Skocz do zawartości

hot-cold

Uczestnik
  • Posty

    99
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez hot-cold

  1. To pompa wirtualna i instalacja wirtualna, oczywiście w wirtualnym domu. Zużycie też to jedna wielka LIPA. Dzisiaj na podobnym forum na "m" jakoś dziwnie dwie osoby (albo jeden schizofrenik) się wysypały jedna po drugiej w dwóch wątkach też reklamując tę firmę.
  2. Jak żyję, takiej grzałki jeszcze nie widziałem i dałbym słowo, że takowa nie istnieje.
  3. Jeżeli już dokonujesz takich porównań, to dla ścisłości ta "ciężarówka" woziłaby te 1,5 tony na paliwie o prawie 50% tańszym. Bo o wykorzystanie tańszego nośnika energii mi chodziło. Ma to sens tym bardziej jeśli cena zakupu większej "ciężarówki" jest mocno zbliżona do mniejszej, prawda? Ale pewnie nie mam racji... ;)
  4. Nie rozumiem co Ciebie szokuje? Co ma do tego czy to dom energooszczędny czy energochłonny, każdy ma swoje określone OZC i do tego trzeba się odnosić. Nie mówiłem że zawsze tak dobieram ale że często a to różnica. Według mnie korzystniej dobierać przy podłogówce z lekkim zapasem niż niedoborem, co z tego że temperatura zewnętrzna "obliczeniowa" panuje tylko kilkadziesiąt godzin w roku, celem jest tylko i wyłącznie maksymalne wykorzystanie tańszej energii. Przykład: mam zapotrzebowanie na moc dla c.o. powiedzmy 7,5kW. Dostępne sprężarki w okolicach tej wartości to 7,3kW a następna 8,4kW. W tym przypadku zwykle daję tę większą.
  5. Bredzisz pan jak potłuczony marketingowiec. Sprzedaż nie idzie czy zwyczajnie nudzisz się? Dobiera się tak jak jest w danym przypadku korzystniej, jaka instalacja grzewcza. Jeśli podłogówka 100% to bardzo często dobieram na >100% i prawie cały rok PC śmiga w tanim prądzie. Przy instalacji mieszanej ~50/50 to już kiepsko widzę dwie taryfy. To oczywiście zależy też od trybu życia inwestorów, indywidualnych zwyczajów i dziennego zużycia na cele poza ogrzewaniem.
  6. Ściany 10cm styropianu i grzanie prądem? Tanio nie będzie.
  7. Inhibitory korozji raczej niepotrzebnie dodawał bo akurat w płynie do chłodnic powinny już być ;) Inna sprawa, gdyby zakupił sam czysty koncentrat glikolu.
  8. Zależy od alternatywy, jeżeli w zamian pompy ciepła miałbyś kocioł na gaz płynny albo olej opałowy, to może się "zwrócić" w ciągu 5 - 6 lat. Tak w dużym przybliżeniu. A na przykład porównując do drewna to może nie zwrócić się nigdy, nie licząc oczywiście całej "oprawy" związanej z tą technologią ;)
  9. Skąd ja to znam? ;) Tylko układ zmieniony, osobówka w busika (gość się "na dupy zagapił" ;) ) Jeszcze PZU nie uznaje uszkodzeń (skrzywiona karoseria po łomocie, twierdzą że za duże ciężary woziłem...)
  10. Każda pompa ciepła będzie dobra o ile instalator będzie wiedział co to jest pompa ciepła i jak działa, co decyduje o efektywności itd... Mówienie że jedna PC jest super a inna "do bani" jest zwykłym uproszczeniem, a właściwie nadużyciem. Przede wszystkim popatrz ile mocy potrzebujesz (powinno być w projekcie, lub policz/zleć ozc), jaką masz działkę i jaki grunt do 2 metrów głębokości (to tak na początek).
  11. To raczej "S" powinna dociekać i szukać kontaktu, czyj to w końcu interes??? Bo się pogubiłem
  12. Ponieważ WY jesteście w ogóle najlepsi Proponuję pisać wprost bez owijania w sreberka
  13. Tak, potwierdzą wszyscy bo chronią swoją d... I mają rację, bo nie wiedzą kto będzie instalował, czy ktoś rozsądny, mniej rozsądny czy techniczny debil. prawda? Tak podchodzą do sprawy wszyscy wielcy producenci, dając do pompy ciepła i podłogówki bufor i do tego mieszacz, nie będę mówić żebyś sprawdził bo dobrze wiesz o tym. Pisałem o moich obserwacjach, i są one takie jak moje wnioski: wcale nie trzeba stosować bufora przy pompie ciepła z kominkiem z płaszczem bo przy sensownie wykonanej instalacji nie grozi przekroczenie dopuszczalnej temperatury zasilania. A zanim zbliży się zasilanie do na przykład 50*C, to użytkownik się ugotuje i przestanie dokładać do kominka lub będzie musiał otworzyć wszystkie okna i drzwi...
  14. Ten kociołek będzie przewymiarowany na oko ze dwa razy ;) ...Więc pytanie czy da radę jest jakby nie na miejscu, ale ja się tam na kotłach (na piecach również) nie znam...
  15. Człowiek z natury jest DOBRY, czasami tylko sytuacja zmusza do innych zachowań... Głowa do góry, będzie dobrze (tak mi tutaj zasugerowano ostatnio, zupełnie jakbym się czymś zamartwiał ;) )
  16. Adiqq już wcześniej sprostował na FM o ile pamiętam, jego czujniki temperatury w PC źle działały.
  17. On nie reklamuje, on charytatywnie dba o interesy klientów... ;)
  18. Panie "specjalisto doradco klienta". Dobrze wykonany kolektor poziomy (płaski) jest LEPSZY (!!!) od pionowego, widzę że Pan nie wie o tym? Dlaczego lepszy? Otóż lepszy bo sporo tańszy podczas inwestycji i niewiele droższy eksploatacyjnie. PRZEWAŻNIE, bo z tym także bywa różnie, zależy jak dobrany jeden i drugi, no i jakie warunki gruntowe w konkretnej lokalizacji, jak duża działka i jakie możliwości jej wydzielenia pod dolne źróło. Może być tak że wcale co+cwu nie będzie tańsze całorocznie z odwiertami niż z dolnym źródłem poziomym. Kiedyś nawet ktoś mnie prosił o oszacowanie różnic i tej wspaniałej przewagi odwiertów nad koparką, o ile pamiętam dla domu circa ~150m2. Nie wnikając w sinusoidopodobne wahania temperatury dla DZ poziomego i podobne ale mniejsze wahania dla DZ pionowego, przyjmując zasilanie dla pionu +4*C a dla poziomu 0*C, koszt ogrzewania był około 150zł rocznie wyższy przy DZ poziomym. Podkreślam że to bardzo duże uproszczenie, jeśli ktoś korzysta dużo z cwu latem lub latem grzeje basen, to różnice mogą zaniknąć lub przechylić się "w drugą stronę". Te rozważania aktualne tylko wtedy, gdy jest możliwość i warunki do wykonania DZ poziomego. Ja zawsze zaczynam od poziomego, odwierty to ostateczność jeśli już innej opcji nie ma.
  19. Ważne, żeby się pojawić, żeby coś się działo. PS. Ja mam taki "kocioł" teraz, a jeszcze nie odrobiłem zaległości z zeszłego roku.... Dlatego się dziwię Niesamowita skromność.... Brawo dla Pana praktyka
  20. Z moich doświadczeń wynika że bez żadnego problemu można włączyć kominek z płaszczem bez żadnego bufora, oczywiście przy 100% podłogówki. Przy grzejnikach bym się nie odważył. Podłogówka "łyka" wszystko co się jej poda, w rozsądnych granicach rzecz jasna. Problemem jest tylko sterowanie, a to praktycznie eliminuje taki układ jaki ja stosowałem (wymaga indywidualnie napisanego programu do konkretnej instalacji). Przy standardowej pompie większości producentów pozostaje ten nieszczęsny dodatkowy baniak w kotłowni i nieszczęsne mieszacze...
  21. Po co Pan z Bielska-Białej odgrzewa kotlety? (Ten wątek to już piąty) Zainteresowani już dawno o nich zapomnieli. Ruch w interesie słaby w środku sezonu czy nudzi się?
  22. Odnośnie zamknięcia tego tematu: https://forum.budujemydom.pl/Nie-lubie-MURA...0&start=150 Ja jestem zdegustowany. PS Mimo zablokowania możliwości dyskusji w tamtym wątku przez moderatora, myślę że sporo można się dowiedzieć również o tutejszej "władzy", chociaż tematem wątku miał być Murator.... Jak to moderator powiedział? -WDECH, WYDECH (i zapomnieć o tym i tamtym).
  23. Dawno się tutaj na BD zarejestrowałem, długo nie zaglądałem. Wróciłem jak mi się wydawało "na stałe" po niesmakach na FM. Jednak coraz bardziej mam wrażenie że BD brnie w swoich "tłumaczeniach" w stronę obrzydzonego już zupełnie FM (włodarzy tamtego forum i ich działań). Ja jestem co najmniej zdumiony ale w negatywnym znaczeniu.
  24. Kilka miesięcy brakuje a "minąłbyś się z prawdą" PS Niczego nie ukrywam ani nie mataczę - wiek podany w profilu, zgadywanka nie była zgadywanką ;)
×
×
  • Utwórz nowe...