Skocz do zawartości

Zlew pod oknem?


Gość

Recommended Posts

Napisano
Zlew pod oknem?
Żona chce zlew pod oknem. Ciągle zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.
Nie jestem przekonany do zlewu pod oknem, ponieważ:
- nie będzie można tego okna łatwo otwierać,
- okno jest drewniane, dużo wody może mu zaszkodzić,
- nie będzie gdzie postawić suszarki na naczynia,
- pod oknem nie bedzie można założyć grzejnika.
Argumenty żony:
- zmywając, można zerknąć, bo się dzieje na podwórku,
- tworzy się ładny ciąg szafek bez przerw.
Może ktos opowie o własnych doswiadczeniach?
Chciałbym też zapytać, czy warto jeszcze kupować zwykły, biały zlew i czy
są firmy, które jeszcze je produkują. W dobrym salonie, do którego się
wybraliśmy, były tylko stalowe i ze specjalnym konglomeratów.
Marcin
Napisano
Witamy!
Zlew pod oknem jest zalecany przede wszystkim z powodu dobrego
doświetlenia tego "miejsca pracy". Co do otwierania oka, zakładamy że jest ono na wysokosci umozliwiajacej jego otwarcie.Wygodne też jest
uchylenie.Jeżeli okno umieszczone jest stosunkowo nisko, dostępne są
baterie tzw. łamane - umożliwiające złożenie.
Rozumiemy, ze chodzi o zlew emaliowany. Jego zaleta jest stosunkowo niska cena, wada mała odpornośc na urazy mechaniczne. Następuje wtedy
odpryśnięcie emalii i rozpoczyna się proces korozyjny podkładu. Po pewnym czasie może nawet dojść do perforacji konstrukcji.
Redakcja BD
Napisano
Zlew pod oknem będzie zdawał egzamin w przypadku, gdy zaplanujemy go już na etapie budowy domu. Aby z tak umiejscowionego zlewu byli Państwo zadowoleni w przyszłości, parapet okna powinien być przynajmniej 30 centymetrów nad szafką pod zlew. Dzięki temu postawiona na zlewie suszarka wraz z naczyniami nie będzie "wyglądać" przez okno, a woda nie będzie szkodzić drewnianej ramie okna.
Parapet (najlepiej z ceramiki) będzie dodatkową półką, która na pewno
zostanie wykorzystana przez osobę zmywającą.
  • 3 lata temu...
Napisano
Witam
U nas blat meblowy jest również parapetem i przy oknie zlewozmywak.
Jest to dobry pomysł (ponieważ miejsce to potrzebuje dużo światła) ale wyszedł on podczas projektu mebli kuchennych, teraz szukamy baterii która umożliwiła by nam otwarcie okna ale jeżeli nie znajdziemy to można zamontować baterie obok zlewu z wyciąganą słuchawką do drugiej komory:-)
Pozdrawiam
Napisano
zlew pod oknem tylko wtedy, kiedy mamy okno dwuskrzydłowe i baterię zamontujemy w miejscu styku obu skrzydeł okna - wtedy otworzymy okno bez problemu, innymrozwiązaniem jest okno stałe, tzw. fix dość często obecnie stosowane w nowoczesnych domach z wentylacją mechaniczną, gdzie okien w zasadzie nie otwiera się (chyba, że chce się posłuchać spiewu słowika)
  • 1 rok temu...
Napisano
Temat jak widzę stary jak to forum icon_smile.gif , ale dla mnie aktualny. Chciałbym zapytać posiadaczy okien przy zlewie, czy nie wkurza ich ciągle mycie okna, bo wyobrażam sobie, że jak to przy zlewie chlapie się. Na płytkach tak nie widać a na oknie zakładam, że trochę przeszkadza. He??
Napisano
Cytat

Temat jak widzę stary jak to forum icon_smile.gif , ale dla mnie aktualny. Chciałbym zapytać posiadaczy okien przy zlewie, czy nie wkurza ich ciągle mycie okna, bo wyobrażam sobie, że jak to przy zlewie chlapie się. Na płytkach tak nie widać a na oknie zakładam, że trochę przeszkadza. He??


No fakt. Trzeba się "nauczyć" myć naczynia. Z początku też miałem problemy z chlapaniem , no i jeszcze to, że zawsze po skończeniu mycia otrzepuję dłonie z wody nad zlewozmywakiem. Ale po jakimś czasie opanowałem tą sztukę, okno jest nie zachlapane a jest myte tylko wówczas gdy odbywa się globalne mycie wszystkich okien.
Napisano
Ja jeszcze tego nie wypraktykowałam, ale koleżanka ma zlew pod oknem i nie narzeka. Mamy stare przyzwyczajenia i nawyki. Większość z nas ma zmywarki, więc w zasadniczy sposób skracają one czas, jaki musimy spędzić przy zlewie.
Zazwyczaj zlew dzieli od okna jeszcze blat i/lub parapet. Na parapecie trzymamy jakieś niewielkie doniczki, wazoniki lub inne według upodobań rzeczy. To też jakaś zapora dla rozchlapującej się wody.

Niektóre Panie domu stosują niewielkie firaneczki w dolnej części szyby okiennej - to również w pewien sposób zabezpiecza przed chlapaniem (pod warunkiem, że nie zabrudzimy sosem pomidorowym lub burakami).

Nie taki diabeł straszny - każdy z nas woli pracować przy zlewie i od czasu do czasu popatrzeć w okno, niż oglądać cały czas ta samą ścianę.icon_smile.gif
Napisano
rozbawiłeś mnie tym ciągłym myciem okna:) no co ty- dużo bardziej brudzą się okna z zewnątrz przynajmniej u nas:)
Ja mam zlew pod oknem, tak chciałam i jest fajnie. Weźcie pod uwagę że zlewu się wcale dużo nie używa bo wszystko ląduje w zmywarce. W zasadzie ja płucze nad nim ściereczkę, nalewam wodę, sporadycznie myję rzeczy które nie nadają sie do zmywarki np drewniane deski do krojenia. Mój zlew jest oddalony od okna jakieś może 20 cm. Wystarczy. Okna myłam raz przed wprowadzeniem się i są kurcze brudne już okropnie ale nie z powodu zlewu- tylko z powodu ślicznie odbitych małych łapek na drzwiach balkonowych, no i nie mamy jeszcze kostki- więc wszedzie jest pył kurz i na oknach też niestety.
Napisano
Ja tez planuje zlew pod oknem. Mam mala i waska kuchnie i tam najbardziej mi pasuje. Wszystko da sie dograc. Chlapanie? Bez przesady az tak przy zmywaniu nie chlapie icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Jest to dobry pomysł (ponieważ miejsce to potrzebuje dużo światła)


Taaaa zwłaszcza wieczorem masz dobre oświetlenie....
I nie ma co liczyć na światełko podszafkowe, bo go nie zamontujesz.

A pod oknem wolę mieć blat. Bo jak mam wybierać czy wyglądać przez okno podczas przygotowania posiłków lub podczas zmywania, to wybieram to pierwsze.icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Taaaa zwłaszcza wieczorem masz dobre oświetlenie....
I nie ma co liczyć na światełko podszafkowe, bo go nie zamontujesz.


Kurczę, znowu nie patrzyłem na to od tej strony icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Kurczę, znowu nie patrzyłem na to od tej strony icon_smile.gif


Jeśli zamontujesz listwę oświetleniową nad oknem to światełka podszawkowe są Ci nie potrzebne icon_biggrin.gif nie ma sytuacji bez wyjścia.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Jeśli zamontujesz listwę oświetleniową nad oknem to światełka podszawkowe są Ci nie potrzebne icon_biggrin.gif nie ma sytuacji bez wyjścia.
Pozdrawiam


Na przykład tak: icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...