Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

hot-cold

Uczestnik
 • Posty

  100
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O hot-cold

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 04.09.1973
 1. hot-cold

  Dobór PC do domku 150m^2

  To pompa wirtualna i instalacja wirtualna, oczywiście w wirtualnym domu. Zużycie też to jedna wielka LIPA. Dzisiaj na podobnym forum na "m" jakoś dziwnie dwie osoby (albo jeden schizofrenik) się wysypały jedna po drugiej w dwóch wątkach też reklamując tę firmę.
 2. hot-cold

  Dom przy Cyprysowej 6 - Galeria Domów (p. Boduch)

  Temat umarł? Mam nadzieję że budowa nie?
 3. hot-cold

  Grzewanie elektryczne wystąp

  Jak żyję, takiej grzałki jeszcze nie widziałem i dałbym słowo, że takowa nie istnieje.
 4. hot-cold

  Dobór PC do domku 150m^2

  Jeżeli już dokonujesz takich porównań, to dla ścisłości ta "ciężarówka" woziłaby te 1,5 tony na paliwie o prawie 50% tańszym. Bo o wykorzystanie tańszego nośnika energii mi chodziło. Ma to sens tym bardziej jeśli cena zakupu większej "ciężarówki" jest mocno zbliżona do mniejszej, prawda? Ale pewnie nie mam racji... ;)
 5. hot-cold

  Dobór PC do domku 150m^2

  Nie rozumiem co Ciebie szokuje? Co ma do tego czy to dom energooszczędny czy energochłonny, każdy ma swoje określone OZC i do tego trzeba się odnosić. Nie mówiłem że zawsze tak dobieram ale że często a to różnica. Według mnie korzystniej dobierać przy podłogówce z lekkim zapasem niż niedoborem, co z tego że temperatura zewnętrzna "obliczeniowa" panuje tylko kilkadziesiąt godzin w roku, celem jest tylko i wyłącznie maksymalne wykorzystanie tańszej energii. Przykład: mam zapotrzebowanie na moc dla c.o. powiedzmy 7,5kW. Dostępne sprężarki w okolicach tej wartości to 7,3kW a następna 8,4kW. W tym przypadku zwykle daję tę większą.
 6. hot-cold

  Dobór PC do domku 150m^2

  Bredzisz pan jak potłuczony marketingowiec. Sprzedaż nie idzie czy zwyczajnie nudzisz się? Dobiera się tak jak jest w danym przypadku korzystniej, jaka instalacja grzewcza. Jeśli podłogówka 100% to bardzo często dobieram na >100% i prawie cały rok PC śmiga w tanim prądzie. Przy instalacji mieszanej ~50/50 to już kiepsko widzę dwie taryfy. To oczywiście zależy też od trybu życia inwestorów, indywidualnych zwyczajów i dziennego zużycia na cele poza ogrzewaniem.
 7. hot-cold

  Grzewanie elektryczne wystąp

  Ściany 10cm styropianu i grzanie prądem? Tanio nie będzie.
 8. hot-cold

  rury z glikolem obok rury z wodą ???

  Inhibitory korozji raczej niepotrzebnie dodawał bo akurat w płynie do chłodnic powinny już być ;) Inna sprawa, gdyby zakupił sam czysty koncentrat glikolu.
 9. hot-cold

  Jakiej pompy ciepła używacie

  Zależy od alternatywy, jeżeli w zamian pompy ciepła miałbyś kocioł na gaz płynny albo olej opałowy, to może się "zwrócić" w ciągu 5 - 6 lat. Tak w dużym przybliżeniu. A na przykład porównując do drewna to może nie zwrócić się nigdy, nie licząc oczywiście całej "oprawy" związanej z tą technologią ;)
 10. Skąd ja to znam? ;) Tylko układ zmieniony, osobówka w busika (gość się "na dupy zagapił" ;) ) Jeszcze PZU nie uznaje uszkodzeń (skrzywiona karoseria po łomocie, twierdzą że za duże ciężary woziłem...)
 11. hot-cold

  Jakiej pompy ciepła używacie

  Każda pompa ciepła będzie dobra o ile instalator będzie wiedział co to jest pompa ciepła i jak działa, co decyduje o efektywności itd... Mówienie że jedna PC jest super a inna "do bani" jest zwykłym uproszczeniem, a właściwie nadużyciem. Przede wszystkim popatrz ile mocy potrzebujesz (powinno być w projekcie, lub policz/zleć ozc), jaką masz działkę i jaki grunt do 2 metrów głębokości (to tak na początek).
 12. hot-cold

  Ile prądu zużywa Wasza pompa ciepła?

  To raczej "S" powinna dociekać i szukać kontaktu, czyj to w końcu interes??? Bo się pogubiłem
 13. hot-cold

  Dobór PC do domku 150m^2

  Ponieważ WY jesteście w ogóle najlepsi Proponuję pisać wprost bez owijania w sreberka
 14. hot-cold

  Pompa ciepła + kominek z płaszczem

  Tak, potwierdzą wszyscy bo chronią swoją d... I mają rację, bo nie wiedzą kto będzie instalował, czy ktoś rozsądny, mniej rozsądny czy techniczny debil. prawda? Tak podchodzą do sprawy wszyscy wielcy producenci, dając do pompy ciepła i podłogówki bufor i do tego mieszacz, nie będę mówić żebyś sprawdził bo dobrze wiesz o tym. Pisałem o moich obserwacjach, i są one takie jak moje wnioski: wcale nie trzeba stosować bufora przy pompie ciepła z kominkiem z płaszczem bo przy sensownie wykonanej instalacji nie grozi przekroczenie dopuszczalnej temperatury zasilania. A zanim zbliży się zasilanie do na przykład 50*C, to użytkownik się ugotuje i przestanie dokładać do kominka lub będzie musiał otworzyć wszystkie okna i drzwi...
 15. hot-cold

  Wystarczy piec SAS 17 kw ?

  Ten kociołek będzie przewymiarowany na oko ze dwa razy ;) ...Więc pytanie czy da radę jest jakby nie na miejscu, ale ja się tam na kotłach (na piecach również) nie znam...
×