Skocz do zawartości

Manuela / Dobre Domy


Recommended Posts

Napisano
Cześć! Witam wszystkich fanów Manueli! Zacznę, jeśli pozwolicie od garści negatywnych spostrzeżeń, które znalazłem w internecie:
Cytat

1) drogi dach (kształt)  
2) tylko jeden garaż -zdecydowanie za mało w XXI wieku  
3) duży jednoprzestrzenny parter + nieodgrodzone schody, czyli na parterze będzie zawsze zimno, chyba ze obuduje się schody i da drzwi  
4) kuchnia bez komina wentylacyjnego???  
5) na górze ogromna łazienka, a gdzie garderoba? Kto dzisiaj chce mieć szafę z ubraniami w sypialni?  
6) kuchnia na ścianie nasłonecznionej czy taras na zacienionej? Może ze to wschód to jeszcze bym przyjął, ale jak południe to niezbyt  
7) źle, że z kuchni nie widać kto wchodzi do domu  
icon_cool.gif zdecydowanie miedzy nr 2 a nr 7 na parterze duże, nawet 3-skrzydlowe  
drzwi i ściągać na lato czy cos takiego, bo w zimie rachunek za grzanie będzie bardzo wysoki.  
9) okna na poddaszu... hm.. takie małe lukarny... nie za ciemno?  
10) sufit w pokojach na górze będzie zbyt skomplikowany  
Poza tym kosztorys chyba nie oszacowany.


Teraz czekam na wasze pozytywy!
  • 1 rok temu...
Napisano
Cytat

Cześć! Witam wszystkich fanów Manueli! Zacznę, jeśli pozwolicie od garści negatywnych spostrzeżeń, które znalazłem w internecie:
Teraz czekam na wasze pozytywy!


________________________________________________________________________________
-

Ad 1) W zależności z czego sią go zrobi icon_wink.gif Ja robiłem z blachodachówki panelowej ( bardzo mało odpadów!)
Ad 2) Z garażu zrobiłem sypialnię i pokój "przejściowy"
Ad 3) Tak właśnie zrobiłem icon_wink.gif schody wylałem betonowe i zabudowałem (będzie miejsce na ubrania robocze) i zabudowałem ścianką z drzwiami.
Ad 4) Tego nawet nie zauważyłem, bo wiedziałem gdzie będzie kuchenka i tam sobie zrobiłem (nie patrzyłem na projekt)
Ad 5) Tam gdzie łazienka będzie właśnie garderoba, łazienka po drugiej stronie nad dolną łazienką, która jest zrobiona w gabinecie (wg projektu).
Ad 6) Kwestia ustawienia, nie zawsze jednak jest możliwość ustawienia budynku idealnie, musiałby byż projek indywidualny icon_wink.gif
Ad 7) To fakt.
Ad icon_cool.gif ---
Ad 9)Ja nie robiłem nawet wszystkich, trochę inaczej przesunąłem ścianki działowe.
Ad 10) Sufity fajnie wyszły, ale ja podniosłem cały dach o jednego pustaka, inaczej było by zbyt nisko przy styku sufitu ze ścianą.

DSC01446.jpg

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Popatrz teraz na wizualizację. Po lewej stronie jest wanna. Prysznic musiałby być w tym samym miejscu, bo tak jest zrobiona instalacja. Nawet jeśli wybrałabym model 80x90 cm, zająłby prawie całą ścianę. Zostałby wolny narożnik za junkersem o szerokości 50 cm. Możnaby w nim postawić regał. To był mój pierwszy projekt.  Powiem Ci, dlaczego nie wypalił.  Blat z umywalką i pralką ma 50 cm głębokości. Zwyczajnie nie miałabym dojścia do tego regału w narożniku. Ok. Mogłabym zrezygnować z regału i pociągnąć prysznic walk-in na 3/4 ściany, ale ....niemożliwe jest zrobienie prysznica walk-in, ponieważ musiałabym rozkuć podłogę, żeby przerobić odpływ wody, żeby był spadek ... a i to nie gwarantuje sukcesu. To bloki budowane w PRL-u - nie wiadomo jak jest wykonana instalacja w posadzce i czy dałoby się w ogóle to zrobić 😉 Musiałabym mieć zgodę spółdzielni ... czy dostanę? To parter, rzadko wyrażają zgodę na przeróbki na parterze, bo nade mną jest 10 pięter 🙂 Myślałam też o kabinie 80x80 cm z brodzikiem wysokości 12 cm. Ale znowu ... róg łazienki pozostałby niezagospodarowany. Sprzątanie w nim byłoby bardzo trudne, bo dostęp byłby utrudniony przez blat, który kończyłby się w odległości 20 cm od kabiny. Tu już ekwilibrystyka artystyczna wchodzi, żeby tam posprzątać  😆  Tak, że sami widzicie ... to nie takie proste jest 😉   Wróciłam z OBI. Obejrzałam próbki farb do płytek. Będzie kolor ścian jasno szary satyna (bardzo jasny) albo biały mat. Zrezygnowałam z pozostałych, bo są zbyt ciemne 🙂  
    • Daga w tak małej przestrzeni wanna to nieporozumienie. Wygrzać to się idzie na basen do jacuzzi czy gdzieś tam. Niedługo nie będziesz umiała wgramolić się do tej wanny, albo jak się wysypiesz to ciężko będzie pozbierać.      Dziołcha ja Ci dobrze radzę - tylko prysznic walk - in.  Nie idź tą drogą. Ale pewnie wannę też już kupiłaś?. 
    • Dragon to własnoręcznie robi i mówi, że tam nie będzie ostrych krawędzi, będą zaoblone lekko 🙂 Będą na obudowie wisieć ręczniki, więc ostatecznie też zmiękczą uderzenie. Raczej nie powinniśmy się zabić 😅 W sumie Junkers tam jest cały czas... nad wanną w tym samym miejscu. Nigdy w niego nie przywaliłam i mam nadzieję, że tak zostanie 😆     Wystarczająco ... spokojnie 😉 Teraz mam mniej 😅     Nie będzie 🙂    Dwa razy w roku mam kontrolę. Na przemian ... z gazowni i kominiarską 🙂 Wszyscy w bloku tak mają i nikt nie kwestionował podczas kontroli 🙂 Dziś rano był kominiarz na przykład i stwierdził, że ciąg jest piękny, tylko pamiętać mam o serwisowaniu urządzenia. Na razie jest nowy (ma rok), ale przed zimą wezwę fachowca do czyszczenia. Mam też czujkę czadu i gazu w łazience. Nic się nie dzieje 🙂 
    • Dzień dobry, Jako Meble Halupczok z zainteresowaniem śledzimy dyskusje na temat różnych materiałów i rozwiązań stosowanych w kuchniach – w tym paneli winylowych. Choć nie zajmujemy się podłogami, tego typu rozmowy pomagają nam lepiej rozumieć aktualne potrzeby użytkowników w kwestiach trwałości, estetyki czy funkcjonalności różnych rozwiązań. Wiele osób podkreśla, że panele winylowe są odporne na wilgoć i stosunkowo proste w utrzymaniu czystości, co jest ważne w kuchni, gdzie podłoga narażona jest na intensywne użytkowanie. Chętnie poznamy więcej Waszych doświadczeń dotyczących tego typu materiałów – zarówno tych pozytywnych, jak i praktycznych wyzwań, które napotkaliście podczas użytkowania w kuchni. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Meble Halupczok
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...