Skocz do zawartości

rolety zewnętrzne do okien łukowych


Recommended Posts

Napisano
Jeśli puszka rolety ma stanąć na ramie okna, to proponuję pewien eksperyment. Niezbędne rekwizyty:

8 cegieł pełnych
1 puszka piwa
1 piłka plażowa (średniej wielkości)
1 skrzynka do kwiatów (balkonowa)

Przebieg eksperymentu:

Ustawiając cegły w dwa przylegające do siebie stosy 2x po 4 szt. - utworzyć siedzisko. Wypełnić piłkę plażową powietrzem przez dmuchanie (do pełna!!!). Skrzynkę do kwiatów wypełnić do 1/3 objętości piaskiem. Usiąść na siedzisku. Piłkę postawić przed sobą. Na nadmuchanej uprzednio powietrzem płucnym do pełna piłce, umieścić skrzynkę do kwiatów wraz z piaskowym balastem. Otworzyć puszkę piwa. Przyjmując pozycję a la "Le Penseur" by August Rodin zastanowić się dlaczego to się kurna nie udaje.

Wnioski z eksperymentu proszę przekazać za pośrednictwem forum icon_biggrin.gif

UWAGA: Druga i następne puszki piwa mogą wpłynąć niekorzystnie na postrzeganie problemu i wynik eksperymentu!!!


Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Napisano
A prosiłem, nie więcej niż jedna puszka! To co widać to tzw.roleta zewnętrzna RKS. Te cegły, piłka i skrzynka z piachem, to pikuś przy gięciu Porothermu w łuk. Sorry, Pan Pikuś icon_biggrin.gif
Napisano
Jeśli koniecznie musi być roleta, to jedyne wyjście jakie masz, to montaż rolety elewacyjnej. Skrzynka rolety musi być wtedy nieco szersza od otworu ościeży i znaleźć się na murze powyżej najwyższego punktu łuku. Kombinowanie z nakładaniem skrzynki rolety na ościeżnicę nie ma żadnego sensu, bo albo nie ma na nią miejsca w ościeży łukowej albo powstaną pustki, jeśli wpiszesz łuk w prostokąt. Weź sobie to narysuj na kartce papieru jeśli brakuje Tobie "wyobraźni przestrzennej". A zresztą i tak wiem, że tego nie zrobisz więc...



DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

Dziś dostałem wyliczenie zfe dla jak na początku. Koszt to prawie 900zł za szt Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_sad.gif"> wiec chyba sobie dam spokój.
Kupie cieplejsze okna i tyle.



Czyli cena nie do przełknięcia ,a z czego  masz ściany ?
Napisano
Cytat

Wełna 30cm od wewnątrz.



To po co ci nadprorze do rolety ocieplone .

Szukaj tylko taniej skrzynki na przykład tu luknij .

Leier

Cytat

napisz Panu jeszcze jakiej grubości masz te ściany



Podtrzymuję pytanie  icon_wink.gif
Napisano
Cytat

Wydaje się ze to wszystko wyjaśni



Winszuję fantazji ,miałem 16 lat temu budować dom oparty na bryle "plastra miodu" 2 sześciokąty  połączone ze sobą  ale po przeanalizowaniu jest strasznie nieustawne pokoje to ja kawałki pizzy . 

Czy mury już stoją ?
Napisano
Cytat

Winszuję fantazji ,miałem 16 lat temu budować dom oparty na bryle "plastra miodu" 2 sześciokąty  połączone ze sobą  ale po przeanalizowaniu jest strasznie nieustawne pokoje to ja kawałki pizzy . 

Czy mury już stoją ?




Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.

Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.
Napisano
Cytat

Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.
Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.


Czy miałeś okazję przebywać ,pomieszkać w takim domu .A jak się okaże że to są bardzo dobrze wyrzucone pieniądze .
Napisano
Cytat

A jak wygląda u Ciebie  zadaszenie tego " jaja ".



Więc faktycznie wygląd "jaja" jest taki sobie ( żonie się nie podoba) wiec planuje pokryć go gontem bitumicznym . Oczywiście na stelażu z desek. Przynajmniej do linii okien.
Napisano
Cytat

Więc faktycznie wygląd "jaja" jest taki sobie ( żonie się nie podoba) wiec planuje pokryć go gontem bitumicznym . Oczywiście na stelażu z desek. Przynajmniej do linii okien.



A rynny będziesz robił  ,zdaje się że w Japonii budują takie domki ale ściany nośne są wyłącznie z ocieplenia (styropianu) pewnie jak igloo .

To wszystko teraz jest ekscytujące potem zacznie się  droga przez mękę żeby dopasować materiały do "jaja" ,dopiero jak skończysz może przyniesie jakieś zadowolenie .


Znalazłem u góry chyba świetlik w dachu ,zwróć uwagę na rozwiązanie montażu okien .

Brak obrazka

Jajo
Napisano
Wydawało mi sie ze gdyby to było schowane od środka to wyglądałoby ok. Jednak jest to dość drogie rozwiązania a ponieważ okna będą 60x120 i będzie ich mało to wystarczy lepsza szybka niz roleta.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...