Skocz do zawartości

budowa bliźniaka - podział działki


mati76

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić działkę pod budowę bliźniaka. Plan jest taki by połowę wybudowanego bliźniaka, już w stanie developerskim, sprzedać na rynku wtórnym. A więc bliżniaka bym chciał wybudować na 1 działce, której byłbym jedynym właścicielem i potem, już po wybudowaniu domu chciałbym dokonać podziału działki. Czy może mi ktoś opisać krok po kroku jakich formalności trzeba dopełnić oraz jakie trudności można napotkać w tego rodzaju przedsięwzięciu? Co zrobić, gdzie się udać i co sprawdzić by mieć pewność co do powodzenia inwestycji już przed zakupem działki?

z góry dzieki za wszelkie rady

Mati
Link do komentarza
Jeśli chcesz wiedzieć przed zakupem działki, to z pewnością musisz sprawdzić w planie zagospodarowania, czy możesz postawić tego typu budynek, jaki zamierzasz. Czy nie ma jakiś obwarowań dotyczących wymagań procentowego udziału terenu zielonego w stosunku do zabudowanego itp.
Z podziałem działki po zabudowie domu nie powinno być problemu. Nie dalej jak w czwartek zakupiłem właśnie połówkę bliźniaka w stanie surowym otwartym. Właściciel wybudował go na wspólnej działce, a dopiero później dokonał podziału.
Link do komentarza
Decydujące o możliwości zabudowy są ustalenia MPZP określające m.in. rodzaj budynków, minimalna powierzchnię działek itd. Formalnie na jednej działce można wybudować dom dwurodzinny, natomiast bliźniak to dwa samodzielne domy postawione na oddzielnych działkach stykające się ścianami.

Jeśli MPZP nie dopuszcza zabudowy bliźniaczej lub powierzchnia działek po podziale byłaby mniejsza niż dopuszczalna nie będzie możliwości wyodrębnienia drugiej nieruchomości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jeśli chodzi o grzyb, gdy było tam okno to nie pamiętam, byłem wtedy maly.
    • Czyli są dwie opcje plus zrobienie wentylacji.  
    • Są. Tylko zainteresuj się jakiej pojemności baterii potrzebują, aby móc z nich w rozsądnym czasie korzystać. Dlatego właśnie w treści postu #2 zapytałem o planowaną pojemność baterii. Bo to na pewno nie będzie paluszek.     Po raz kolejny odradzam stosowania zabawek w kuchni. Można się bawić w innym miejscu.
    • Jeżeli chodzi o zaprawę, to wydaje mi się że to było murowane jakimś betonem, na pewno nie były to proporcje 1/3 . Było mega twarde i ciemne jak czysty beton, a pod tynkiem pustaki i cegły były mokre- wnioskuje po kolorze, bo po paru godzinach się rozjaśniły, dlatego uważam, że to jest przyczyną. Wentylacji w pomieszczeniach w ogóle nie ma, jedynie pod cokołem jakieś kanały porobione Plusem jest to, że jest papa na fundamentach. Jeżeli chodzi o zamurowanie tego od nowa, też brałem to pod uwagę, tylko że teraz nadają deszcze i nie wiem, czy zaprawa zdąży mi odparować. Czy to ma jakiś wpływ,  czy to tylko lenistwo pana Darka?
    • To "zamurowanie" byłe czym z cementową zaprawą, ma zero izolacyjności... Moim zdaniem powinno się ten "materiał" całkowicie usunąć, ponownie zamurować otwór kilkoma bloczkami z "cieplejszego" materiału - to usunęłoby zarodniki grzyba, dobrze już tam zagospodarowane - oraz zapobiegłoby przemarzaniu tego miejsca... I dopiero wtedy całość ocieplać styropianem...   A obrobienie okna trudno nazwać ciepłą obróbką - nowe miejsce do kondensacji pary wodnej wokół ramy okiennej... no i grzyba
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...