Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Oprócz miedzi, najlepsze na rynku. Tylko dobrze polutować i gęsto uchwyty, nie wystawiać nad linię połaci dachowej aby nie łapały zsuwającego się śniegu. Jan.




Zgadzam się ze to długowieczne rynienki trzeba tez sprawdzić jakiej grubości sprzedają Ci te rynienki bo tytan-cynk to miękki metal .
Link do komentarza
Cytat

A tak dokładnie to czego to pytanie dotyczyło? Rynny z tego materiału są dość specyficzne. Pozdrawiam.


A tak dokładnie... Szanowny Panie, żeby zadawać pytania dokładne, trzeba mieć najpierw minimum wiedzy. Internet jakoś nie huczy od informacji o rynnach cynkowo-tytanowych, dlatego wdzięczny będę za informacje podstawowe. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A tak dokładnie... Szanowny Panie, żeby zadawać pytania dokładne, trzeba mieć najpierw minimum wiedzy. Internet jakoś nie huczy od informacji o rynnach cynkowo-tytanowych, dlatego wdzięczny będę za informacje podstawowe. icon_smile.gif




Sam posiadam takie orynnowanie oraz obróbki dachu z koszami włącznie.

W przypadku zawilgocenia rynien Tytan cynku podczas transportu
lub magazynowania, następuje utlenienie się materiału
i powstawanie wodorotlenku cynku. Nierozpuszczalna
w wodzie i trudna do usunięcia biała warstwa sprawia,
iż materiał ten traci elegancki wygląd. Nie zmniejsza to
jednak żywotności materiału.


Zasady łączenia rynien Tytan-cynku
Podczas lutowania rynien Tytan-cynku należy przestrzegać podstawowych
zaleceń:
Powierzchnie lutowane powinny być oczyszczone
z brudu i kurzu.
Minimalna waga grota lutowniczego powinna wynosić
350 g, zalecana waga to 500 g (umożliwia optymalnie
przekazanie ciepła).
Optymalna temperatura grota wynosi ~250 °C.
W podtrzymaniu i regulacji optymalnej temperatury
lutownicy dobrze sprawdza się gaz propan.
Jako płyn do lutowania polecamy produkt „ZD-pro“ firmy
Felder.*
Do lutowania stosujemy cynę o składzie L-Pb Sn 40 (Sb)
lub L-Pb Sn 50 (Sb) (40/60 lub 50/50 z zawartością
antymonu < 0,5 wagi %) wg ISO 9453.
Optymalny zakład lutowanych elementów wynosi 10 -
15 mm.
Grubość szczeliny lutowniczej po zlutowaniu blach nie
powinna być grubsza od 0,5 mm.
Rynna powinna być zlutowana na całej długości połączenia.

http://pl.rheinzink.de/media/Instrukcja_mo...K_lutowanie.pdf

http://pl.rheinzink.de/187.aspx?view=download
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

a czy do lutowania rynien tytanowo cynkowych można używać kwasu solnego czy potrzeba jakiegoś specjalnego żeby cyna chwytała?


Ja lutowałem na Topnik do miękkiego lutowania tytan-cynku jest od razu z pędzelkiem .


http://alejka.pl/plyn-do-lutowania-zd-250-g.html

Cytat

Spotkałem system łączenia rynien metalowych taki sam jak PCV , elementy łączne z uszczelką składane bez lutowania , czy możecie wypowiedzieć się na temat takich połączeń ??


Krótkotrwałe takie (kilka lat) połączenie przy użyciu elementów kiepskiego producenta .Zwłaszcza po zimie zaczynają delikatnie (kapie na połączeniach) przepuszczać wodę. Najlepiej ograniczyć do minimum takie połączenia ,są miejsca gdzie jest wręcz wskazane założenie takiej jednej złączki gumowej ze względu na wydłużanie się rynien podczas upałów . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nic nie jest wieczne i serwisowanie dachu jak i rynien konieczne. Elementy złączne jak najbardziej się nadają są powszechnie stosowane w malowanych systemach stalowych. Niestety w miedzi czy tytancynku ze względu na brak odpowiedniej sprężystości metalu mniej skuteczne. Natomiast lutowanie można zastąpić klejeniem za wyjątkiem denek. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...