Skocz do zawartości

rolety zewnętrzne do okien łukowych


Recommended Posts

Napisano
Jeśli puszka rolety ma stanąć na ramie okna, to proponuję pewien eksperyment. Niezbędne rekwizyty:

8 cegieł pełnych
1 puszka piwa
1 piłka plażowa (średniej wielkości)
1 skrzynka do kwiatów (balkonowa)

Przebieg eksperymentu:

Ustawiając cegły w dwa przylegające do siebie stosy 2x po 4 szt. - utworzyć siedzisko. Wypełnić piłkę plażową powietrzem przez dmuchanie (do pełna!!!). Skrzynkę do kwiatów wypełnić do 1/3 objętości piaskiem. Usiąść na siedzisku. Piłkę postawić przed sobą. Na nadmuchanej uprzednio powietrzem płucnym do pełna piłce, umieścić skrzynkę do kwiatów wraz z piaskowym balastem. Otworzyć puszkę piwa. Przyjmując pozycję a la "Le Penseur" by August Rodin zastanowić się dlaczego to się kurna nie udaje.

Wnioski z eksperymentu proszę przekazać za pośrednictwem forum icon_biggrin.gif

UWAGA: Druga i następne puszki piwa mogą wpłynąć niekorzystnie na postrzeganie problemu i wynik eksperymentu!!!


Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Napisano
A prosiłem, nie więcej niż jedna puszka! To co widać to tzw.roleta zewnętrzna RKS. Te cegły, piłka i skrzynka z piachem, to pikuś przy gięciu Porothermu w łuk. Sorry, Pan Pikuś icon_biggrin.gif
Napisano
Jeśli koniecznie musi być roleta, to jedyne wyjście jakie masz, to montaż rolety elewacyjnej. Skrzynka rolety musi być wtedy nieco szersza od otworu ościeży i znaleźć się na murze powyżej najwyższego punktu łuku. Kombinowanie z nakładaniem skrzynki rolety na ościeżnicę nie ma żadnego sensu, bo albo nie ma na nią miejsca w ościeży łukowej albo powstaną pustki, jeśli wpiszesz łuk w prostokąt. Weź sobie to narysuj na kartce papieru jeśli brakuje Tobie "wyobraźni przestrzennej". A zresztą i tak wiem, że tego nie zrobisz więc...



DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

Dziś dostałem wyliczenie zfe dla jak na początku. Koszt to prawie 900zł za szt Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_sad.gif"> wiec chyba sobie dam spokój.
Kupie cieplejsze okna i tyle.



Czyli cena nie do przełknięcia ,a z czego  masz ściany ?
Napisano
Cytat

Wełna 30cm od wewnątrz.



To po co ci nadprorze do rolety ocieplone .

Szukaj tylko taniej skrzynki na przykład tu luknij .

Leier

Cytat

napisz Panu jeszcze jakiej grubości masz te ściany



Podtrzymuję pytanie  icon_wink.gif
Napisano
Cytat

Wydaje się ze to wszystko wyjaśni



Winszuję fantazji ,miałem 16 lat temu budować dom oparty na bryle "plastra miodu" 2 sześciokąty  połączone ze sobą  ale po przeanalizowaniu jest strasznie nieustawne pokoje to ja kawałki pizzy . 

Czy mury już stoją ?
Napisano
Cytat

Winszuję fantazji ,miałem 16 lat temu budować dom oparty na bryle "plastra miodu" 2 sześciokąty  połączone ze sobą  ale po przeanalizowaniu jest strasznie nieustawne pokoje to ja kawałki pizzy . 

Czy mury już stoją ?




Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.

Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.
Napisano
Cytat

Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.
Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.


Czy miałeś okazję przebywać ,pomieszkać w takim domu .A jak się okaże że to są bardzo dobrze wyrzucone pieniądze .
Napisano
Cytat

A jak wygląda u Ciebie  zadaszenie tego " jaja ".



Więc faktycznie wygląd "jaja" jest taki sobie ( żonie się nie podoba) wiec planuje pokryć go gontem bitumicznym . Oczywiście na stelażu z desek. Przynajmniej do linii okien.
Napisano
Cytat

Więc faktycznie wygląd "jaja" jest taki sobie ( żonie się nie podoba) wiec planuje pokryć go gontem bitumicznym . Oczywiście na stelażu z desek. Przynajmniej do linii okien.



A rynny będziesz robił  ,zdaje się że w Japonii budują takie domki ale ściany nośne są wyłącznie z ocieplenia (styropianu) pewnie jak igloo .

To wszystko teraz jest ekscytujące potem zacznie się  droga przez mękę żeby dopasować materiały do "jaja" ,dopiero jak skończysz może przyniesie jakieś zadowolenie .


Znalazłem u góry chyba świetlik w dachu ,zwróć uwagę na rozwiązanie montażu okien .

Brak obrazka

Jajo
Napisano
Wydawało mi sie ze gdyby to było schowane od środka to wyglądałoby ok. Jednak jest to dość drogie rozwiązania a ponieważ okna będą 60x120 i będzie ich mało to wystarczy lepsza szybka niz roleta.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...