Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Błędy przy wykonywaniu wentylacji


Recommended Posts

Wymiana zużytego powietrza w domu jest niezbędna nie tylko ze względu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też i kondycję samego budynku. Tam, gdzie popełniono błędy przy wykonywaniu wentylacji, dochodzi do trwałego zawilgocenia elementów budynku, a w następstwie tego – do rozwoju grzybów i mikroorganizmów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/11502-bledy-przy-wykonywaniu-wentylacji

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przyczyną niewydolności wentylacji może być też przełączanie jej na pracę na niskim biegu: zmniejszanie w ten sposób prędkości obrotowej wentylatorów powoduje bardzo znaczny spadek sprężu, a więc zdolności do pokonywania oporów przepływu, wskutek czego do oddalonych od centrali pomieszczeń może docierać zbyt mało świeżego powietrza.


Ten tekst to jeden wielki błąd!
jak można tak projektować? Nie ma pomieszczeń "dalej"
dlaczego "proste" mają być ze sztywnych kanałów - im mniej połączeń tym ciszej!
Dlaczego słowa nie ma o optymalnych prędkościach powietrza w kanałach i o projektowaniu takich przekrojów by powietrze w kanale się nie rozprężało?
Dlaczego straszyć oporami przy 100m3/h - przecież to jak kapiąca woda w calowej rurce... Poza tym to nie jest wentylacja z jednym wentylatorem - wentylatory są na nawiewie i wywiewie
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość RaMek
Bardzo dobry art. pokazujący z jaką powagą i starannością należy traktować instalację wentylacyjną. Mi brakuje tu większej porcji informacji dot. wentylacji grawitacyjnej, która jest powszechna w każdym domu i jest przedmiotem zainteresowania większości czytelników nie zajmujących się wentylacją profesjonalnie. Wg mnie, powinno się też zwrócić większa uwagę na powtarzające się od dziesiątek lat przypadki zgonów w czasie kąpieli w wannie. Otwarta komora spalania piecyka gazowego przy jednoczesnym uruchomieniu przez jednego z członków rodziny okapu kuchennego, powoduje odwrócenie ciągu i wypełnienie wanny i łazienki spalinami, które w większości przypadków powodują zgon kąpiącej się osoby. To jak wykonanie wyroku śmierci!!!! Wprowadzenie piecyków z zamkniętą komorą spalania zmniejszyło liczbę tych tragedii, ale nie wykluczyło ich kompletnie. Mam kontakt z wieloma strażakami czy kominiarzami i nigdy od nich nie usłyszałem, żeby na tę kwestię szczególnie uważać. Może przydałaby się jakaś większa kampania informacyjna na poziomie krajowym? Pozdrawiam.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2019 o 13:21, Gość RaMek napisał:

  Mi brakuje tu większej porcji informacji dot. wentylacji grawitacyjnej, która jest powszechna w każdym domu i jest przedmiotem zainteresowania większości czytelników nie zajmujących się wentylacją profesjonalnie.  

Wrzuć w wyszukiwarkę hasło "obrzęd gromniczny". Przyda się.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, 

Wentylacja grawitacyjna jest sprawdzonym rozwiązaniem, ale dla nowoczesnych oraz energooszczędnych budynków znacznie lepszym wyborem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. W odróżnieniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, uzyskujemy nowoczesną instalację, która zapewnia dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku jednocześnie przy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego w rekuperatorze. Dzięki rozmieszczeniu anemostatów do każdego pomieszczenia dostarczona zostanie odpowiednia ilość świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Powietrze będzie czyste, dzięki zastosowaniu filtrów w centrali wentylacyjnej. Pozwoli to również na rozwiązanie problemu z owadami w budynku oraz jest wskazane dla osób z alergią. 
Jeżeli są Państwo zainteresowani zastosowaniem wentylacji mechanicznej, zachęcam do sprawdzenia oferty marki Buderus. Znajduje się w niej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, która posiada wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. 
Więcej informacji technicznych o centrali wentylacyjnej z rekuperatorem można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/
W razie pytań chętnie pomogę. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...