Skocz do zawartości

Ocieplenie domu


Recommended Posts

Napisano
Cytat

mam w domu włożony styropian między pustaki. Czy mogę ocieplić te ściany z zewnątrz, styropianem 5 cm ?
Proszę o poradę icon_wink.gif



Proszę opisać z czego i jak zbudowana jest ściana !

Ja nie polecam 5 cm styropianu z zewnątrz na ścianie trójwarstwowej .
Napisano
ściany zbudowane są z zewnątrz 12 cm pustak pianowy. W środku pustak pianowy 25 cm, między 12-25 jest włożony styropian 3. Pustaki połączone są drutem jest tak zwany PUSTY MUR. Czy mogę w tej chwili ocieploić z zewnątrz następnym styropianem ?
Napisano
Cytat

ściany zbudowane są z zewnątrz 12 cm pustak pianowy. W środku pustak pianowy 25 cm, między 12-25 jest włożony styropian 3. Pustaki połączone są drutem jest tak zwany PUSTY MUR. Czy mogę w tej chwili ocieploić z zewnątrz następnym styropianem ?




Żeby ocieplić taki mur trzeba :

Albo rozebrać tę 12 cm ścianę osłonową z suporeksu wyciąć kotwy . Następnie przyklejać warstwowo jeden styropian na drugi można wtedy zastosować dodatkowo nawet te 5 cm styropianu do tego, który jest i zakotwić na kolki .Suporeks z rozbiórki można wykorzystać do budowy np.garażu .

Albo zastosować warstwę 12 cm styropianu na mur istniejący bez rozbierania ,ze względu na wkraplanie się wody za styropianem o mniejszej grubości co spowoduje wilgoć i grzyb w ścianie 12 cm osłonowej z suporeksu bez możliwości osuszenia jej w okresie letnim.

Napisano
Czy szcczelina powietrzna w istniejącej ścianie jest wentylowana, czy też to zamknięta "pustka powietrzna" dla poprawienia izolacyjności cieplnej?
Ja bym dał ocieplenie 10-12 cm na istniejącą ścianę, grubsze dlatego, że różnica w kosztach materiału jest znikoma, najwięcej kosztuje wykończenie tej ściany. Wykraplania wilgoci bym się nie bał, o ile wentylacja w domu jest prawidłowa.
Napisano
Cytat

Czy szcczelina powietrzna w istniejącej ścianie jest wentylowana, czy też to zamknięta "pustka powietrzna" dla poprawienia izolacyjności cieplnej?
Ja bym dał ocieplenie 10-12 cm na istniejącą ścianę, grubsze dlatego, że różnica w kosztach materiału jest znikoma, najwięcej kosztuje wykończenie tej ściany. Wykraplania wilgoci bym się nie bał, o ile wentylacja w domu jest prawidłowa.




Dziękuję Bardzo za porady

ZAMYKAM TEMAT icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Podobno nawet faza księżyca miała znaczenie, ale jakie, to sam z ciekawości chciałbym się dowiedzieć. Nasze krokwie są z poszczególnych klocków, czyli nie tak jak teraz, że tnie się z jednego grubego na kilka krokwi, tylko nasze są po prostu cienkie z oflisem, są takie co mają niewięcej niż 10cm średnicy, a mimo to dachówkę betonową przez jakieś 60 lat utrzymały. Po zamontowaniu okna dachowego musiałem podciąć dosłownie 1-2cm na długość pół metra, bo płyta GK by nie weszła. I tak sobie myślę, 5 minut roboty. Cieliśmy te 3 krokwie chyba z 3 godziny i jeden łańcuch musieliśmy wymienić na świeżo zaostrzony, bo nie brał już w ogóle. Te krokwie dokończyły mi tą piłę, która za swojego żywota ścięła chyba z 50 kubików. Sprzęgło się rozleciało. Poskładałem, ale na następny raz przy gałęziach już był amen. Jak teraz wkręcałem haki pod płyty, to wkrętarkę trzeba było mocno trzymać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Na marginesie wspomnę, że kiedyś drzewo na budowę było ścinane wyłącznie w zimie, inaczej mówiąc w okresie kiedy ustawało krążenie soków wewnątrz drzewa. I tylko takie drewno było używane. Oczywiście, dzisiaj tej zasady nikt nie przestrzega, ale jeśli ktoś będzie to czytał i przygotowywał się do budowy, to polecam o tym pamiętać. Stolarze i cieśle mówili, ze drewno zimowe ma lepszą jakość niż to z okresu wegetacji. 
    • Ścięte drzewa z lasu doczekały się swojej kolejki w tartaku. Przyszła pora na ich obróbkę i transport na budowę. Drzewo jest dość świeże, mokre i ciężkie więc trzeba je przygotować i równo ułożyć na działce. Poświęciliśmy temu prawie tydzień czasu. Korowania było co nie miara - zobaczcie sami!  
    • Daj więcej izolacji pod rurkami podłogówki, a jeśli nie ma możliwości - zaizoluj strop od dołu... przynajmniej pod samą łazienką... Są takie możliwości...   Dołóż na zewnątrz z 15 cm styropianu - przynajmniej w okolicach łazienki, jak nie masz funduszy na całą ścianę...   Jak zrobisz rurki co 10 cm - będzie      Pomyśl, dlaczego tak wychodzi...   Tam jest chyba jednym z parametrów moc grzewcza podłogówki - BARDZO istotny parametr...      
    • Zeby dobrze grzalo . Lazienka jest nad nie ogrzewana piwnica, jedna ze scian od strony zachodniej z ktorej zawsze wieje. Te kalkulatory obliczaja ile rurek jest potrzebne na wskazana powierzchnie czy ile wejdzie przy okreslonym rozstawie ??? Pytam bo kiedy wybiore rozstaw 10 cm to mam wynik 18 m rurek natomiat przy rozstawie 15 cm mam wynik 13 m rurek.   Bede mial 1 petle zasilana z ogrzewania miejskiego na zaworze RLT. Zamiast kaloryfera Co mam wpisac w polu ??    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...