Skocz do zawartości

Oszacowywanie rachunków za prąd - kalkulator Vattenfall


Recommended Posts

Wrócę do oszczędności i oszacowania. Na początek trzeba zlikwidować drugi albo i trzeci telewizor, nie palić świateł jak w kościele na mszy i nie grzać ciągle wody w czajniku non-stop:) I dać sobie spokój z dogrzewaniem farelkami w zimie. Poza tym jak każdy dzieciak ma komputer odpalony to o czym tu gadać. Tak ziarnko do ziarnka i się uzbiera raz 30 PLN drożej raz 25 PLN a w skali roku to kilkaset PLN czyli kurtka albo buty:)
Link do komentarza
Cytat

Z tym czajnikiem to przesadzasz. Zagotowanie wody trwa 2min. Raczej lepiej oszczędzać na urządzeniach odpalonych cały czas. np lodówki, reku itp



Miałem na myśli zalewanie całego czajnika, włączanie, zapominanie o tym i tak kilka razy albo zalewanie całego dla jednej szklanki herbaty a reszta znowu stygnie i tak od nowa. A te 2KW x 2 min i załóżmy 15 razy w ciągu dnia to na 2 dni masz 1 KWh itd itp:) A sam czajnik normalnie użytkowany jest przydatny.


Oszczędności za prąd szukamy gdzie się da a czasem nawet bez sensu (moim zdaniem).
Ludzie kupują przecież żarówki energooszczędne za które płacą kilkanaście złotych - niby to dobre jak ktoś pali dzień i noc bo tak na dobra sprawę różnica przy żarówce 75W: kupujemy np 18W co daje tyle samo światła i mamy 57 W do przodu na godzinę i około 1,37 KW na dobę tyle, że to wyjdzie z 3 dni świecenia zima i pewnie z miesiąc latem - i pytanie- czy to się opłaca biorąc pod uwagę, że ta różnica w cenie zwróci nam się .... i tu niech ktoś policzy bo nie znam ceny 1kWh.

Wracając do czajnika - sumowanie wydatków za prąd tez powinno obejmować takie właśnie urządzenia, tym bardziej, że są one czasem nadmiernie bez potrzeby włączane. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...