Skocz do zawartości

Tania pompa? DARPIN?


ksm

Recommended Posts

Bardzo proszę o wasze opinie na temat pomp ciepła firmy DARPIN (http://darpin.pl)
Pompa o mocy 8,0kW kosztuje „tylko” 3.380,00 EURO netto (niecałe 14.000 PLN).
Co prawda ma tylko niewielki zbiornik 150L. Ale za te pieniądze?
Chciał bym pompę bez zbiornika, ale Darpin robi takie pompy od mocy 12kW.

Czekam na wasze komentarze.
Link do komentarza
z całą pewnością tych firm produkujących pompy, będzie coraz więcej. Branża coraz bardziej popularna. Z pewnością konsekwencją tego będzie obniżenie cen pomp przez konkurencję i może doczekamy się że pompy będą kosztować normalne pieniądze a nie "kosmiczne".

Pytanie, jak przy wzrastającej konkurencji i ilości producentów (nowych) oddzielić ziarno od plew?
Link do komentarza
Liderom rynku warto ufać, ale trzeba mieć kasę by zapłacić ich reklamy i markę. To "samo" (spełniające to samo zadanie) można kupić za 1/2 ceny pod inną marką. Weźmy produkty jak samochody osobowe, kosiarki, telewizory, ekspresy do kawy, …… .

Dodatkowo, liderzy też mają wpadki.

Wiem, że Darpin jest znaną firmą w branży przemysłowych urządzeń chłodniczych. Dla tego wnioskuję, że mają doświadczenie i używają sprawdzone produkty. Przecież pompa ciepła korzysta z tych samych praw fizyki jak urządzenia chłodnicze.

Pompa ciepła to sprężarka, wymiennik i trochę elektroniki. Kto z was widział „lodówkę” za 28.000 PLN netto (cena za pompy ciepła podobnej mocy)? Darpin daje ceny „normalne”.

Ciekawy jestem, jak to się ma do polskich pomp Nateo, które kosztują tyle samo co „zachodnie”. Jakieś sugestie czy doświadczenie?
Link do komentarza
dziś wyszperałem na necie pompę ciepła firmy Ariston. Jak widać coraz więcej firm, wprowadza to do oferty. Szykuje się wielki boom na pompy!!!
Docelowo zapewne, każda firma która produkuje lodówki, wypuści swoją pompę ciepła. To wszystko sprawi z kolei, że ceny pomp spadną a one same upowszechnią się dużo szybciej.
Link do komentarza
Cytat

Dobre icon_smile.gif
Jeśli Ariston będzie robił pompy tak "dobrze" jak lodówki, to konkurencja może spać spokojnie icon_wink.gif

Wbrew pozorom, oni wcale nie starają się konkurować z potentatami na tym rynku. Znaleźli niszę rynkową, którą nikt się wcześniej nie interesował - małe gabarytowo o niedużych mocach, a tych samym wymaganym niewielkim przepływie powietrza, pompy ciepła zintegrowane z zasobnikiem ciepłej wody, na dodatek wiszące (czegoś takiego konkurencja po prostu dotychczas nie robiła).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...