Skocz do zawartości

Zabudowa balkonu na piętrze


Recommended Posts

Witam wszystkich

Proszę o dyskusję w temacie rozbudowy domu poprzez zabudowę balkonu

Mieszkam w domu który posiada trzy kondygnecje oraz strych. Jest to wyremontowany dom z lat 70-tych
Pierwsza jest trochę podpiwniczona i w niej mieszkają teściowie.
Drugą zajmujemy "my" młodzi - mamy kuchnię łazienkę i mały salonik.
Na trzeciej kondygnacji mamy pokoje dla dzieci i sypialnię.

Jeden z pokoi dzieci chciałabym powiększyć poprzez zabudowę balkonu - a raczej rozbudowę w stronę gdzie jest balkon.
Główne pytanie sprowadza się do tego czy jest możliwość (techniczna) rozbudowy pokoju o jakieś max. 10 metrów kw. użytkowych który znajduje się na trzeciej kondygnacji. W obecnej chwili w planowanym miejscu rozbudowy znajduje się zadaszony balkon nad głównym wejściem do domu. Na nieszczęście balkon nie jest na poziomie podłogi pokoju... tylko niżej... więc jak już to chyba nadaje się do całkowitej likwidacji... Zadaszenie balkoniku jest niezależne od głównego dachu, a balkon jest podpierany jedyn filarem. Nie znam się na technicznych możliwościach rozbudowy i nie wiem czy mój pomysł jest realny, czy filar jeden lub dostawiony drugi wystarczą? czy jest to absurd budowlany i bez ścian od ziemi się nie obejdzie taki pokój na kondygnacji?


Bardzo proszę o choć wstepną analizę... i z góry dziękuję wszystkim!!! Edytowano przez gonia_b (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Zabudowę balkonu można wykonać w technologii szkieletu drewnianego, który nieznacznie obciąży jego konstrukcję. Jednak jeśli rozbudowa ma wychodzić poza obrys balkonu, to konieczne będzie opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę.



I ma Pan rację (co jest naturalne jako ekspert), ale jako dygresję dodam, iż znajomi na własną rękę obciązyli balkon probując go zabudować (wymienić barierki na ściankę z cegieł) i efekt był taki, że po ok 2 miesiacach pojawiły się potężne pęknięcia na płycie tarasu!!!
Wszystko w pośpiechu robierali i próbowali umacniać płytę! Koszty wiadomo, że niepotrzebne i spore
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...