyszczenia basenu ale z osadów i brudów które były osadzone stosunkowo nie dawno,
Jeżeli basen długo nie był czyszczony żaden nawet najlepszy odkurzacz sobie z tym nie poradzi.

Zawsze może Pan zgłosić się do profesjonalnej firmy basenowej która oferuje serwis basenów.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam serdecznie,

Jeżeli basen został zaniedbany należy upuścić z niego wodę i należycie go umyć odpowiednimi środkami (w zależności czy ma Pan basen wykładany folią, płytką a może mozaiką).

Czasem bywa tak że trudno jest doczyścić ściany lub dno wtedy pozostaje nam osad lub szorujemy nieckę tak mocno że możemy ją po prostu uszkodzić.

Odkurzacz automatyczny służy do czyszczenia basenu ale z osadów i brudów które były osadzone stosunkowo nie dawno,
Jeżeli basen długo nie był czyszczony żaden nawet najlepszy odkurzacz sobie z tym nie poradzi.

Zawsze może Pan zgłosić się do profesjonalnej firmy basenowej która oferuje serwis basenów.




icon_biggrin.gif ślicznie, nawet nie podpada w sumie, haha, pozdrawiam szeptem
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Szanowny Panie,
Czy mógłby Pan dokładniej opisać swój basen?
Jaka technologia jest Pańskiego basenu? Czy jest on wykładany folią, czy kafelkami?
kolejne pytanie; jakiej chemii basenowej Pan używał do zlikwidowania zanieczyszczeń?
Odkurzacz basenowy powinien poradzić sobie z usunięciem brudu (są różne rodzaje
robotów, które posiadają wbudowany mikroprocesor, a co za tym idzie, same są w stanie
dopasować się do czyszczonej powierzchni). Jeśli natomiast to nie pomoże
proponuję spuścić wodę z basenu i ręcznie usunąć brud ( za pomocą roztworów i szczotek).
Pozdrawiam,
Salon Basen i Sauna
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...