Skocz do zawartości

Jak wykończyć otwór okienny?


Recommended Posts

Właśnie dostałem informacje o tym, firma nie jest w stanie wykonać okna w sposób określony w umowie.
Chodzi o okno o podstawie 2,4m trójkąta równobocznego podzielone na 2 symetryczne skrzydła otwierane z osi pionowej.
Przedstawiciel proponuje mi następującą poprawkę: wierzchołek trójkąta okna będzie ścięty o około 20cm a powstałą pustkę proponuje wypełnić profilem - kształtką. Wtedy oba skrzydła nadal byłyby rozwieralne.
Gdybym upierał się przy pełnym wypełnieniu otworu oknem (bez wstawek) to oferuje tylko nieotwieralną ramę z wkładem.

Czy spotkał sie juz ktoś z podobnymi rozwiązaniami?
Link do komentarza
Przede wszystkim dziękuję Marcin123 za szybką odpowiedź i czytelny rysunek.
Dzięki temu mogę podjąć świadomą decyzję odnośnie wyboru kształtu okna. Po rozmowie telefonicznej okazało się, że proponuje sie ścięcie dwóch wierzchołków trójąta przy podstawie, a nie u góry.
Moje okno nie ma typowych wymiarów 90 stopni u góry i 2x po 45 przy podstawie, tylko ma wysokość nieco niższą dlatego przy wierzchołkach przy podstawie konstrukcja okna byłaby mniej sztywna.
Dzisiaj, albo w poniedziałek po pracy pojadę do biura firmy i podejmę decyzję, czy zgodzić się na proponowane rozwiązanie
Link do komentarza
Cytat

Przede wszystkim dziękuję Marcin123 za szybką odpowiedź i czytelny rysunek.
Dzięki temu mogę podjąć świadomą decyzję odnośnie wyboru kształtu okna. Po rozmowie telefonicznej okazało się, że proponuje sie ścięcie dwóch wierzchołków trójąta przy podstawie, a nie u góry.
Moje okno nie ma typowych wymiarów 90 stopni u góry i 2x po 45 przy podstawie, tylko ma wysokość nieco niższą dlatego przy wierzchołkach przy podstawie konstrukcja okna byłaby mniej sztywna.
Dzisiaj, albo w poniedziałek po pracy pojadę do biura firmy i podejmę decyzję, czy zgodzić się na proponowane rozwiązanie



Może na innym profilu da się zrobić ,zapytaj w innej firmie. 
Link do komentarza
Cytat

Może na innym profilu da się zrobić ,zapytaj w innej firmie. 



Też mam w domu trójkątne okna, z których nie chciałam rezygnować. Poszłam więc na kompromis (mam je z rehau), ale nie chcieli mi zrobić otwieralnych tylko uchylne. Przy wielkości okna 240x199 nie wyobrażałam sobie umycia takich czterech okien na piętrze. Wybrałam więc kompromis w postaci słupka, za którym ten mały trójkąt jest nieotwieralny. Okno w mojej galerii (zdjęcie niezbyt udane bo za bardzo z dołu ale innego nie mam).
Link do komentarza
No cóż, czasem architektura budynku wymusza takie trójkątne rozwiązania. Wszystkim przyszłym użytkownikom takich okien radziłbym rozważyć i omówić z wykonawcami sposób okuwania takich konstrukcji.
Oczywiście nie wiem dokładnie jakie rozwiązania zastosowano w konstrukcjach widocznych na obu zdjęciach, ale już tylko "po klamkach" i "zawiasach" widać, że mają one jedną funkcję "otwierania". Są to okna wyłącznie uchylne, co samo w sobie jest pewnym utrudnieniem w eksploatacji. Na dodatek, jeśli zasuwnice i zaczepy okuć znajdują się tylko na tych częściach ram skrzydeł i ram ościeżnic, na których są klamki, to ich szczelność pod wpływem parcia wiatru jest wysoce wątpliwa, a i podatność na trwałe odkształcenia pod wpływem warunków atmosferycznych większa.

Pozdrawiam Edytowano przez oknotest (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jestem po rozmowach. Ostatecznie okno będzie tylko odchylane (otwieranie skrzydeł do umycia po zdjęciu blokady).
Ścięte wierzchołki będą przykryte maskownicami z profilu (wcięcia są zbyt małe żeby wstawiać tam szybki).
Po wstawieniu okien postaram się wstawić zdjęcia. Wszystkim dziekuję za pomoc i uwagi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...