Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ksm

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ksm

 • Ranga
  Początkujący
 1. Największym problem tu widzę połączenie rolety, okna i ściany. W tym miejscu może powstać potężny mostek termiczny = strata ciepła. Rolety w oknach ten problem rozwiązują, ale jaki jest koszt? A co z ich centralnym sterowaniem? Jest w ogóle możliwe?
 2. Witam wszystkich. Właśnie wybieram okna. Planuje 6-komorowe z pakietem 3-szybowym. Co do tego mam pewność. Problem mam wyborem rolet. Czy standardowe rolety nadstawne zabezpieczą przed możliwymi mostkami termicznymi? na przykład http://www.portos-rolety.pl/index.php?opti...=28&lang=pl Czy warto zainwestować do rolet zewnętrznych montowanych w ociepleniu? na przykład http://www.portos-rolety.pl/index.php?opti...=35&lang=pl Bardzo proszę o wasze opinię i/lub doświadczenia.
 3. Liderom rynku warto ufać, ale trzeba mieć kasę by zapłacić ich reklamy i markę. To "samo" (spełniające to samo zadanie) można kupić za 1/2 ceny pod inną marką. Weźmy produkty jak samochody osobowe, kosiarki, telewizory, ekspresy do kawy, …… . Dodatkowo, liderzy też mają wpadki. Wiem, że Darpin jest znaną firmą w branży przemysłowych urządzeń chłodniczych. Dla tego wnioskuję, że mają doświadczenie i używają sprawdzone produkty. Przecież pompa ciepła korzysta z tych samych praw fizyki jak urządzenia chłodnicze. Pompa ciepła to sprężarka, wymiennik i trochę elektroniki. K
 4. Bardzo proszę o wasze opinie na temat pomp ciepła firmy DARPIN (http://darpin.pl) Pompa o mocy 8,0kW kosztuje „tylko” 3.380,00 EURO netto (niecałe 14.000 PLN). Co prawda ma tylko niewielki zbiornik 150L. Ale za te pieniądze? Chciał bym pompę bez zbiornika, ale Darpin robi takie pompy od mocy 12kW. Czekam na wasze komentarze.
 5. Kuchnia jest otwarta na salon (jest oddzielona barkiem). Od razu obok są drzwi na taras. Te można otworzyć i będzie taki przeciąg, że wszystko się wywietrzy w sekundę? A co w sypialniach czy pomieszczeniach gospodarczych?
 6. Zastanawiam się nad sensownością okien otwieranych przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej. 1. Rekuperator montuje się dla tego, aby nie otwierać okna. 2. Opary z kuchni usuwa okap (układ otwarty) lub pochłaniać (układ zamknięty). 3. Okna stałe są tańsze i mają lepszy współczynnik przenikania ciepła niż okna otwieralne. Z powyższego wynika brak sensu stosowania okien otwieranych w domach z wentylacją mechaniczną. Oczywiście tylko na parterze, bo na piętrze okno otwierane zdecydowanie ułatwia proces mycia. Jakie są wasze opinię, doświadczenia i rozwiązania?
 7. Jak dla mnie, rozwiązanie z rysunku jest niezbyt mądre. „szlichta betonowa” ma bezpośredni kontakt z ścianą fundamentową (czerwona cegła). To powoduje ominięcie izolacji termicznej i potężny mostek termiczny. Ogrzewaniem podłogowym będziesz wtedy grzał głównie wypełnienie fundamentu (żwir i piasek). Ale to tylko moje skromne zdanie.
 8. Witam, - Czy ktoś użytkuję dach z izolacją refleksyjną? - Ma ten sposób izolacji rzeczywiście takie rewelacyjne parametry, jak piszą ulotki reklamowe? (tak jak na przykład http://www.onduline.com.pl/ulotki/onduterm.pdf) - Jak poprawnie wykonać taki dach? Lepiej dać folię refleksyjną na krowie czy pod krokwie? - Trzeba dodawać izolację z wełny czy styropianu? Z góry dziękuję za praktyczne wskazówki i informację.
 9. Witam, czy ktoś z was ma doświadczenia w użytkowaniu rekuperatora z glikolowym gruntowym wymiennikiem ciepła? Takim jak Comfofond-L300 (600). Można podłączyć ten wymiennik do pętli od pompy ciepła? Jest konieczne wykonanie oddzielnej pętli? Dziękuję za informację. Szczepan
 10. Witam wszystkich, Bardzo proszę o komentarze i/lub doświadczenia z profilowanymi płytami styropianowymi TH7 firmy Thermodom (http://www.thermodom.pl). Planuję płyty TH7 na krokwie (12,5cm) + płyty styropianowe pomiędzy krokwie (18,0cm). Łączna grubość izolacji wtedy wynosić będzie 30,5cm. W domu będzie wentylacja mechaniczna. Dach dwuspadowy.
 11. RafalT88: Dziękuję za informację. Jest to wielka różnica. Silikaty mają współczynnik przewodzenie około 60 W/mK i te bloczki 0,22 W/mK. To jest już bardzo duża różnica. T. Brzęczkowski: Pan ma dużą wiedzę na różne tematy. Czy pan wie jakimś rozwiązaniu niż ISOMUR? Jestem w pełni świadom, że przepływ ciepła jest od wartości wyższej do niższej i tego że wilgotny materiał gorzej izoluje. Każdy z nas przecież wie, że wilgotne rękawice nikogo nie zagrzeją.
 12. Dom będzie miał 200 m2 powierzchni ogrzewanej 100% podłogówką. Jeżeli pompa ma pracować w znikomym czasie, to po co ją zakładać? Za te pieniądze można na „znikomy czas” zapewnić źródło ciepła na wiele lat.
 13. Witam, Jest sens zakładać kominek z płaszczem wodnym, jeżeli planuję pompę ciepła? Pozdrawiam, Szczepan
 14. Witam, Jestem na etapie stanu "0". Ściany fundamentowe z bloczków betonowych izolowane 15cm styropianu Termoorganika Dach i Podłoga Platinum. Planuje budować z silikatów i izolować styropianem 20cm Termoorganika Ściana Platinum na zewnątrz. Budowa jest realizowana we Wielkopolsce. Teraz szukam informację jak zmniejszyć straty ciepła przez mostek termiczny "ściana nośna-fundament". Silikaty nie izolują termicznie i dla tego myślałem o położeniu jednej warstwy bloczków z keramzytobetonu i pomiędzy ułożyć izolację termiczną. Dalej już bloczki silikatowe. Silikat wybrałem ze
×
×
 • Utwórz nowe...