Skocz do zawartości

Makowo / Dom-Projekt


ardian

Recommended Posts

Link do projektu...

Tak jak w temacie rozpoczynam dyskusję na temat domu Makowo, myślę nad realizacją tego projektu z kilkoma zmianami, niektóre są poważne, niektóre banalne, ale też się liczą... A więc, startujemy:

- materiał z którego dom zostanie wybudowany to drewno (bal, płaz 18cm)
- ściany działowe konstrukcja drewniana, wykończenie płyta g-k
- zmniejszenie kuchni na rzecz wiatrołapu i usunięcie ściany oddzielającej wiatrołap od schodów oraz schody w kształcie litery "L"
- pokrycie dachu blachodachówką
- zamiana drzwi balkonowych w kuchni na okno
- oddzielenie kuchni od salonu "barem"
- podział pokoju nad kuchnią i salonem na dwa równe
- likwidacja balkonu na rzecz powiększenia pomieszczeń (ale nad tym jeszcze rozmyślam) może coś doradzicie
- podłogę w salonie chcę zrobić z "plastrów" z kamienia tylko muszę znaleźć przedsiębiorstwo które potnie mi najpierw tak kamień

O pozostałych zmianach będę informował w przyszłości..
A was proszę o polecenie jakiejś dobrej firmy produkującej domy z bala, najlepiej w mazowieckim i firmy do cięcia kamienia..

I oceniajcie moje plany...

Mój fundusz to jakieś 80.000 zł, ale mam zamiar wiele zrobić samemu (no.. z rodzinkąicon_smile.gif) a mianowicie:

- zalać fundamenty
- instalacje elektryczną, c.o,  wodno kanalizacyjną
- wyłożenie g-k
- panele na podłogach
- deskowanie dachu i pokrycie membraną lub papą
- samodzielne wstawienie okien i drzwi
- i inne rzeczy które teraz nie przychodzą mi do głowy ale..( w domu którym obecnie mieszkamy wykonaliśmy wiele prac i nie szło nam to najgorzej)

A liczę jeszcze, że jak będę kupował różne materiały do wykończenia to dostanę spore rabaty ponieważ mam znajomego który posiada kilka hurtownie materiałów budowlanych i zawsze dostajemy spore upusty...

Nie chce jakiegoś super ekskluzywnego domu, ale teraz mieszkamy w starym domu z bala 11mx8,5m ale jest to kompletnie nieustawny dom, i chyba nie opłaca się w niego inwestować...

2548_wizualizacje1_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_wizualizacje2_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_rzuty1_dp_makowo_tmb1.jpg
2548_rzuty2_dp_makowo_tmb1.jpg
Link do komentarza
Cytat

ja mam
blachodachówka przy balu i kamieniu, to jakbyś wciągnął porządny garniak, a na łeb - pikielhauba




No zgoda ale mam kamień i liczę że taniej mnie to wyjdzie od podłogi z desek chyba że się mylę to mnie uświadomcie... Bo chodzi mi tu o redukcję kosztów a nie dlatego że mam takie widzimisię...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Mysmy wybudowali ten projekt domu tak jak jest w planie,znalezlismy jedna usterke brak miejsca na kominek icon_cry.gif zrobilismy sobie dzwi do kuchni z wiatrolapu. w sprawie budżetu to jest wielki znak zapytania wszysko zalezy jak go w srodku wykonczysz, kasa plynie jak woda w wisle(w naszym kraju ceny sa kosmiczne) moja zona twierdzi ze dom buduje sie tylko raz i dla siebi wiec warto kupic lepsze zeczy jak za pare lat je wymieniac.
Pozdrwwiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Buduje ktoś ten dom?
Nikt nie chce podzielić swoimi opiniami na jego temat??


Ja kończę bardzo podobny domek z tej samej pracowni - Dąbrówka.
Z oryginału zmieniłem
- podwójne drzwi balkonowe u góry zastąpiłem drzwiami zespolonymi z oknem
- zrobiłem przejście z domu do garażu
- w projekcie kaloryfer w pokoju nad wejściem był w drzwiach balkonowych - oczywiście został przesuniety

Balkon nad wejściem jak najbardziej zostawiłem.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "MAKOWO"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
    • Przede wszystkim obróbka blacharska jest ewidentnie źle zrobiona, Chodzi o ten pas blachy nad rynną. On powinien kierować wodę do rynny, a chociażby na drugim zdjęciu widać, że woda spływa po nim na bok i dalej po ścianie . Bardzo możliwe, że akurat na tamtym rogu najlepszym wyjściem byłoby dodanie narożnika do rynny i przynajmniej jej kawałka na tej ścianie.  Na pozostałych zdjęciach widać zaś nawet zacieki na ścianie, na której jest rynna. Czyli ewidentnie pas nadrynnowy i rynna nie spełniają swojej roli. Ale patrząc na zdjęcia 3 i 4 nie ma się co temu dziwić. Czy tam krawędź obróbki rzeczywiście jest powyżej poziomu tarasu? Powinna być wpuszczona niżej, tak aby woda spływała po powierzchni tarasu, następnie na obróbkę i z niej do rynny.  Przecież tu nie ma żadnej skomplikowanej techniki. Warto wziąć  parę wiader wody i po prostu wylać je na taras przy krawędzi w tych krytycznych miejscach. Wtedy będzie bardzo dobrze widać którędy spływa woda i gdzie trafia w inne miejsca niż powinna. Dobrym przykładem jest ten kawałek obróbki ze zdjęcia 2. Przecież przy takim jej ukształtowaniu i braku rynny poniżej woda po prostu musi spłynąć z tej blachy na elewację. 
    • W przypadku drewna odległość pomiędzy punktami mocowania może być duża. To akurat istotna zaleta tego materiału. Podbitka z PVC jest natomiast dość wiotka i nie można przekraczać zalecanych odległości. W sytuacji, gdy ma to być podbitka pod całą wiatą prawdopodobnie trzeba będzie najpierw zrobić ruszt nośny z desek (w odstępach np. 0,5 m) i dopiero do niego mocować panele PVC. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...