Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Slav.

Uczestnik
 • Posty

  251
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Slav. last won the day on sierpnia 29 2013

Slav. had the most liked content!

Reputacja

8 Neutralny

O Slav.

 • Ranga
  Bywa
 1. Te same płytki na ekspozycji/ strona producenta, FB - gdzie ludzie dzielą się zdjęciami z wykończeniem kuchni/łazienki, na filmach YT - gdzie fachowcy pokazują swoje prace itp. udało się ładnie położyć na małej fudze. Ekspozycja to reklama producenta, ale prywatne kuchnie to już żaden chwyt marketingowy. Przed zakupem mogłem zobaczyć tylko ekspozycje producenta. Decydując się na zakup, musiałem uiścić pełną kwotę i czekać kilka dni na zamówiony towar. Przykład.
 2. Może niejasno wyraziłem się w pierwszym poście. Sprzedawca nie zaproponował nic oprócz napisania reklamacji do producenta. Producent rozpatrzył reklamacje, powołał się na PN i jej nie uwzględnił. To producent zaproponował zwrot zakupionego towaru do swojego magazynu - nie do sklepu. Ja zamawiałem w sklepie, w sklepie również zostawiałem pieniądze. Nie rozumiem dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z racji wysyłki ( magazyn producenta oddalony jest kilkaset kilometrów od mojego domu, a sklep około 5km). Glazurnik /płytkarz ułożył 6 płytek i wstrzymał się od dalszej pracy. Nor
 3. Idąc dalej. Znalazłem taki artykuł: "Norma, która rządzi płytkami PN-EN 14411" Dzięki tej normie wiemy, że różnice w długości boków płytek, w ramach jednej paczki mogą wynosić do 0,5% długości boku (czyli, np. 2 mm dla płytki 40×40 cm). Wiemy również, że płytka nie musi być całkiem płaska, może mieć nieco krzywą powierzchnię. Tutaj norma też mówi o 0,5% długości brzegu lub długości przekątnej (w zależności jak przebiega krzywizna). I wszystko, co nie przekroczy tej granicy mieści się w normie. W normie jest ujęta również jeszcze jedna, ciekawa informacja, na która mało k
 4. Witam Chciałbym poradzić się w sprawie sytuacji, w której się znalazłem Jakiś czas temu zakupiłem płytki ceramiczne I gatunek, o wymiarach 9.8 x 19.8 cm tzw cegiełka. Przy układaniu okazało się, że płytki nie trzymają kątów i odchyły są do 2- 2,5mm., ja chciałem zastosować tu fugę 1mm. Udałem się do sklepu i złożyłem reklamacje. Reklamacje odrzucono powołując się na PN EN-14411. "Wymagania wg normy PN-EN 14411...zakładają między innymi dopuszczalne max. odchylenie naroży od kąta prostego do wymiaru roboczego +/-0,5% (+/-2mm)". Poinformowano mnie również, że n
 5. Wszystko zależy od zakresu prac. Jeżeli hobbystycznie to wystarczy Ci walizkowy zestaw kluczy np: Proxxon. Zdecydowanie polecam Kuźnie ( klucze,imadło,młotki itp) dla amatora i profesjonalisty. Elektronarzędzia - też ma znaczenie czy amatorsko czy to "grubszych" prac. Ja korzystałem z Makity,Boscha oraz z Ferma, były wykorzystywane w codziennej pracy przy samochodach. Nie polecam tanich narzędzi.
 6. U moich teściów dość często powtarza się taka sytuacja - co jakiś czas żarówka strzela. Dom posiada starą instalacje,elektryk robił pomiary i jest delikatnie wyższe napięcie - czy to nie ma znaczenia?
 7. Manual się nie otwiera - u mnie w zeszłym tygodniu już zamontowali okna,ale zapewne będą jeszcze inni,którzy zechcą skorzystać z cennych informacji. Czy wrażenie tyczy się mojej sytuacji i porównywania go z problemem autora tematu ?
 8. Mam dwie sztychówki Fiskarsa i Romanika. Obie są godne polecenia - dodatkowy + dla Romanika za rękojeść.
 9. U mnie jest glina. Słupki mam wkopane na 80-60 cm,fundament pod siatkę 40 cm w głąb ziemi. Ogrodzenie ma już 8 lat i nic złego się nie dzieje.
 10. Dziękuje za zainteresowanie się moim pytaniem,ale powtarzam - nie jestem autorem tego tematu,zdjęcia nie przedstawiają mojej sytuacji itp. Podpiąłem się tylko z pytaniem Zamówiłem okna w wybranej przez siebie firmie, okna+ montaż. Dopóki nie posiadam potrzebnej wiedzy nie mam możliwości weryfikowania czy okna są dobrze czy źle montowane. Moje obawy są skierowane w dolne części drzwi balkonowych. Zakładam,że szczeliny będą mieściły się w normie. Fundament(poziom zero) następnie klocki podporowe ? czy jakaś listwa,podstawa okna ? - jak to powinno prawidłowo wyglądać ?
 11. Zapewne coś znajdę , pod koniec tygodnia mają mi wstawiać okna,chciałem zdobyć trochę przydatnych informacji,bo to co widziałem w terenie trochę mnie przeraziło - odnośnie montażu. Wysłałem prywatną wiadomość do "Budvar", przeczytana ale bez odzewu. Dziękuje za instrukcje.
 12. Tak się głośno zastanawiam,w jakim celu promuje się takich userów jako "profesionalistów"
 13. Miałem na myśli próbę zamontowania drewnianych żaluzji sposobem z rolet.
 14. Zapewne dużo cennych informacji można tam będzie uzyskać, ale dla mnie to drugi koniec Polski. Liczę,że jakiś praktyk podzieli się wiedzą na forum.
 15. Rolety dostępne w sprzedaży są montowane bez konieczności robienia dziur, mają plastykowe uchwyty które są nakładane na okno, ewentualnie opcja z przyklejeniem.
×
×
 • Utwórz nowe...