Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

OSCAR

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O OSCAR

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. Pragnę zauważyć, iż mimo dużej ilości projektów typowych na rynku ciężko jest znaleźć projekt, który będzie idealny! Kupując projekt typowy + zmiany + adaptacja często wychodzi kwota, za jaką można zlecić projekt na zamówienie gdzie dostaje się gwarancję, że sąsiad nie wybuduje takiego samego.
 2. Materiały będą szły w górę! Wiem z pewnych źródeł!!
 3. Pytanie zasadnicze ile kosztowały płytki i jaki klej został zastosowany?? Jeżeli płytki są z marketu za 20zł/m2 to można zamknąć temat.
 4. Kosztorys? – Nie obrażajmy kosztorysów!! Firma podchodzi do klienta niepoważnie na pewno decydując się na podpisanie umowy z tą firmą należy się dobrze zabezpieczyć w umowie. Tak powinien wyglądać kosztorys [attachment=907:Zeszyt1_2_.pdf] Zeszyt1_2_.pdf Zeszyt1_2_.pdf
 5. Firma też kupuje na, 22% tyle że potem może różnicę odzyskać z US Zresztą inwestor również może wystąpić po zwrot różnicy. Piwnice są bardzo drogie! Czy firma dała jakiś szczegółowy kosztorys? Przy budowie piwnicy trzeba szczególną uwagę zwrócić na izolację.
 6. No to i ja dorzucę swoje pięć groszy do tematu. Właśnie skończyłem dom gdzie jest podłogówka i panele z OBI kupione w promocji. Jakość paneli średnia w sumie osobiście nie kupiłbym ich. Pierwszą rzecz, jaką zauważyliśmy na budowie - panele muszę leżeć w domu gdzie będą rozkładane dłużej niż podaje producent. Po rozłożeniu paneli efekt był tragiczny. Było widać wszystkie łącza, ale już po tygodniu podłoga dopasowała się i wygląda całkiem nieźle. Jeżeli producent paneli dopuszcza je do montażu na podłogówce to śmiało można je kłaść. Zastosowaliśmy podkład ze specjalnej gąbki do podłogówki! P
 7. Jest to możliwe z tego, co widzę jest tam piwnica. Budowałem dom z piwnicą i muszę stwierdzić, że podnosi to koszt i to bardzo.
 8. Z tym minimum pojęcia to różnie bywa! Co do płytek to ciekawy jestem, na jakim kleju były montowane i jakie to płytki?
 9. W dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak sprawdzona ekipa! Dzisiaj robią wspaniale a jutro nagle okazuje się, że ekipa składa się z zupełnie nowych pracowników, bo Ci sprawdzeni wybrali pracę za funty i euro. Co do podpisów to sądzę, że kilka podpisów nikomu nie zaszkodzi. Podpis pod ustaleniem zakresu jak i zmian w trakcie prac nie ma nic wspólnego z krzywo wbijanymi gwoździami. A ma się dokument, który mówi wyraźnie, co i za ile się należy inwestorowi. Z doświadczenia wiem, że na budowie można zepsuć wiele rzeczy. Warto skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy już to przechodzil
 10. Pytanie czy lepiej zadbać o podpis wykonawcy i mieć jasną sytuacji, co i za ile zostało ustalone czy polegać na ustaleniach ustnych? Dzięki DBI można zaoszczędzić wiele pieniędzy jak i niepotrzebnych nerwów.
 11. Manuela jest OK., chociaż faktycznie klika rzeczy należy zmienić
 12. Producent oczyszczalni dobiera rodzaj urządzeń do zanieczyszczeń wykazanych podczas badania. Montowałem coś takiego dla klienta w tamtym roku i całość zamknęła się w 12tys.
 13. Zgadzam się z przedmówcą, ale należy dodać, że i tak ogrzewanie podłogowe w pexie jest zalane posadzką. Tak, więc zawsze trudniej się steruje podłogówką (pex) niż tradycyjnym ogrzewanie czy choćby matami grzewczymi.
 14. Polecam kołki firmy: http://www.fischerpolska.pl/
 15. Oszczędzać można na wiele sposobów: Dobry wykonawca Pomoc osób doświadczonych „inwestor zastępczy” Dobre materiały Przemyślane decyzje Zabezpieczenie przed nieuczciwymi wykonawcami Dziennik Budowy Inwestora, czyli zbiór dokumentów, które należy mieć zawsze przy sobie jadąc na budowę. Jest to dość częsta praktyka na budowie, że wykonawca próbuje naciągnąć inwestora. Pamięć jest zawodna, dlatego dzięki DBI zyskujesz narzędzie do walki z nieuczciwymi wykonawcami. DBI jest to zbiór odbiorów aneksów i ustaleń, które są podpisane przez inwestora i wykonawcę.
×
×
 • Utwórz nowe...