Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

hot-cold

Uczestnik
 • Posty

  100
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez hot-cold

 1. To pompa wirtualna i instalacja wirtualna, oczywiście w wirtualnym domu. Zużycie też to jedna wielka LIPA. Dzisiaj na podobnym forum na "m" jakoś dziwnie dwie osoby (albo jeden schizofrenik) się wysypały jedna po drugiej w dwóch wątkach też reklamując tę firmę.
 2. Jak żyję, takiej grzałki jeszcze nie widziałem i dałbym słowo, że takowa nie istnieje.
 3. Jeżeli już dokonujesz takich porównań, to dla ścisłości ta "ciężarówka" woziłaby te 1,5 tony na paliwie o prawie 50% tańszym. Bo o wykorzystanie tańszego nośnika energii mi chodziło. Ma to sens tym bardziej jeśli cena zakupu większej "ciężarówki" jest mocno zbliżona do mniejszej, prawda? Ale pewnie nie mam racji... ;)
 4. Nie rozumiem co Ciebie szokuje? Co ma do tego czy to dom energooszczędny czy energochłonny, każdy ma swoje określone OZC i do tego trzeba się odnosić. Nie mówiłem że zawsze tak dobieram ale że często a to różnica. Według mnie korzystniej dobierać przy podłogówce z lekkim zapasem niż niedoborem, co z tego że temperatura zewnętrzna "obliczeniowa" panuje tylko kilkadziesiąt godzin w roku, celem jest tylko i wyłącznie maksymalne wykorzystanie tańszej energii. Przykład: mam zapotrzebowanie na moc dla c.o. powiedzmy 7,5kW. Dostępne sprężarki w okolicach tej wartości to 7,3kW a następna
 5. Bredzisz pan jak potłuczony marketingowiec. Sprzedaż nie idzie czy zwyczajnie nudzisz się? Dobiera się tak jak jest w danym przypadku korzystniej, jaka instalacja grzewcza. Jeśli podłogówka 100% to bardzo często dobieram na >100% i prawie cały rok PC śmiga w tanim prądzie. Przy instalacji mieszanej ~50/50 to już kiepsko widzę dwie taryfy. To oczywiście zależy też od trybu życia inwestorów, indywidualnych zwyczajów i dziennego zużycia na cele poza ogrzewaniem.
 6. Ściany 10cm styropianu i grzanie prądem? Tanio nie będzie.
 7. Inhibitory korozji raczej niepotrzebnie dodawał bo akurat w płynie do chłodnic powinny już być ;) Inna sprawa, gdyby zakupił sam czysty koncentrat glikolu.
 8. Zależy od alternatywy, jeżeli w zamian pompy ciepła miałbyś kocioł na gaz płynny albo olej opałowy, to może się "zwrócić" w ciągu 5 - 6 lat. Tak w dużym przybliżeniu. A na przykład porównując do drewna to może nie zwrócić się nigdy, nie licząc oczywiście całej "oprawy" związanej z tą technologią ;)
 9. Skąd ja to znam? ;) Tylko układ zmieniony, osobówka w busika (gość się "na dupy zagapił" ;) ) Jeszcze PZU nie uznaje uszkodzeń (skrzywiona karoseria po łomocie, twierdzą że za duże ciężary woziłem...)
 10. Każda pompa ciepła będzie dobra o ile instalator będzie wiedział co to jest pompa ciepła i jak działa, co decyduje o efektywności itd... Mówienie że jedna PC jest super a inna "do bani" jest zwykłym uproszczeniem, a właściwie nadużyciem. Przede wszystkim popatrz ile mocy potrzebujesz (powinno być w projekcie, lub policz/zleć ozc), jaką masz działkę i jaki grunt do 2 metrów głębokości (to tak na początek).
 11. To raczej "S" powinna dociekać i szukać kontaktu, czyj to w końcu interes??? Bo się pogubiłem
 12. Ponieważ WY jesteście w ogóle najlepsi Proponuję pisać wprost bez owijania w sreberka
 13. Tak, potwierdzą wszyscy bo chronią swoją d... I mają rację, bo nie wiedzą kto będzie instalował, czy ktoś rozsądny, mniej rozsądny czy techniczny debil. prawda? Tak podchodzą do sprawy wszyscy wielcy producenci, dając do pompy ciepła i podłogówki bufor i do tego mieszacz, nie będę mówić żebyś sprawdził bo dobrze wiesz o tym. Pisałem o moich obserwacjach, i są one takie jak moje wnioski: wcale nie trzeba stosować bufora przy pompie ciepła z kominkiem z płaszczem bo przy sensownie wykonanej instalacji nie grozi przekroczenie dopuszczalnej temperatury zasilania. A zanim zbliży się zasilanie do
 14. Ten kociołek będzie przewymiarowany na oko ze dwa razy ;) ...Więc pytanie czy da radę jest jakby nie na miejscu, ale ja się tam na kotłach (na piecach również) nie znam...
 15. Człowiek z natury jest DOBRY, czasami tylko sytuacja zmusza do innych zachowań... Głowa do góry, będzie dobrze (tak mi tutaj zasugerowano ostatnio, zupełnie jakbym się czymś zamartwiał ;) )
 16. Adiqq już wcześniej sprostował na FM o ile pamiętam, jego czujniki temperatury w PC źle działały.
 17. On nie reklamuje, on charytatywnie dba o interesy klientów... ;)
 18. Panie "specjalisto doradco klienta". Dobrze wykonany kolektor poziomy (płaski) jest LEPSZY (!!!) od pionowego, widzę że Pan nie wie o tym? Dlaczego lepszy? Otóż lepszy bo sporo tańszy podczas inwestycji i niewiele droższy eksploatacyjnie. PRZEWAŻNIE, bo z tym także bywa różnie, zależy jak dobrany jeden i drugi, no i jakie warunki gruntowe w konkretnej lokalizacji, jak duża działka i jakie możliwości jej wydzielenia pod dolne źróło. Może być tak że wcale co+cwu nie będzie tańsze całorocznie z odwiertami niż z dolnym źródłem poziomym. Kiedyś nawet ktoś mnie prosił o oszac
 19. Ważne, żeby się pojawić, żeby coś się działo. PS. Ja mam taki "kocioł" teraz, a jeszcze nie odrobiłem zaległości z zeszłego roku.... Dlatego się dziwię Niesamowita skromność.... Brawo dla Pana praktyka
 20. Z moich doświadczeń wynika że bez żadnego problemu można włączyć kominek z płaszczem bez żadnego bufora, oczywiście przy 100% podłogówki. Przy grzejnikach bym się nie odważył. Podłogówka "łyka" wszystko co się jej poda, w rozsądnych granicach rzecz jasna. Problemem jest tylko sterowanie, a to praktycznie eliminuje taki układ jaki ja stosowałem (wymaga indywidualnie napisanego programu do konkretnej instalacji). Przy standardowej pompie większości producentów pozostaje ten nieszczęsny dodatkowy baniak w kotłowni i nieszczęsne mieszacze...
 21. Po co Pan z Bielska-Białej odgrzewa kotlety? (Ten wątek to już piąty) Zainteresowani już dawno o nich zapomnieli. Ruch w interesie słaby w środku sezonu czy nudzi się?
 22. Odnośnie zamknięcia tego tematu: https://forum.budujemydom.pl/Nie-lubie-MURA...0&start=150 Ja jestem zdegustowany. PS Mimo zablokowania możliwości dyskusji w tamtym wątku przez moderatora, myślę że sporo można się dowiedzieć również o tutejszej "władzy", chociaż tematem wątku miał być Murator.... Jak to moderator powiedział? -WDECH, WYDECH (i zapomnieć o tym i tamtym).
 23. Dawno się tutaj na BD zarejestrowałem, długo nie zaglądałem. Wróciłem jak mi się wydawało "na stałe" po niesmakach na FM. Jednak coraz bardziej mam wrażenie że BD brnie w swoich "tłumaczeniach" w stronę obrzydzonego już zupełnie FM (włodarzy tamtego forum i ich działań). Ja jestem co najmniej zdumiony ale w negatywnym znaczeniu.
 24. Kilka miesięcy brakuje a "minąłbyś się z prawdą" PS Niczego nie ukrywam ani nie mataczę - wiek podany w profilu, zgadywanka nie była zgadywanką ;)
×
×
 • Utwórz nowe...