Skocz do zawartości

Manuela / Dobre Domy


zulus

Recommended Posts

Cześć! Witam wszystkich fanów Manueli! Zacznę, jeśli pozwolicie od garści negatywnych spostrzeżeń, które znalazłem w internecie:
Cytat

1) drogi dach (kształt)  
2) tylko jeden garaż -zdecydowanie za mało w XXI wieku  
3) duży jednoprzestrzenny parter + nieodgrodzone schody, czyli na parterze będzie zawsze zimno, chyba ze obuduje się schody i da drzwi  
4) kuchnia bez komina wentylacyjnego???  
5) na górze ogromna łazienka, a gdzie garderoba? Kto dzisiaj chce mieć szafę z ubraniami w sypialni?  
6) kuchnia na ścianie nasłonecznionej czy taras na zacienionej? Może ze to wschód to jeszcze bym przyjął, ale jak południe to niezbyt  
7) źle, że z kuchni nie widać kto wchodzi do domu  
icon_cool.gif zdecydowanie miedzy nr 2 a nr 7 na parterze duże, nawet 3-skrzydlowe  
drzwi i ściągać na lato czy cos takiego, bo w zimie rachunek za grzanie będzie bardzo wysoki.  
9) okna na poddaszu... hm.. takie małe lukarny... nie za ciemno?  
10) sufit w pokojach na górze będzie zbyt skomplikowany  
Poza tym kosztorys chyba nie oszacowany.


Teraz czekam na wasze pozytywy!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Cześć! Witam wszystkich fanów Manueli! Zacznę, jeśli pozwolicie od garści negatywnych spostrzeżeń, które znalazłem w internecie:
Teraz czekam na wasze pozytywy!


________________________________________________________________________________
-

Ad 1) W zależności z czego sią go zrobi icon_wink.gif Ja robiłem z blachodachówki panelowej ( bardzo mało odpadów!)
Ad 2) Z garażu zrobiłem sypialnię i pokój "przejściowy"
Ad 3) Tak właśnie zrobiłem icon_wink.gif schody wylałem betonowe i zabudowałem (będzie miejsce na ubrania robocze) i zabudowałem ścianką z drzwiami.
Ad 4) Tego nawet nie zauważyłem, bo wiedziałem gdzie będzie kuchenka i tam sobie zrobiłem (nie patrzyłem na projekt)
Ad 5) Tam gdzie łazienka będzie właśnie garderoba, łazienka po drugiej stronie nad dolną łazienką, która jest zrobiona w gabinecie (wg projektu).
Ad 6) Kwestia ustawienia, nie zawsze jednak jest możliwość ustawienia budynku idealnie, musiałby byż projek indywidualny icon_wink.gif
Ad 7) To fakt.
Ad icon_cool.gif ---
Ad 9)Ja nie robiłem nawet wszystkich, trochę inaczej przesunąłem ścianki działowe.
Ad 10) Sufity fajnie wyszły, ale ja podniosłem cały dach o jednego pustaka, inaczej było by zbyt nisko przy styku sufitu ze ścianą.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...