Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

misiekfisiek82

Uczestnik
 • Posty

  54
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez misiekfisiek82

 1. Elfir - dziękuję. To chyba najlepsze rozwiązanie. A w temacie konserwacji paneli ogrodzeniowych ktoś coś podpowie?
 2. Witajcie, pora pomyśleć o obsadzeniu działki roślinnością dookoła, aby powoli rosła. Ziemia jest piaszczysta, co ogranicza wybór roślin, ale najwyraźniej jest bardzo lubiana przez dęby - cała działka była pokryta samosiejkami dębu. Poczytałem trochę i znalazłem roślinki, które powinny się w miarę odnaleźć w tych warunkach: - świerk srebrny - berberys thunberga (są różne odmiany i kolory) - bez (już jest na działce więc chyba gleba mu odpowiada) - ałycza mirabelka Myślałem też o rokitniku, ale podobno to dość wolno rosnący krzew. Ewentualnie można go
 3. Netflix spoko. Osobiście czekam tylko do września na koniec terminowej umowy z upc i zostanę tylko z netflix. Z tv i tak już dawno się nie korzysta. Co ciekawe netflix oficjalnie powiedział, że nie ma nic przeciwko rodzinnemu korzystaniu z pakietu (tj. np. jedna osoba kupuje pakiet i płaci za 4 urządzenia a w praktyce korzystają dwie czy trzy rodziny, które już się między sobą rozliczają). Jedyna wada takiego rozwiązania to możliwość podglądania co inni oglądali na swoim profilu Wysłane z telefonu.
 4. Kurnik to nie jest wielki obowiązek, ale tam gdzie kury tam trawa nie urośnie. Możesz im wydzielić kawałek ogrodu i obsadzić to np. drzewkami owocowymi. Wysłane z telefonu.
 5. Wierzba ładna, ale sprzątanie tych liści na jesień to pewnie niezła jazda. Wysłane z telefonu.
 6. No pewnie. Poproś tylko w szkółce żeby przyczepili karteczki z jakąś obcojęzyczną nazwą. Np. jałowiec green arrow Wysłane z telefonu.
 7. Też interesowałem się krzaczorami żeby osłonić się od sąsiadów i z tego co pamiętam zywotnik zachodni przyrasta dość szybko i rośnie właśnie na ok. 5 metrów. Do tego jest w miarę odporny na mróz. Ładny jest też świerk serbski, ale on rośnie aż na 20 metrów. Pytanie czy da się ten wzrost zahamować. Jak sarna ogryza iglaka to przestaje rosnąć. Może da się odciąć końcówkę i zastosować ten sam mechanizm? [emoji3] Wysłane z telefonu.
 8. Do gotowca musisz jeszcze doliczyć koszty adaptacji więc różnica będzie niewielka. Poza tym nie znajdziesz gotowca idealnie dopasowanego do tak specyficznych wymagań. Jak chcesz żeby ktoś Ci szukał projektu to polecam kontakt z jakimś biurem pośrednictwa. Oni z tego żyją. Wysłane z telefonu.
 9. Taczką, kosiarką, wertykulatorem, motocyklem, rowerem, hulajnogą, deskorolką.. mnóstwo możliwości A tak serio to rozważyłbym zostawienie z jednej strony ze 2,5 - 3 metra żeby można było przedostać się na tył działki. Wysłane z telefonu.
 10. Nie, bez okien na sąsiadów i bez drzwi. Wystarczy 1,5 metra od granicy. Wysłane z telefonu.
 11. Przejdź się najpierw do urzędu i zapytaj czy jest plan zagospodarowania, a jeśli nie ma to jakie są szanse, że ktoś Ci wyda WZZiT Wysłane z telefonu.
 12. 6 metrów jeśli będzie miał luksfery zamiast okien. No i ja mu tylko pokazuję gdzie szukać projektów- nie twierdze, że da się je zrealizować. Przy działkach poniżej 16 metrów szerokości są jakieś mniejsze obostrzenia jeśli chodzi o odległość. Wysłane z telefonu.
 13. Na forum trafiłeś a po pośrednika nie? Tutaj widzę 10 projektow: https://www.archon.pl/szukanie-szczegolowe/wyniki?utf8=%E2%9C%93&s%5Bbt%5D%5B%5D=1&s%5Bbt%5D%5B%5D=&s%5Bhaf%5D=60&s%5Bhat%5D=90&s%5Bpsx%5D=12&s%5Bpsy%5D= Wysłane z telefonu.
 14. Czy są jakieś gatunki traw bardziej odporne na pędraki chrząszcza majowego? Czy w tym przypadku długość korzenia ma jakieś znaczenie? Wysłane z telefonu.
 15. Osobny kibelek to podstawa. Wysłane z telefonu.
 16. Za krótki ten artykuł. Przydałoby się jeszcze info jak odnawiać to drewno na elewacji i jaki to koszt. Wysłane z telefonu.
 17. To chyba przesądza sprawę. http://oprawiebudowlanym.pl/2015/10/wolno-stojacy-co-oznacza-to-pojecie.html Wysłane z telefonu.
 18. Mozna sie z tym zgodzic. Kompostownik podchodzi pod utrzymanie porządku. A obiektów małej architektury nie dotyczą ograniczenia w zakresie umiejscawiania na działce? Skojarzyło mi się z tym, że w dalszej czesci ten sam przepis mówi o kompostownikach, tylko większej pojemności >10m3 Wysłane z telefonu.
 19. Jest zapis, że oba budynki są wolnostojące. Wysłane z telefonu.
 20. Tak. Wielkości są maksymalne. Wysłane z telefonu.
 21. Cześć Marcin! Obawiam się, że masz rację i rzecz jest mocno zależna od indywidualnej interpretacji.
 22. Obiekt małej architektury to zgodnie z art 3 prawa budowlanego ... obiekt budowlany. Kompostownik jest obiektem budowlanym?
 23. Moim zdaniem zastosowanie będzie mieć tu Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1422) § 36 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej: 1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 1
 24. Dostałem warunki zabudowy na dom jednorodzinny 13 metrów szerokości frontowej elewacji i budynek gospodarczy z częścią garażową 6 metrów elewacji frontowej. Czy możliwe jest na tej podstawie pobudowanie domu (12m elewacji frontowej) i garażu (4,5m elewacji frontowej) przytulonych do siebie bokami? Czy wówczas będzie to jeden budynek o szerokości 16,5m elewacji frontowej czy dwa osobne? Wysłane z telefonu.
 25. A to widziałaś? https://muratordom.pl/porady-ekspertow/budowa-kurnika-czy-sa-przepisy-aa-Qpn5-RwVF-nwKB.html Gorzej jest z kompostownikiem bo wymagane jest 7,5 od granicy działki i 15 od zabudowań. Wychodzi trochę na środku działki. Może przytulić go do kurnika? Wysłane z telefonu.
×
×
 • Utwórz nowe...