
Slav.
Uczestnik-
Posty
251 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
Dni najlepszy
2
Slav. last won the day on sierpnia 29 2013
Slav. had the most liked content!
Reputacja
8 NeutralnyO Slav.
-
Ranga
Bywa
-
Te same płytki na ekspozycji/ strona producenta, FB - gdzie ludzie dzielą się zdjęciami z wykończeniem kuchni/łazienki, na filmach YT - gdzie fachowcy pokazują swoje prace itp. udało się ładnie położyć na małej fudze. Ekspozycja to reklama producenta, ale prywatne kuchnie to już żaden chwyt marketingowy. Przed zakupem mogłem zobaczyć tylko ekspozycje producenta. Decydując się na zakup, musiałem uiścić pełną kwotę i czekać kilka dni na zamówiony towar. Przykład.
-
Może niejasno wyraziłem się w pierwszym poście. Sprzedawca nie zaproponował nic oprócz napisania reklamacji do producenta. Producent rozpatrzył reklamacje, powołał się na PN i jej nie uwzględnił. To producent zaproponował zwrot zakupionego towaru do swojego magazynu - nie do sklepu. Ja zamawiałem w sklepie, w sklepie również zostawiałem pieniądze. Nie rozumiem dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z racji wysyłki ( magazyn producenta oddalony jest kilkaset kilometrów od mojego domu, a sklep około 5km). Glazurnik /płytkarz ułożył 6 płytek i wstrzymał się od dalszej pracy. Nor
-
Idąc dalej. Znalazłem taki artykuł: "Norma, która rządzi płytkami PN-EN 14411" Dzięki tej normie wiemy, że różnice w długości boków płytek, w ramach jednej paczki mogą wynosić do 0,5% długości boku (czyli, np. 2 mm dla płytki 40×40 cm). Wiemy również, że płytka nie musi być całkiem płaska, może mieć nieco krzywą powierzchnię. Tutaj norma też mówi o 0,5% długości brzegu lub długości przekątnej (w zależności jak przebiega krzywizna). I wszystko, co nie przekroczy tej granicy mieści się w normie. W normie jest ujęta również jeszcze jedna, ciekawa informacja, na która mało k
-
Witam Chciałbym poradzić się w sprawie sytuacji, w której się znalazłem Jakiś czas temu zakupiłem płytki ceramiczne I gatunek, o wymiarach 9.8 x 19.8 cm tzw cegiełka. Przy układaniu okazało się, że płytki nie trzymają kątów i odchyły są do 2- 2,5mm., ja chciałem zastosować tu fugę 1mm. Udałem się do sklepu i złożyłem reklamacje. Reklamacje odrzucono powołując się na PN EN-14411. "Wymagania wg normy PN-EN 14411...zakładają między innymi dopuszczalne max. odchylenie naroży od kąta prostego do wymiaru roboczego +/-0,5% (+/-2mm)". Poinformowano mnie również, że n
-
Wszystko zależy od zakresu prac. Jeżeli hobbystycznie to wystarczy Ci walizkowy zestaw kluczy np: Proxxon. Zdecydowanie polecam Kuźnie ( klucze,imadło,młotki itp) dla amatora i profesjonalisty. Elektronarzędzia - też ma znaczenie czy amatorsko czy to "grubszych" prac. Ja korzystałem z Makity,Boscha oraz z Ferma, były wykorzystywane w codziennej pracy przy samochodach. Nie polecam tanich narzędzi.
-
U moich teściów dość często powtarza się taka sytuacja - co jakiś czas żarówka strzela. Dom posiada starą instalacje,elektryk robił pomiary i jest delikatnie wyższe napięcie - czy to nie ma znaczenia?
-
Mam dwie sztychówki Fiskarsa i Romanika. Obie są godne polecenia - dodatkowy + dla Romanika za rękojeść.
-
Dziękuje za zainteresowanie się moim pytaniem,ale powtarzam - nie jestem autorem tego tematu,zdjęcia nie przedstawiają mojej sytuacji itp. Podpiąłem się tylko z pytaniem Zamówiłem okna w wybranej przez siebie firmie, okna+ montaż. Dopóki nie posiadam potrzebnej wiedzy nie mam możliwości weryfikowania czy okna są dobrze czy źle montowane. Moje obawy są skierowane w dolne części drzwi balkonowych. Zakładam,że szczeliny będą mieściły się w normie. Fundament(poziom zero) następnie klocki podporowe ? czy jakaś listwa,podstawa okna ? - jak to powinno prawidłowo wyglądać ?
-
Miałem na myśli próbę zamontowania drewnianych żaluzji sposobem z rolet.
-
Rolety dostępne w sprzedaży są montowane bez konieczności robienia dziur, mają plastykowe uchwyty które są nakładane na okno, ewentualnie opcja z przyklejeniem.