Skocz do zawartości

wzmacnianie fundamentu


Recommended Posts

Napisano
  Cytat

w jaki sposób wzmocnić fundament ceglany parterowego budynku drewnianego jesli chcemy zamieszkać na nie używanym dotąd poddaszu nieużytkowym?

Rozwiń  


Trzeba spojrzeć szerzej .Fundamenty owszem ,ale dociąża się również ściany oraz strop tego budynku ,czasami może okazać się to nieopłacalne .




Napisano
  Cytat

skoncentrujmy się najpierw na fundamencie,ścian nie ma potrzeby podnosić tak,że obciążenia nie sądzę by były znacznie zwiększone

Rozwiń  


Przecież strop dociążysz jakąś podłogą - posadzką ,ściany działowe ,dochodzi jeszcze obciążenie użytkowe .Musi najpierw ktoś kumaty sprawdzić ten strop ściany czy się nadają na adaptację tego poddasza ,wtedy możemy pomówić o fundamentach .Tam będą mieszkać ludzie i u góry i na dole trzeba poważniej podchodzić do tego .
Napisano
  Cytat

kumaty juz sprawdził i decyzja zapadła, teraz zaczynamy od fundamentu

Rozwiń  




Najlepiej było by odkopać w jednym miejscu i zobaczyć co tam jest i jak głęboko ,ale teraz zima .

A jak wyglądają sprawy papierkowe pozwolenia ,jakiś projekcik adaptacyjny ,kierownik budowy ...itd.
Napisano
Laik, samobójca, nawiedzeniec - tak.
Ekspert - NIE!
Nie wierzę, aby ktoś, kto jest dobry w te klocki i ma doświadczenie doradził w czymś, czego nie widział...

Kumaty sprawdził i nie powiedział co dalej?
Kierbud tez nic nie gada?

Adam M.
Napisano
  Cytat

Laik, samobójca, nawiedzeniec - tak.
Ekspert - NIE!
Nie wierzę, aby ktoś, kto jest dobry w te klocki i ma doświadczenie doradził w czymś, czego nie widział...

Kumaty sprawdził i nie powiedział co dalej?
Kierbud tez nic nie gada?

Adam M.

Rozwiń  


Rozwaliłeś mnie tą szczerością .
Napisano
  Cytat

Najlepiej było by odkopać w jednym miejscu i zobaczyć co tam jest i jak głęboko ,ale teraz zima .

A jak wyglądają sprawy papierkowe pozwolenia ,jakiś projekcik adaptacyjny ,kierownik budowy ...itd.

Rozwiń  



  Cytat

te rzeczy są już poza nami,

Rozwiń  


no to po co ten temat?
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...