Skocz do zawartości

zulus

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

zulus's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Kolejny projekt, którego główną zaletą jest cena, ale może kilka konkretów. Moim zdaniem: - Twój samochód będzie zadowolony, w przeciwieństwie do mieszkańców tych 10-metrowych klitek na górze (czy to nie przypadkiem powierzchnia podłogi?!) - drugie co do wielkości pomieszczenie na poddaszu to hall… - te 43 m na dole to na jakiej wysokości będą miały sufit? - czy na każdej elewacji muszą być minimum 3 rodzaje okien? - ta wersja to chyba na podmokłą dzałkę (po co te schody na zewnątrz)?
  2. Projekt ma sporo błędów: - WC na parterze można dać w miejscu pom. gospodarczego, co za tym idzie podłączyć wentylację wc i garażu do komina z pokoju dziennego i uniknąć budowy kolejnego komina - jedna łazienka na 3 sypialnie w tym jedną 2-osobową to za mało, - o ile obniżenie poziomu posadzki garażu może być uzasadnione, o tyle obniżenie stropu nad nim jest idiotyczne i powoduje, że wnętrza są nieustawne, - wyjście z tarasu wprost na słup we wnętrzu jest bardzo niezgrabne, sugeruję umieścić drzwi w innym miejscu lub w ogóle nie robić tej ściany pod skosem, - z przekrojem jest coś nie tak, te okna nad schodami nie powinny być widoczne, - "elewacja prawa" woła o pomstę do nieba, ściany bez okien są uzasadnione tylko w jednym przypadku jeżeli działka jest bardzo mała i musimy postawić dom 3 m od jej granicy, ale wątpię żeby było to intencją autora gotowego projektu z katalogu, - rozwiązanie funkcjonalne będzie poprawne tylko pod warunkiem, że wejście główne będzie od strony wschodniej, więc radzę dobrze dobrać działkę, Życzę powodzenia.
  3. zulus

    BM- 53 /Agrobisp

    No! Doskonały pomysł! Nie myślałem o tym wcześniej. To zawsze jedna ściana mniej, a często bryła domu zyskuje z garażem. Zgadzam sie w pełni z argumentacją, a wiatę chyba rzeczywiście można w razie czego zbudować przy samym płocie. Pozdrawiam i przemyślę.
  4. zulus

    BM- 53 /Agrobisp

    Wiedzę, że się z Jackiem K. zgadzamy. Balkony dawno już przeszły do lamusa w domkach jednorodzinnych: 1. droga konstrukcja, droższe okno 2. ucieczka ciepła przez mostek, ale trzeba też większe okno wstawić W bloku ma to jeszcze sens - to taki swój kawałek podwórka, przestrzeni na zewnątrz, gdzie można np. powiesić pranie. Mając domek po prostu wychodzi się na zewnątrz, na trawkę czy do altanki. Znam rodzinę z domem mającym kilka balkonów. Od roku nie wyszli na nie ani razu. A już balkon w łazience to rzeczywiście szczyt absurdu. Zgadzam się, że brakuje jakiegoś małego pokoiku goscinnego na dole. Co do garażu to są różne szkoły. Jedni daliby się pokroić za garaż osobno, obok domu - choć jest to najlepsze wyjście, to jednak najdroższe i trzeba mieć duży plac. Najtańsza jest oczywiście wiata, ale nie spałnia ona w całości funkcji garażu. Osobiście nie podobają mi się wiaty przylegające do domu (spadzisty dach), ale widziałem wiele wiat osobnych, w fajnym stylu i np. połączone z komórką na drewno i narzędzia - robi sie takie klimatyczne pom. gospodarcze. Jeśli już mamy garaż wewnątrz domu wiele fachowców uważa, że powinno być jakieś pomieszczenie przechodnie np. kotłownia, czy po prostu przedsionek, tak by powstała śluza. Chroni to przed zapachami i zimnem (wiadomo, że garaż jest zawsze mniej zaizolowany). Tu nie ma takiej możliwości i żeby nie wiem jak szczelne były drzwi to zawsze częśc zapachów przejdzie, chodźby przy wchodzeniu i wychodzeniu z garażu. Funkcjonalnośc domu to podstawa, więc przyznaję za Przedmówcą, że brak garderoby i prysznicu to poważna wada. Pozdrawiam, Zulusssssss
  5. Oceniam projekt BM- 53 z Agrobisp, co prawda wiele zależy od potrzeb i oczekiwań, priorytetów. Z ewentualnych wad widzę: - brak miejsca na szafę ubraniową w holu lub wiatrołapie. Być może wejście do garażu lepiej byłoby zrobić w hallu (odpowiednio szczelne drzwi), wtedy w wiatrołapie będzie miejsce na szafę. - nieduże pokoiki na poddaszu, komunikacja zabiera wiele miejsca, niewygodne wejścia do pokojów, - niewygodne schody (po 60-tce szczególnie), - nieco przesadzona liczba okien w pokoju dziennym (3+2dachowe), - pustka nad pokojem dziennym ładna ale przez to pokój trudniejszy do ogrzania, poza tym nie bardzo da się ją zaadaptować na przestrzeń użytkową, raz, że strop trudno wykonstruować, dwa, że trudno byłoby zrobić wejście bo schody przeszkadzają, - trudności z wykonaniem balkonów bez mostków termicznych, - komin blisko naroża lukarny trochę psuje elewację frontową. Z zalet: prosta bryła, prosta konstrukcja, blisko ziemi. Na weekendy całkiem fajny domek.
  6. Cześć! Witam wszystkich fanów Manueli! Zacznę, jeśli pozwolicie od garści negatywnych spostrzeżeń, które znalazłem w internecie: Teraz czekam na wasze pozytywy!
×
×
  • Utwórz nowe...