Skocz do zawartości

Projekt DOM DOPASOWANY


Recommended Posts

Witam,
od niedawna myślę o budowie domu, jestem na etapie poszukiwania projektu, ostatnie wpadł mi w oko projekt domu DOM DOPASOWANY, co sądzicie o tym projekcie.
Mi spodobał się dlatego że jest nie za duży, całkiem zgrabny i jakoś mi podppasował do moich oczekiwań estetycznych (taki nieduży podmiejski domek).

Proszę o opinię na temat tego projektu, a może ktoś już go wybudował.

Proszę o pomoc, i z góry za nią dziękuję Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Domek rzeczywiście bardzo zgrabny. Ja zrezygnowałabym tylko z uskoków w cokole, gzymsów i boni.
Jeśli ma być to domek podmiejski to garaż na 1 auto to troszkę za mało. Poza tym fukcja super. Bardzo fajnie zlokalizowana kuchnia, którą można otwierać na salon lub zupełnie wymknąć. Pomysłowo rozwiązane wejście do schowka pod schodami - idealne miejsce na spiżarnię. Brakuje mi tylko pomieszczenia na pralnio-suszarnię ale jest możliwość zrobienia jej w pomieszczeniu nr 8. Czy 3 pokoje na poddadzu to tak mało? Spokojnie starczą dla rodziny 2+3.
Jeśli tylko jest możliwość ustawienia domu ścianką od kuchni, schodów, łazienki na północ to projekt wydaje się bardzo dobry icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Bardzo fajnie rozplanowany parter.



Mam trochę inne zdanie – ale to wynika zapewne z mojego pragmatyzmu.

Uważam, że dom – nasz dom, powinien być dla nas „przyjazny” w każdych okolicznościach – także tych nieszczęśliwych.
Uważam, że na parterze powinien być dodatkowy pokój + „zaplecze sanitarne”.
Na co dzień może służyć za gabinet, powiększając w ten sposób „aktywną powierzchnię dzienną domu”, a w miarę potrzeb (okoliczności) „przekształca się” w pokój gościnny, lub (czego nikomu nie życzę) w „izbę chorych”.

Moim zdaniem, taki jak pokazany układ pomieszczeń, powoduje, że w przypadku nieszczęścia, dotknięty tym „nieszczęśnik” spada na margines życia rodzinnego – nie wspominając, że jest „więźniem” własnej niemocy.
Link do komentarza
Cytat

Mam trochę inne zdanie – ale to wynika zapewne z mojego pragmatyzmu.

Uważam, że dom – nasz dom, powinien być dla nas „przyjazny” w każdych okolicznościach – także tych nieszczęśliwych.
Uważam, że na parterze powinien być dodatkowy pokój + „zaplecze sanitarne”.
Na co dzień może służyć za gabinet, powiększając w ten sposób „aktywną powierzchnię dzienną domu”, a w miarę potrzeb (okoliczności) „przekształca się” w pokój gościnny, lub (czego nikomu nie życzę) w „izbę chorych”.

Moim zdaniem, taki jak pokazany układ pomieszczeń, powoduje, że w przypadku nieszczęścia, dotknięty tym „nieszczęśnik” spada na margines życia rodzinnego – nie wspominając, że jest „więźniem” własnej niemocy.



Wszystko się zgadza, ale dodatkowy pokój na parterze do dodatkowe metry to wybudowania i do zfinansowania, kwestię dodatkowego pokoju przemyśleliśmy już wcześniej, i zdecydowaliśmy że nie jest potrzebny, ale masz rację może pod kątem jakiegoś niedajboże nieszczęścia może się przydać. Może warto to roważyć.

Jeśli pominąć fakt braku pokoju na górze, to naprawdę podoba mie się parter, i po wpisach widzę że nie tylko mi, ta kuchnia którą można odddzialić to fajna rzecz.

Ale jak na taki nieduży metraż uwżam że fukncjonalność jest ok.

Zobaczymy, muszę jeszcze poszukać, ale ten projekt będę miał na oku.icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Niekoniecznie – w zasadzie identyczny metraż, a kuchnia niby otwarta, a zamknięta i jest pokój



Metraż jednek chyba trochę większy, bo tu sam parter ma 108m2, dopasowany ma w parterze 95m2, czyli dokładnie o ten dodatkowy pokój więcej, ale rzucik który przedstawiłeś też fajny... ale jednak większy, a jak policzysz jeszcze tyle na podaszu to wychodzi w całym domu jakieś 30m2 netto więcej a to już dochodzi do 150m2 użytkowej, i o to właśnie chodzi żeby nie rozbuchać tej powierzchni, bo każdy metr to cała moja miesięczna pensja;)


Link do komentarza
Cytat

Uważam, że dom – nasz dom, powinien być dla nas „przyjazny” w każdych okolicznościach – także tych nieszczęśliwych.
Uważam, że na parterze powinien być dodatkowy pokój + „zaplecze sanitarne”.
Na co dzień może służyć za gabinet, powiększając w ten sposób „aktywną powierzchnię dzienną domu”, a w miarę potrzeb (okoliczności) „przekształca się” w pokój gościnny, lub (czego nikomu nie życzę) w „izbę chorych”.
Moim zdaniem, taki jak pokazany układ pomieszczeń, powoduje, że w przypadku nieszczęścia, dotknięty tym „nieszczęśnik” spada na margines życia rodzinnego – nie wspominając, że jest „więźniem” własnej niemocy.


Właśnie z tych powodów, które wymienił bajbaga uważam, że domek parterowy jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Bo bez względu na wiek fajnie jest mieć wszystko pod ręką: i dodatkową łazienkę, i garderobę, i pokoik, i pralnię. Patrząć na dom w ten sposób na poddasze można byłoby wrzucić tylko pokoje dzieci, bo dla nich to frajda pobrykać po schodach. Ale wtedy trzeba im zapewnić łazienkę - czyli nagle robi się już 3 łazienki w domu. Hym... dla przeciętnej polskiej 4-osobowej rodziny 3 pomieszczenia sanitarne to dużo. A przecież wystarczy te 2 pokoiki przykleić gdzieś w parterze... ale odbiegłam od tematu. Domek melek1 jak na domek z poddaszem wygląda na bardzo funkcjonalny icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...