Skocz do zawartości

coulignon

Uczestnik
  • Posty

    76
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez coulignon

  1. Jak powiedziała moja koleżanka, robiąc przy tym wyuzdane miny, lepiej gdy wałek jest przystrzyżony :-)
  2. Stanisławie, Zapraszam serdecznie i dzięki! Co do innych rzeczy: Farba jest ale trzeba jakoś ją położyć na ścianę. Jeden z moich Klientów sprezentował mi kiedyś wałek malarski kanadyjskiej firmy Dynamic. Podczas testów farb dość dużo malujemy i tylko tym wałkiem malowało się bez problemu. W związku z tym postanowiłem te narzędzia dorzucić do oferty. Kilka cech które je odróżniają: Jakość włosia - miękkie i doskonale chłonie i oddaje farbę Kształt wałka: To sfazowanie jest kluczowe. Dlaczego? Przy normalnych wałkach po ich dociśnięciu do ściany, boczne, długie włókna nie mieszczą się w obrębie wałka, wystają na bok i podczas obrotu wałka "tłuką się " o ścianę zostawiając szlaczki. W ten sposób na scianie dokładnie widać każde przejście wałka. Przy wałkach Dynamic takich problemów po prostu nie ma. Dlatego tez trafiły do oferty. Zapraszam! http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38096764
  3. Cześć, Jakiś czas temu porzuciłem etat w firmie chemicznej o wziąłem się za produkcje chemii budowlanej. Wiekszość to wyroby bardzo specjalistyczne ale jest parę ciekawych propozycji dla Was. No to zaczynamy: Farba stworzona do pierwszego malowanie wewnątrz budynków. Nadaje się na wszelkiego rodzaju podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, surowy beton, płyty gipsowo-kartonowe. Pierwsze malowanie ma ogromne znaczenie dla wyglądu powierzchni. FORSTE wyrównuje chłonność podłoża nadając mu ciepły, biały kolor. Jeśli taki był plan to właśnie skończyłeś pracę. Jeśli chcesz mieć inny kolor potraktuj FORSTE jako podkład. Dlaczego podkład jest ważny przeczytasz na naszej stronie internetowej: www.chems.pl Jak bardzo cenisz swój czas? Ile razy zdarzyło Ci się kupić farbę którą musisz malować dwa lub trzy razy żeby uzyskać zadowalający efekt? Czy wiesz że farbą Forste przemalujesz ciemną ścianę na biały kolor malując tylko raz? Poza nielicznymi przypadkami farba nie wymaga wcześniejszego gruntowania podłoża. Dlaczego? My także cenimy Twój czas. Spieszysz się? Nasza farba tworzy specjalnie rozszczelniona powłokę. Dzięki temu masz pewność że wilgoć która pozostała po poprzednich operacjach będzie mogła swobodnie odparować. Gdzie kupić? Na stronie http://chems.pl jest lista dystrybutorów. Krótka. Dlatego wygodniej i szybciej kupisz tutaj: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38096764 Wysyłka jednego kubełka nie stanowi problemu! Farba następnego dna dojedzie prosto na budowę. Zapraszam!!!
  4. uprasza się o dopisane mnie i Konkubiny wraz z dwójką Młodych. Na sobotę bez noclegu.
  5. Ja to chciałem złożyć pozdziekowania jednej Koleżance za wydekoltowany dekolt. Jeśli ktoś miałby zdjęcie.....
  6. Ja atk tylko kretyńsko sie zapytam - jak juz Ci sie miejsce do mieszkania znudzi albo postanowisz przenieśc sie do innego miasta to komu sprzedasz tą chałupkę?
  7. jak kiedyś szukałem to znalazłem tylko tutaj: www.pianki.waw.pl Był też jesz koelner ale mieli zaporowa cenę.
  8. taka mała ciekawostka pt JAK SPAPRAĆ PŁYTĘ FUNDAMENTOWĄ. http://www.katalogprojektow.pl/artykuly_pl...owa.php#pasywny Zdaje się że gorzej nie dało sie już tego zaprojektować pod każdym względem. Rozmawiałem kiedyś z Panem Pomysłodawcą całości - pochwalił się jeszcze że jakaś niebotyczna ilość stali na to poszła.
  9. taka mała ciekawostka: odpaliłem na poł minuty szufelkę i przez zamkniete drzwiczki kominka zaczęło wyciagać dym. Kominek był w trakcie rozpalania się a szufelka jest tuz przy kominku - pewnie dlatego. No i domek w miarę szczelny. Wot technika jak mawiają Rosjanie.
  10. Grzejniki i RBetka (ta moja) sprzedane. Zostały schody i RB w warszawie.
  11. Starałem sie "być bardziej" niż TB. Ale to trudne jest.
  12. Rozumiem że masz odkurzacz centralny, codziennie odkurzasz dywany w swoim mieszkaniu, zamiatasz do szufelki piasek i jesteś cholernie niezadowolony bo jest niewygodnie. Bo wiesz, "montować" to nie to samo co "używać" Ja w każdym razie nie zamienię centralnego na żaden, najbardziej cudowny, (na kółkach, na batarię, przypiety na pasku, noszony na plecach) zwykły "zakurzacz". A wiem bardziej od ciebie bo nie dość że go montowałem to jeszcze go używam.
  13. Nie chciałbym psuć takiego pieknego ogłoszenia ale określanie mianem "energoszczędnego" budynku z 15 cm styropianu i 25 cm wełny w dachu to jakaś kpina. Te grubości izolacji są zupełnie przciętne i raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie robi mniej. Odniesienie sie do norm budowlanych jest nieporozumieniem - normy te są tak złe (współczynnki przenikania) że raczej gorzej wybudować sie nie da.
  14. układając izolację na płycie (czyli patrząc od spodu: podbudowa, płyta, izolacja, wylewka) pozbywamy się kilku podstawowych zalet płyty fundamentowej "typu Legallet" (obojetnie czy z funkcją grzania czy nie): 1. eliminacja mostka cieplnego do gruntu 2. Poziom zero wykanany na gotowo (płyta jest posadzką) Wiec jeśli nie ma innych wskazań (nosność gruntu) to budowa takiej płyty jest bezcelowa pod każdym wzgledem: ekonomicznym, cieplnym, prostoty wykonania itd. Dużo sensowniejsza jest płyta z izolacją od spodu, być może nieznacznie drozsza jeśli użyjemy styroduru, ale mozna to zrobić bez rujnowania sensu ekonomicznego przedsięwziecia. Temat płyty rozpracowoyawłem dogłebnie 3 lata temu. Od tamtego czasu wiele sie nie zmieniło. W większości przypadków jest to dalej najtańszy i najlepszy sposób fundamentowania.
  15. Obejrzeć a jakze mozna, telofon masz więc mozemy sie umówić u mnie lub u Ciebie. Mocowanie: najpierw do sciany przykręcamy wieszak a potem na nim wieszamy grzejnik. Oczywiście wszystko w komplecie.
  16. No co Ty.... Jam jest wierny prądowi. Te grzejniki były pod antresolą a tam konwektory niezbyt sie sprawdziły - całe ciepłe powietrze szło do góry. I zmieniłem je na promienniki. W reszcie domu pozostały konwektory.
  17. Myslę że ma rację. Ja to liczyłem na przykładzie swojego projektu i wyszło mi że te wielkości izolacji i ogzrewanie elektryczne (nie mam gazu na działce) wyjdą taniej w budowie i eksploatacji niz "tradycyjny" czytaj słabo ocieplony dom z instalacją co i kotłem / pompą ciepła. Tylko że WM robiłm sam więc jej koszt to ok 7000 zł. Będziesz miał już wybrany projekt to zrób sobie obliczenia w OZC. Jedyna uwaga- wydaje mi sie że OZC zbyt optymistycznie liczy zyski słoneczne. Drugi raz nie robiłbym taki wielkich okien od południa.
  18. Szczególnie Ep mówi duzo o ew kosztach ogrzewania. Ufff.... A co do trudnosci przy wyliczaniu Ek to raczy Pan sie myslić. Jest to prosta sprawa. Oczywiście jeśl korzystamy z programów (np darmowy OZC) a nie robimy to na piechotę. Pozdrowienia od inżyniera nie-budownictwa.
  19. Po co nizej? 30 kwh/m2/rok pomnozone przez 127 m2 powierzchni daje 3810 Kwh. to jest dobry wynik - przemnóz to sobie przez rózne ceny nosników. Dla takich wartosci raczej nie ma sensu robic wyszukanej instalacji co. Niecentralne bedzie tańsze. Tu muszę sie zgodzic z TB. Sam zresztą doszedłem do takich saamych wniosków jak on. Natomiast nie odj....ło mi kwestii "izoluj i indoktrynuj". Mam na ściane 25 cm styro, 30 cm wełny o podwyższonej lambdzie w dachu, 20 cm styro pod płyta fundamentową. Wynik za tą zimę (temp spadała do - 29 stC) to 5300 kwh. + 1 m3 drewna Parę rzeczy do poprawienia (brak wiatrołapu, nieszczelne okno). Panie JBZ - to nie jest wiedza tajemna - to są dość proste rzeczy. Odnosze wrażenie ze usiłuje Pan za wszelką ceną zaciemnić obraz całości chyba w celu promowania sprzedaży swojej usługi optymalizacji. W sposób nachalny - prawie jak TB.
  20. Czy ja wiem? Dom energoszczędny zwykle okana ma montowane w warstwie ocieplenia. U mnie takiego efektu nie ma nawet przy małym okienku w łazience (40x40cm). A styropianu jest 25 cm
  21. Pytałem Brzęczkowskiego o szczególy techniczne ocieplenia od wewnątrz. Po 2 tygodniach jałowej dyskusji i rzucania ogólnikami przyznał że o szczegółach nie ma pojecia gdyż on się zajmuje wentylacją i ogrzewaniem elektrycznym. A to mityczni projektanci zajmują sie izolacją. Więc nie spodziewaj się jakiejś porady w tym temacie od TB
  22. Nie kommbinuj tylko zrób tak jak pisał Adam, jeśli dziura ma 60 na 90 cm czyli 5400 cm2 Bufor wazy 1200 kg czyli nacisk na 1 cm 2 wynosi 0,22 kg/cm2 Teraz mały test: Stań na rurze kanalizacyjnej. Powierzchnia nacisku buta to około 100 cm2 ważysz ze 100kg? Jeśli tak to wywierałeś nacisk 1kg/cm2. czyl tak ze 5 razy więcej niz bufor. Teraz oceń jak miewa się rura.
  23. Tak jak pisałem wcześniej kolega TB jest mitomanem. Jest to normalna jednostka chorobowa. Ale drodzy współpisacze forumowi my mamy ważkie zadanie. Otóż jesteśmy taką swoistą grupą terapeutyczną dla TB. To dzieki Nam TB nie ćwiartuje zwłok w piwnicy. To dzieki nam rzuca lotkami do tarczy a nie związanego użytkownika energozernego domu. Jam jest gotów trwac przy tej roli. Takie małe pytanko do TB: rachunek za światło w czerwcu wyniesie 150 zł (3 i pół osoby w domu). Telewizora i klimatyzacji brak. Czy jakbym trochę zaizolował od środka do w lipcu rachunek będzie mniejszy??
  24. OCh i Tomaszek cudownie zamilkł po wypowiedzi Bajbagi. Taka taktyka: przyparty do muru tchórzliwie ucieka z tematu i odradza sie 3 strony później lub w innym temacie licząc że inni zapomnieli. Padały rózne określenia pod jego adresem, ja mam tylko jedno które wyjaśnia wszystko: mitoman. Mitomania jest zjawiskiem bardzo starym więc TB nie wnosi do niego nic interesującego.
  25. Jak pan TB robi wentylację to substancje szkodliwe są pochłaniane przez jego autorytet. I nie ma co badać. Pytanie niezasadne.
×
×
  • Utwórz nowe...