Skocz do zawartości

Zlew pod oknem?


Gość

Recommended Posts

Napisano
Zlew pod oknem?
Żona chce zlew pod oknem. Ciągle zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.
Nie jestem przekonany do zlewu pod oknem, ponieważ:
- nie będzie można tego okna łatwo otwierać,
- okno jest drewniane, dużo wody może mu zaszkodzić,
- nie będzie gdzie postawić suszarki na naczynia,
- pod oknem nie bedzie można założyć grzejnika.
Argumenty żony:
- zmywając, można zerknąć, bo się dzieje na podwórku,
- tworzy się ładny ciąg szafek bez przerw.
Może ktos opowie o własnych doswiadczeniach?
Chciałbym też zapytać, czy warto jeszcze kupować zwykły, biały zlew i czy
są firmy, które jeszcze je produkują. W dobrym salonie, do którego się
wybraliśmy, były tylko stalowe i ze specjalnym konglomeratów.
Marcin
Napisano
Witamy!
Zlew pod oknem jest zalecany przede wszystkim z powodu dobrego
doświetlenia tego "miejsca pracy". Co do otwierania oka, zakładamy że jest ono na wysokosci umozliwiajacej jego otwarcie.Wygodne też jest
uchylenie.Jeżeli okno umieszczone jest stosunkowo nisko, dostępne są
baterie tzw. łamane - umożliwiające złożenie.
Rozumiemy, ze chodzi o zlew emaliowany. Jego zaleta jest stosunkowo niska cena, wada mała odpornośc na urazy mechaniczne. Następuje wtedy
odpryśnięcie emalii i rozpoczyna się proces korozyjny podkładu. Po pewnym czasie może nawet dojść do perforacji konstrukcji.
Redakcja BD
Napisano
Zlew pod oknem będzie zdawał egzamin w przypadku, gdy zaplanujemy go już na etapie budowy domu. Aby z tak umiejscowionego zlewu byli Państwo zadowoleni w przyszłości, parapet okna powinien być przynajmniej 30 centymetrów nad szafką pod zlew. Dzięki temu postawiona na zlewie suszarka wraz z naczyniami nie będzie "wyglądać" przez okno, a woda nie będzie szkodzić drewnianej ramie okna.
Parapet (najlepiej z ceramiki) będzie dodatkową półką, która na pewno
zostanie wykorzystana przez osobę zmywającą.
  • 3 lata temu...
Napisano
Witam
U nas blat meblowy jest również parapetem i przy oknie zlewozmywak.
Jest to dobry pomysł (ponieważ miejsce to potrzebuje dużo światła) ale wyszedł on podczas projektu mebli kuchennych, teraz szukamy baterii która umożliwiła by nam otwarcie okna ale jeżeli nie znajdziemy to można zamontować baterie obok zlewu z wyciąganą słuchawką do drugiej komory:-)
Pozdrawiam
Napisano
zlew pod oknem tylko wtedy, kiedy mamy okno dwuskrzydłowe i baterię zamontujemy w miejscu styku obu skrzydeł okna - wtedy otworzymy okno bez problemu, innymrozwiązaniem jest okno stałe, tzw. fix dość często obecnie stosowane w nowoczesnych domach z wentylacją mechaniczną, gdzie okien w zasadzie nie otwiera się (chyba, że chce się posłuchać spiewu słowika)
  • 1 rok temu...
Napisano
Temat jak widzę stary jak to forum icon_smile.gif , ale dla mnie aktualny. Chciałbym zapytać posiadaczy okien przy zlewie, czy nie wkurza ich ciągle mycie okna, bo wyobrażam sobie, że jak to przy zlewie chlapie się. Na płytkach tak nie widać a na oknie zakładam, że trochę przeszkadza. He??
Napisano
Cytat

Temat jak widzę stary jak to forum icon_smile.gif , ale dla mnie aktualny. Chciałbym zapytać posiadaczy okien przy zlewie, czy nie wkurza ich ciągle mycie okna, bo wyobrażam sobie, że jak to przy zlewie chlapie się. Na płytkach tak nie widać a na oknie zakładam, że trochę przeszkadza. He??


No fakt. Trzeba się "nauczyć" myć naczynia. Z początku też miałem problemy z chlapaniem , no i jeszcze to, że zawsze po skończeniu mycia otrzepuję dłonie z wody nad zlewozmywakiem. Ale po jakimś czasie opanowałem tą sztukę, okno jest nie zachlapane a jest myte tylko wówczas gdy odbywa się globalne mycie wszystkich okien.
Napisano
Ja jeszcze tego nie wypraktykowałam, ale koleżanka ma zlew pod oknem i nie narzeka. Mamy stare przyzwyczajenia i nawyki. Większość z nas ma zmywarki, więc w zasadniczy sposób skracają one czas, jaki musimy spędzić przy zlewie.
Zazwyczaj zlew dzieli od okna jeszcze blat i/lub parapet. Na parapecie trzymamy jakieś niewielkie doniczki, wazoniki lub inne według upodobań rzeczy. To też jakaś zapora dla rozchlapującej się wody.

Niektóre Panie domu stosują niewielkie firaneczki w dolnej części szyby okiennej - to również w pewien sposób zabezpiecza przed chlapaniem (pod warunkiem, że nie zabrudzimy sosem pomidorowym lub burakami).

Nie taki diabeł straszny - każdy z nas woli pracować przy zlewie i od czasu do czasu popatrzeć w okno, niż oglądać cały czas ta samą ścianę.icon_smile.gif
Napisano
rozbawiłeś mnie tym ciągłym myciem okna:) no co ty- dużo bardziej brudzą się okna z zewnątrz przynajmniej u nas:)
Ja mam zlew pod oknem, tak chciałam i jest fajnie. Weźcie pod uwagę że zlewu się wcale dużo nie używa bo wszystko ląduje w zmywarce. W zasadzie ja płucze nad nim ściereczkę, nalewam wodę, sporadycznie myję rzeczy które nie nadają sie do zmywarki np drewniane deski do krojenia. Mój zlew jest oddalony od okna jakieś może 20 cm. Wystarczy. Okna myłam raz przed wprowadzeniem się i są kurcze brudne już okropnie ale nie z powodu zlewu- tylko z powodu ślicznie odbitych małych łapek na drzwiach balkonowych, no i nie mamy jeszcze kostki- więc wszedzie jest pył kurz i na oknach też niestety.
Napisano
Ja tez planuje zlew pod oknem. Mam mala i waska kuchnie i tam najbardziej mi pasuje. Wszystko da sie dograc. Chlapanie? Bez przesady az tak przy zmywaniu nie chlapie icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Jest to dobry pomysł (ponieważ miejsce to potrzebuje dużo światła)


Taaaa zwłaszcza wieczorem masz dobre oświetlenie....
I nie ma co liczyć na światełko podszafkowe, bo go nie zamontujesz.

A pod oknem wolę mieć blat. Bo jak mam wybierać czy wyglądać przez okno podczas przygotowania posiłków lub podczas zmywania, to wybieram to pierwsze.icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Taaaa zwłaszcza wieczorem masz dobre oświetlenie....
I nie ma co liczyć na światełko podszafkowe, bo go nie zamontujesz.


Kurczę, znowu nie patrzyłem na to od tej strony icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Kurczę, znowu nie patrzyłem na to od tej strony icon_smile.gif


Jeśli zamontujesz listwę oświetleniową nad oknem to światełka podszawkowe są Ci nie potrzebne icon_biggrin.gif nie ma sytuacji bez wyjścia.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Jeśli zamontujesz listwę oświetleniową nad oknem to światełka podszawkowe są Ci nie potrzebne icon_biggrin.gif nie ma sytuacji bez wyjścia.
Pozdrawiam


Na przykład tak: icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dałbyś radę zrobić jakieś fotki?
    • Witam, Pytanie o sensowny sposób naprawy trochę zniszczonego balkonu (10 lat, rys poniżej) położonego na wykuszu. Generalnie między wylewką, a resztą czoła balkonu był kiepskiej jakości okapnik, który trzymał wodę, przez co odpadły płytki z czoła wylewki, a sama wylewka się wykrusza. Chcę uzupełnić wylewką masą naprawczą i zainstalować system renoplast k30 z pełną hydroizolacją. Czoło balkonu chcę wyrównać do jednej linii i o to jest pytanie. Między czołem balkonu a styropianem z siatką poniżej jest nieregularny uskok (0.5 - 2.5 cm, zaleznie od miejsca, krzywa wylewka). Wymyśliłem sobie, że wyrównam to doklejając dodatkową warstwę styropianu 1cm i 2cm do istniejącego już styropianu z siatką tak, żeby zlicował się z naprawioną wylewką wyżej. Docelowo całe czoło balkonu chcę mieć otynkowane barankiem. Teraz wydaję mi się, że ponieważ górna połowa czoła balkonu jest z betonu, a druga połowa ze styropianu nie mogę zatopić siatki na całość i zatynkować, bo może popękać, albo po zamoknięciu będzie widać łączenie na tynku. Dlatego zastanawiam się czy potem na całe czoło nie przykleić jeszcze jednego styropianu 1cm i dopiero zasiatkować. Ma to sens? Chyba w sumie dwie warstwy kleju nie dociążą tego jakoś nadmiernie? Proszę o poradę
    • A cóż to za niewychowane stworzenie, siusiające na woskowaną podłogę !!! Albo też - cóż to za leniwy właściciel stworzenia, siusiającego na woskowaną podłogę - który na czas nie wyprowadził stworzenia na spacer z siusianiem i teraz musi on ze dwa dni, na kolanach - szlifować, dobierać kolory i woskować     
    • Jeśli pies nasiusiał na woskowaną podłogę i zostały plamy, to niestety – żadne preparaty czyszczące nie pomogą w 100%. Mocz zwykle wnika w drewno i trwale je przebarwia, więc jedyne naprawdę skuteczne rozwiązanie to miejscowe zeszlifowanie zniszczonych desek, a następnie ich ponowne wybarwienie i zabezpieczenie. Krok po kroku:   Zabezpieczenie sąsiednich desek Oklejamy dokładnie tylko te deski, które chcemy szlifować – najlepiej wzdłuż fug, używając dobrej jakości taśmy malarskiej. Nie chodzi tu o podciekanie (bo i tak robimy to w naturalnych liniach podziału), ale o to, żeby przy odrywaniu taśmy nie zerwać starego wosku z sąsiednich desek. Słaba taśma potrafi narobić więcej szkody niż pożytku. Szlifowanie Uszkodzone miejsce szlifujemy papierem 150–180, równomiernie, aż plama zniknie i kolor drewna będzie wyrównany. Nie trzeba schodzić głęboko, tylko do momentu, gdy drewno odzyska jednolity wygląd. Dobór koloru Trzeba dobrać kolor jak najbliższy reszcie podłogi. Sprawdzają się woski dekoracyjne Osmo, bejce lub ich mieszanki. Warto robić próby na kawałku drewna tego samego gatunku, żeby nie zepsuć efektu na gotowo. Zabezpieczenie Na koniec nakładamy warstwę (lub dwie) twardego wosku olejnego Osmo – najlepiej tę samą wersję, która była użyta wcześniej na całej podłodze. Daje to trwałe, estetyczne i jednolite wykończenie. Praca może być precyzyjna i czasochłonna, ale jeśli wszystko dobrze się dobierze i wykona starannie, efekt końcowy potrafi być niemal niewidoczny.
    • Dzień dobry. Jestem studentką kierunku Wzornictwo na Politechnice Bydgoskiej. W ramach pracy dyplomowej zbieram informację o meblach tarasowych i ich użytkowaniu. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie krótkiego formularza, znajdującego się pod linkiem:)   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOvQz2W-S4ZiI0-XiNhwfsebG_Q9C2lab6VBYGZa37w-Os1Q/viewform?usp=header   Z góry dziękuję za poświęcony czas!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...