Skocz do zawartości

tapety w łazience??


Recommended Posts

Z polozeniem tafli szkła na tapete to nie jest dobry pomysł ponieważ sciana nigdy nie jest idealnie równa. Powstaną wtedy szczeliny, w które wniknie para wodna, a tej nie brakuje w lazience. Pleśń zacznie hulać;/ . Najlepszym rozwiązaniem jest szkło laminowane z dowolną grafiką (dwie tafle szkła i miedzy nimi grafika gr 8.5mm). Koszt to ok 470zł/m2 szkło hartowane.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam podobne odczucia. Nie ryzykowałbym położenia tapety w łazience w obawie, że gdy część zacznie się odklejać, czeka mnie niespodziewany i niechciany remont. Wydaje mi się że w łazience najlepiej sprawdzą się płytki, panele, a nie tapeta. Ja jestem zwolennikiem paneli dekoracyjnych właśnie. Marmur, trawertyn, drewno… wszystkie te wzory są odporne na wilgoć. Przyjazne środowisku i w 100% przetwarzalne.
Link do komentarza
Jesli chcecie zabezpieczyc tapete przed wilgocia to czasem sprawdza sie pokrycie jej szklanymi taflami, tak jak napisal GlazuraStrzelin. Oczywiscie musi to byc szklo specjalnie przygotowane i zamontowane przez fachowcow. Jesli ktos z Was bylby zainteresowany, to sluze namiarami na rzetelna i sprawdzona firme montujaca takie rzeczy na terenie Krakowa, okolic, a takze innych czesci Polski. Szczegoly na priv.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Jesli chcecie zabezpieczyc tapete przed wilgocia to czasem sprawdza sie pokrycie jej szklanymi taflami, tak jak napisal GlazuraStrzelin. Oczywiscie musi to byc szklo specjalnie przygotowane i zamontowane przez fachowcow. Jesli ktos z Was bylby zainteresowany, to sluze namiarami na rzetelna i sprawdzona firme montujaca takie rzeczy na terenie Krakowa, okolic, a takze innych czesci Polski. Szczegoly na priv.


Używaj polskich liter icon_exclaim.gif
Nie wiem, czy wiesz, że koło klawisza spacji - tego najdłuższego, na dole klawiatury - jest taki klawisz, opisany Alt, który naciśnięty razem z odpowiednim klawiszem literki, powoduje pojawienie się na monitorze - ale i w pisanym poście - PRAWDZIWEJ POLSKIEJ LITERY.
A pisanie takich polskich literek jest po pierwsze wymagane na podstawie sformułowań regulaminu, którego przestrzegania zobowiązałeś się przy rejestracji na tym forum, a po drugie ułatwia innym userom odczytywanie treści Twojego postu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli w łazience jest wentylacja, z tapeta powinno być wszystko dobrze. Jeśli chodzi o sam styl, jest on dość ciekawy i jeszcze rzadko spotykany. Przy remoncie łazienki raczej króluje minimalizm i nowoczesność, która zamiast tapety występuje w formie fototapety i dostosowuje się do surowszego wnętrza. Nowoczesny styl nie musi być jednak zawsze surowy i zimny, odpowiednie dodatki i kolor potrafią stworzyć przytulne pomieszczenie. Styl angielski wymaga precyzji podobnie jak retro. Ładnie urządzone wnętrze w stylu angielskim urzeknie nie jedną osobę, nawet o innym guście.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja myślę że jeśli tapeta jest z odpowiedniego materiału, dobrze przyklejona i wentylacja jest ok to nie ma przeszkód a rozwiązanie może być dużo ciekawsze niż standardowo płytki. Swego czasu znalazłem radę że można fototapetę przykryć szkłem lub pleksji


O dokładnie - ubiegłeś mnie. Też myślę, że najciekawsze rozwiązanie to szkło. Nie szkodzi mu wilgoć ani grzyb, łatwo się czyści. Ja co prawda jestem zwolennikiem matowego szkła, ale fototapeta pod przeźroczystym też może wyglądać ciekawie. Tafle przytnie szklarz albo spece z firm typu Glass House i efekt może być naprawdę ciekawy, tylko to raczej będzie musiała być dość spora łazienka, żeby taką fototapetę było w miarę widać.
Link do komentarza
  • 7 lata temu...
  • 3 tygodnie temu...

Tapeta w łazience to wyzwanie. Jeśli jest niezbędnym elementem aranżacji lepiej wybrać tapetę laminowaną i położyć ją tam, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Samodzielne przykrywanie tapety szkłem może spowodować efekt skraplania się pary wodnej pomiędzy szkłem a tapetą co może trwale zniszczyć efekt. Jeśli na ścianie ma się pojawić szklana dekoracja powinna być wykonana i zainstalowana przez profesjonalną firmę. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję jakości. Do wykończenia ścian zamiast (lub obok) tapet polecamy farby z kolekcji Śnieżki Kuchnia-łazienka. Chronią one ściany przed wodą, można je myć i szorować z użyciem detergentów, a obecność srebra w składzie gwarantuje bezpieczeństwo przed rozwojem drobnoustrojów. Grzyby i pleśnie nie mają szans rozwoju tak długo, jak długo farba znajduje się na ścianie. Są więc lepszą alternatywą niż tapety.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Technologia produkcji tapet do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności poszła w ostatnich latach mocno do przodu. Teraz mamy do wyboru tapety winylowe, z włókna szklanego, z włóknami drzewnymi (te należałoby pokryć jeszcze farbą o wodoodpornych parametrach). Niemniej mnogość wzorów, kolorów, faktur sprawia, że warto przemyśleć koncepcję jej użycia. Przeglądając co poniektóre aranżacje, mi osobiście ciężko oderwać wzrok. Kilka przykładów jakie znalazłem w temacie

mindthegap-palm-springs-wallpaper-tropic

-azienka-z-li-ciast-cian-_010749639086.j

-dark-tropical-leaves-mural-available-at

Myślę, że efekt jaki jest do osiągnięcia, warty jest podjętego wysiłku. Przy okazji warto zauważyć, że koszt pokrycia tapetą, jest znacznie niższy niż w przypadku płytki. Szczególnie gdy myślimy o jakimś ekskluzywnym produkcie płytki ceramicznej. Z drugiej jednak strony, mamy trwałość płytki, która bądź co bądź, jest wielokrotnie wyższa nawet od najlepszych tapet dostępnych na rynku. 

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wybrać płytkę niż tapetę, bo lepiej się sprawdza jako materiał. A jeśli bardzo chcemy ładny obrazek na ścianie w łazience to zawsze z pomocą przychodzą obrazy ścienne, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś interesującego - natura, rośliny czy bardziej artystyczne wzory :) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
    • Nie macie racji bo nie znacie budowy tej płytki. Ona pod spodem ma kratownicę, w narożnikach której znajdują się nie punkty, tylko takie wysunięte rurki i to na nich wspiera się cała płytka. Tych rurek jest ponad 30. Cała płytka jest więc uniesiona 4 mm nad powierzchnią podłoża i pod spodem swobodnie przepływa powietrze, Poza tym, boki płytek nie przylegają do siebie, oddzielone są tymi zaczepami, którymi się je łączy. Właśnie dlatego nie chciałem deski kompozytowej, bo deska ma płaszczyzny, wprawdzie rowkowane, to jednak. Te "rurki", czyli takie słupki mają 8 mm średnicy każda i to jest cała powierzchnia do której może nie być dostępu powietrza. Może, a nie musi, bo przecież beton nie jest super szczelny, z czasem i spod nich wilgoć wywieje.   Dla mnie, po przemyśleniach, najważniejszą rzeczą jest wytrzymałość dodanej warstwy naprawczej na betonie, bo właśnie krawędzie tych rurek - słupków będą przy nacisku atakowały tę powierzchnię. Płytki nie mocowane, mogą się minimalnie przemieszczać, więc ścinanie na krawędziach może być duże I tego sie obawiam, nie wilgoci.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...