Skocz do zawartości

bajcik

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

bajcik's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Łoooo, PeZeeecie, chwilę twój dziennik zostawić i ile treści do nadrabiania! Jak oceniasz swój blat deskowo-poszalunkowy? Warto kopiować rozwiązanie? Wygląda stylowo, ale chyba roboty kupa.
  2. Suma arytmetyczna. Wynika to wprost z prawa kirchoffa. Prąd przewodu N nie przekroczy prądu fazowego, a przy symetrii zanika. Można się pobawić: http://www.wolframalpha.com/input/?i=sin%2...9%2C+sin%28x%29 Akurat, zawsze będzie coś pilniejszego, a prowizorki są najtrwalsze :P Nawet B10 by wystarczyło i przewód 4x2.5mm, o ile tylko ta grzałka ma na tym chodzić. Masz zacisk ochronny w grzałkach? Ja niemiałem, uziemiłem cały bufor. PS. jeśli czyta to elektryk niech sprawdzi to co napisałem.
  3. U siebie planuję zrobić coś takiego jak poniżej. Rura bezpieczeństwa gruba jak w normie, rura wzbiorcza cieńsza. Przelewu nie narysowałem ale ma być. Nie wykorzystasz wężownicy?
  4. Jak masz wifi to najprościej kamerkę na ip i oglądać obraz na jakimś smartfonie czy tablecie.
  5. Kominek na całe życie? Gdzieś na muratorze przeczytałem że po paru latach trzeba wymieniać.
  6. jaka jest temperatura na zasilaniu i powrocie?
  7. bajbaga, skąd u ciebie taka alergia na bufory? z buforem tego problemu niema duży kocioł ma większą komorę paliwową, więc jest mniej obsługowy Z buforem prościej - można załadować, podpalić, nie trzeba się przejmować regulacją mocy, ani wygaśnięciem, ani okresem przejściowym. Dla CWU można palić nawet latem. Poprawiam - bufor ułatwia sprawę. Szczególnie pomiędzy kotłem a podłogówką. Grzałka może chodzić tylko w tanich godzinach. Po co tak komplikować i podrażać? Co za różnica czy energia z grzałek pójdzie od razu na salony czy sobie troszkę poczeka w buforze? Dowcip stary był: - baco, podobno wprowadzacie sobie kozę do domu? - ano prowda - to musi strasznie cuchnąć? - będzie się musiała przyzwyczaić
  8. W porównaniu do oleju wszystko jest opłacalne Pellety są OK, kocioł trochę drogi ale za to obsługa nieupierdliwa. No i paliwo w porównaniu do oleju będzie tanieć i tanieć.
  9. Teoretycznie jak się zaizoluje to w chłodne dni mniej wilgoci się wykropli w tych kanałach. A praktycznie to nie wiem jakie to ma znaczenie, może fachman man rację?
  10. Na różnych "Kretach" do udrażniania jest napisane "nie używać w instalacjach aluminiowych". Teraz już wiem że faktycznie takie istnieją.
  11. Też się nad tym zastanawiam, ale nie wiem czy nie odpuścić bo troche przeróbek trzeba robić: dopływ, odpływ, dekiel od góry. Natomiast rozważam zakup kopletnej poś rozsączającej i na jej podstawie zrobić gruntowo-korzenną. Zbiornik gotowy ładny, rury z odpowietrznikami - wszystko się przyda. Pisałeś coś że zastosowałeś plandeke od tira. Sprawdza się? Nie degraduje się? Nie przecieka?
  12. Jak tam oczyszczalnie? Jakieś zdjęcia miały być, a na razie cisza.
  13. Wady * W domach słabo ocieplonych musi mieć większą moc, więc podłoga jest ciepła * trudniej rozkopać wylewkę "w razie co" * wolne nagrzewanie (dotyczy domów/pomieszczeń gdzie nie utrzymuje się stałej temperatury) Zalety * niska temperatura wody w rurkach (co ma znaczenie przy PC, kondensacie i buforze) * brak grzejników * brak przypalania kurzu * przyjemniejsza posadzka A gdzie montować? Skorzystam tutaj z wielu wypowiedzi typu "U siebie mam kaloryfery i podłogówkę. Następnym razem zrobiłbym tylko podłogówkę". Czyli dawać wszędzie.
  14. Gdyby wszędzie była podłogówka to bym polecił rozważyć zwykły kocioł stałopalny, bufor z grzałką i cwu grzane przepływowo. Możnaby wtedy grzać prądem w drugiej taryfie, drewnem lub węglem - również latem.
×
×
  • Utwórz nowe...